Top 20 producentów obróbki CNC obudów elektronicznych: kogo wybrać do danego zlecenia

Ostatnia aktualizacja: październik 2026 | Zweryfikowano przez zespół techniczny Shanghai Zhenling Hardware Co., Ltd.

Najlepsi producenci obudów elektroniki obrabianych CNC to Zhenling Metal w przypadku niestandardowych obudów z półfabrykatu, Protocase w przypadku ekspresowej produkcji obudów w 2–3 dni oraz Hammond Manufacturing lub Polycase w przypadku modyfikacji obudów katalogowych. Wśród konfigurowalnych wytłaczanych obudów przyrządów pomiarowych przoduje Lansing Instrument Corp. W przypadku zautomatyzowanej, szybkiej produkcji prototypów CNC warto wybrać Protolabs.

Aby zamówić niestandardowe obudowy dla elektroniki, należy dopasować układ płytki drukowanej oraz wielkość serii do odpowiedniego zakładu produkcyjnego. W całym światowym przemyśle elektronicznym nabywcy muszą chronić komponenty elektroniczne w trudnych przemysłowych warunkach eksploatacji. Zakład obróbczy przystosowany do 5-osiowego wybierania obudów z pełnego bloku działa inaczej niż marka katalogowa wycinająca otwory w obudowach odlewanych ciśnieniowo.

Szybki wybór: najlepsi producenci obróbki CNC obudów elektronicznych według zastosowania
  • W przypadku niestandardowych, wieloosiowych obudów z pełnego bloku aluminium i stali nierdzewnej wykonywanych na podstawie rysunku technicznego wybierz Zhenling Metal.
  • W przypadku ekspresowych (2–3 dni) niestandardowych obudów z pełnego bloku oraz z blachy wybierz Protocase (anodowanie zlecane na zewnątrz wydłuża czas realizacji powyżej 2–3 dni).
  • W przypadku modyfikowanych obudów katalogowych odlewanych ciśnieniowo (1590/1550) oraz wyciskanych (1455/1457) wybierz Hammond Manufacturing.
  • W przypadku wycięć CNC wycenianych natychmiastowo w 90 sekund na obudowach NEMA/IP z półki wybierz Polycase.
  • W przypadku niemieckich przemysłowych obudów HMI IP65, IP69 z powłoką EMC i klejeniem wyświetlaczy wybierz BOPLA.
  • W przypadku małych serii konfigurowalnych aluminiowych obudów do aparatury pomiarowej, przeznaczonych na biurko lub do montażu w szafie rack, warto wybrać Lansing Instrument Corp (produkcja na zamówienie, standardowy termin realizacji dopasowanych obudów i próbek przed pełną produkcją wynosi 15 dni roboczych) lub METCASE (serie na zamówienie od 10 sztuk).
  • W przypadku 5-osiowych frezowanych wnęk RF z powłoką Alodine lub niklowaniem bezprądowym wybierz Zhenling Metal lub Runsom Precision. Dla obronnych obudów RF z certyfikatem AS9100D lub ITAR wybierz Protocase, Buckeye Shapeform, Protolabs lub Xometry.

Informacja: Niniejszy przewodnik został opublikowany przez Zhenling Metal. Umieszczamy naszą firmę na pierwszym miejscu, ponieważ jest to nasza strona internetowa, a nie dlatego, że przypisujemy sobie pozycję lidera rynku. Pozostałych 19 producentów pogrupowano według ich głównej specjalizacji, w dowolnej kolejności w ramach każdej grupy.

Jak wybraliśmy tych producentów obróbki CNC obudów elektronicznych

Pięć kryteriów kwalifikacji przy weryfikacji producentów obróbki CNC obudów elektronicznych

Wybór partnera do produkcji obudów elektronicznych zaczyna się od odróżnienia faktycznych producentów stosujących obróbkę CNC od sprzedawców obudów katalogowych. Obudowy obrabiane CNC z litego półfabrykatu nie wymagają ponoszenia początkowych kosztów matrycy do wytłaczania ani formy do odlewania ciśnieniowego, dlatego sprawdzają się przy prototypach i małych seriach. Przy większych wolumenach najpierw obniżają koszt jednostkowy profile wytłaczane na zamówienie, wykańczane frezowaniem CNC, a przy jeszcze większej produkcji zastępują je odlewy ciśnieniowe poddawane obróbce CNC (zob. poniższa tabela punktów opłacalności).

Spośród 28 potencjalnych kandydatów wybraliśmy firmy z różnych branż i wskazaliśmy 20 zweryfikowanych producentów z Ameryki Północnej, Europy oraz regionu Azji i Pacyfiku. Każdy producent spełniał kryteria dotyczące wyposażenia, materiałów, obróbki wykończeniowej i roli w łańcuchu dostaw, określone na podstawie udokumentowanych metod i materiałów. W przypadku Lansing Instrument Corp i Context Engineering nie znaleźliśmy opublikowanego certyfikatu jakości ani klasy szczelności obudów, co zaznaczono w ich opisach.

  • Każdy dostawca dysponuje własnymi 3-osiowymi, 4-osiowymi lub 5-osiowymi obrabiarkami CNC albo dostępem do zweryfikowanej sieci obróbczej do frezowania niestandardowych obudów i wewnętrznych elementów geometrycznych montażowych.
  • Zweryfikowane programy materiałowe i wykończeniowe obejmują aluminium 6061, stop 7075, stal nierdzewną lub konstrukcyjne tworzywa sztuczne o udokumentowanej odporności na korozję.
  • Opcje obróbki powierzchniowej i ekranowania obejmują anodowanie, konwersję chromianową przewodzącą prąd elektryczny, malowanie proszkowe, piaskowanie, nakładanie powłok EMC oraz grawerowanie laserowe.
  • Systemy jakości lub stopnie ochrony obudów obejmują certyfikaty ISO 9001:2015, AS9100D, ISO 13485:2016 albo dokumentację IEC 60529 / NEMA 250.
  • Przejrzystość łańcucha dostaw wymaga przypisania każdego dostawcy do jednej z trzech ról: Producent obróbki CNC na zamówienie, Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie lub Platforma obróbki CNC na żądanie.

Wykluczyliśmy firmy handlowe, dystrybutorów, katalogi, serwisy medialne oraz sprzedawców używanego sprzętu. Platformy obróbki CNC na żądanie (Protolabs, Xometry, Fictiv) uwzględniliśmy jako odrębną, trzecią kategorię, ponieważ wyceniają obróbkę części i odpowiadają za zamówienie, nawet jeśli skrawaniem zajmuje się zakład partnerski. Wykluczyliśmy również dystrybutorów wyłącznie komponentów elektronicznych, takich jak DigiKey, Mouser i Newark, ponieważ nie obsługują obrabiarek CNC. Informacje o firmach zweryfikowaliśmy na ich oficjalnych stronach internetowych i w źródłach publicznych w październiku 2026.

Zespoły konstruktorów sprzętu mogą zapoznać się z naszymi usługami obróbki CNC dla elektroniki na zamówienie, aby zobaczyć przykłady płyt rozpraszających ciepło i wnęk czujników wykonanych metodą frezowania wieloosiowego.

Czy obrabiana obudowa automatycznie posiada stopień ochrony IP lub ekranowanie EMI?

Nie, aluminiowa obudowa obrabiana CNC nie otrzymuje automatycznie klasy szczelności IP65, IP67 ani klasy ekranowania EMI/RFI. Norma ochrony obudów IEC 60529 określa kod IP oraz testy odporności na pył i wodę, które obudowa musi przejść, aby uzyskać daną klasę; nie określa jednak sposobu wykonania uszczelnienia. W obudowach obrabianych skrawaniem klasę IP65–IP67 uzyskuje się zazwyczaj dzięki ciągłemu rowkowi na pierścień O-ring, którego wymiary zapewniają ściśnięcie sznura elastomerowego o dwadzieścia do trzydziestu procent, chropowatości dna rowka Ra 0,8–1,6 μm, kontrolowanej płaskości kołnierza oraz uszczelnionym dławnicom kablowym. Klasę potwierdza się następnie testem zmontowanej obudowy. Promienie naroży wewnętrznych kieszeni muszą wynosić co najmniej 0,8 mm (0.031 in), rowki na pierścienie O-ring powinny mieć gładkie, styczne naroża zamiast ostrych kątów 90°, a rozstaw śrub pokrywy musi zapobiegać odkształcaniu kołnierza.

Ekranowanie elektromagnetyczne wymaga ciągłej przewodności elektrycznej wzdłuż powierzchni styku pokrywy. Standardowe anodowanie MIL-PRF-8625 Typ II lub Typ III tworzy izolacyjną warstwę tlenku blokującą uziemienie, chyba że kołnierze zostaną zamaskowane, pokryte niklem bezprądowym lub poddane konwersji chromianowej MIL-DTL-5541 Typ II Klasa 3. Zwiększenie grubości ścianki z 2 mm do 4 mm nie poprawi ekranowania EMI, jeśli powierzchnie styku pokrywy pozostaną niezamaskowane.

Tabela porównawcza Top 20 producentów obróbki CNC obudów elektronicznych

Podział dwudziestu producentów obudów elektronicznych według roli zakładu oraz zasady czytania tabeli

Poniższa tabela porównawcza przedstawia informacje o wszystkich 20 zweryfikowanych producentach, w tym lokalizację siedziby, rok założenia, typowe zastosowanie, możliwości technologiczne, zalety i ograniczenia zakupowe. Skorzystajcie z tabeli, aby wybrać trzech lub czterech dostawców odpowiednich do Państwa obudowy i wymaganego poziomu zgodności.

Spośród 20 zweryfikowanych producentów ośmiu to producenci CNC realizujący zamówienia na podstawie dokumentacji, dziewięciu to producenci OEM obudów z własnymi centrami CNC, a trzech to cyfrowe platformy produkcji CNC na żądanie. Jeśli firma nie podaje daty założenia na swojej stronie internetowej, w komórce tabeli widnieje „Nie podano publicznie”.

Porównanie 20 producentów obróbki CNC obudów elektronicznych zweryfikowanych w październiku 2026 r. pod kątem możliwości procesowych, materiałów i ograniczeń zakupowych.
Nie.Nazwa firmySiedzibaRok założeniaNajlepsze zastosowanieKrótki opisProcesy obudów i materiałyNajważniejsze zaletyPotencjalne wadyOficjalna strona internetowa
1Zhenling MetalSzanghaj, Chiny (fabryka w Jiashan, Zhejiang)2006Niestandardowe obudowy z pełnego bloku aluminium i stali nierdzewnej według rysunku technicznegoBezpośredni producent obróbki CNC w Szanghaju i Jiashan prowadzący zakład produkcyjny o powierzchni 8 000 m².Frezowanie CNC 3/4/5-osiowe, toczenie, wycinanie drutem elektrodowym (EDM); aluminium 6061/7075, stal nierdzewna 304/316L, tworzywaZakład obróbczy CNC o powierzchni 6 000 m²; tolerancja ISO 2768-m; certyfikaty materiałowe EN 10204 3.1/3.2; brak MOQ.Wyłącznie produkcja według rysunku technicznego; brak obudów katalogowych z półki oraz certyfikatów AS9100/ISO 13485.www.zhenlingmetal.com
2ProtocaseSydney, Nowa Szkocja, Kanada2001Ekspresowe (2–3 dni) niestandardowe obudowy z pełnego bloku i blachyKanadyjski producent niestandardowych obudów elektronicznych specjalizujący się w ultraszybkiej realizacji w 2–3 dni.Frezowanie CNC 3/5-osiowe z pełnego bloku i obróbka blach; aluminium, stal nierdzewna, stal walcowana na zimno, miedźCzas obróbki 2–3 dni; brak minimalnego zamówienia; AS9100D, ISO 9001:2015, rejestracja ITAR i CGP.Anodowanie jest zlecane partnerom zewnętrznym, co wydłuża czas realizacji o dodatkowe dni.www.protocase.com
3Lincoln BinnsHorsham, West Sussex, Wielka Brytania1992Brytyjskie obudowy z wyciskanego aluminium i panele przednie CNC na zamówienieBrytyjski projektant i producent standardowych oraz niestandardowych obudów elektronicznych z wyciskanego aluminium.Własne frezowanie CNC, wykrawanie, wyciskanie profili na zamówienie, anodowanie, znakowanie laserowe, druk cyfrowyBrytyjski specjalista od obudów; systemy E-Case i UnioBox; rejestracja obronna JOSCAR.Skupia się na profilach wyciskanych i kompaktowych obudowach zamiast na dużych 5-osiowych ramach z pełnego bloku.www.lincolnbinns.com
4Lansing Instrument CorpIthaca, Nowy Jork, USA1963Konfigurowalne obudowy z wyciskanego aluminium MicroPak i GrayBoxAmerykański specjalista produkujący na zamówienie aluminiowe obudowy przyrządowe MicroPak i GrayBox.Wykonywane na zamówienie wycięcia CNC, chromianowanie przewodzące prąd elektryczny, anodowanie, sitodruk, ekranowanie EMINarzędzie Online Enclosure Builder natychmiast generuje niestandardowe numery części i ceny; rok założenia 1963.Ograniczenie do konfigurowalnych rodzin profili wyciskanych MicroPak i GrayBox zamiast swobodnych brył z pełnego bloku.www.lansing-enclosures.com
5Context EngineeringGilroy, Kalifornia, USANieujawnione publicznieAmerykańskie dzielone obudowy z wyciskanego aluminium z rowkami pod płytki PCBKalifornijski producent wytwarzający ponad 300 profili obudów PCB z wyciskanego aluminium.Profile z wyciskanego aluminium z własnym frezowaniem CNC, wierceniem, wykrawaniem i anodowaniem300+ produkowanych w USA profili dzielonych i jednoczęściowych ze zintegrowanymi rowkami montażowymi pod karty Eurocard PCB.Ukierunkowany na korpusy z profili wyciskanych i płaskie ścianki czołowe zamiast na szczelne obudowy z pełnego bloku.www.contextengineering.com
6WayKen Rapid ManufacturingShenzhen, Guangdong, ChinyPonad 20 lat doświadczenia w branży (według strony firmy)5-osiowe prototypowe obudowy z aluminium i tworzyw o jakości optycznejProducent szybkich prototypów i niskoseryjnej obróbki CNC w Shenzhen z zakładem o powierzchni 35 000 sq. ft.Frezowanie CNC 3-osiowe i 5-osiowe, toczenie, odlewanie próżniowe; aluminium, magnez, PMMA/PCWąska dokładność elementów geometrycznych ±0,005 mm; certyfikaty ISO 9001, IATF 16949 i ISO 14001; dostawa w 3–9 dni.Stworzony do prototypów i małych serii na zamówienie, a nie do magazynowanych obudów katalogowych.www.waykenrm.com
73ERPZhongshan, Guangdong, Chiny2010Niskoseryjne obudowy CNC, wyciskane na zamówienie i z form pomostowychCertyfikowany według ISO 9001 specjalista z Zhongshan w zakresie niskoseryjnej obróbki CNC, wyciskania i odlewania ciśnieniowego.Frezowanie CNC 3/4/5-osiowe, wyciskanie aluminium na zamówienie, odlewanie ciśnieniowe, kontrola wymiarowa CMMŁączy obróbkę CNC z pełnego bloku, matryce do wyciskania na zamówienie i pomostowe formy odlewnicze pod jednym zarządem.Wymaga indywidualnych plików CAD do każdej wyceny; brak wstępnie certyfikowanych obudów NEMA lub IP68 z magazynu.www.3erp.com
8RapidDirectShenzhen, Guangdong, Chiny2009Wyceniane przez AI obudowy CNC i blaszane bezpośrednio z fabrykiProducent na zamówienie z Shenzhen prowadzący fabrykę o powierzchni 10 000 m² oraz silnik natychmiastowej wyceny DFM.Obróbka CNC 3/4/5-osiowa, obróbka blach, odlewanie ciśnieniowe, 20+ wykończeń powierzchni500+ maszyn we własnych liniach i u partnerów; certyfikaty ISO 9001:2015 oraz ISO 13485:2016.Międzynarodowy fracht lotniczy z Shenzhen dodaje 3–5 dni transportu dla odbiorców zachodnich.www.rapiddirect.com
9Hammond ManufacturingGuelph, Ontario, Kanada1917Modyfikowane obudowy odlewane ciśnieniowo 1590/1550 i wyciskane 1455/1457Notowany na giełdzie kanadyjski producent OEM (TSX: HMM.A) wytwarzający tysiące standardowych obudów elektronicznych.Własne frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie, malowanie proszkowe i anodowanie na seriach magazynowychZałożony w 1917 r.; 700 pracowników; standardowe w branży serie odlewane 1590/1550 i wyciskane 1455/1457.Fabryczne modyfikacje CNC dotyczą wyłącznie serii katalogowych Hammond przy określonych minimach seryjnych.www.hammfg.com
10PolycaseAvon, Ohio, USA1990Wyceniane w 90 sekund wycięcia CNC w obudowach magazynowychProducent obudów z Ohio oferujący własne wycięcia CNC i druk cyfrowy bez MOQ.Własne wycięcia CNC, gwintowanie, pogłębianie walcowe, znakowanie laserowe i druk cyfrowyWycena wycięć CNC online w 90 sekund; tolerancja wymiaru otworu ±0.005 in; brak minimalnego zamówienia.Obróbka skrawaniem ograniczona do obudów katalogowych Polycase; rysunki techniczne do akceptacji wydawane po złożeniu zamówienia.www.polycase.com
11Bud IndustriesWilloughby, Ohio, USA1928Zautomatyzowane wycinanie CNC w 5 dni w ponad 2 500 standardowych obudowach Bud dostępnych z magazynuTrzecie pokolenie producenta OEM obudów z Ohio prowadzącego zakład o powierzchni 165 000 sq. ft. ze zrobotyzowanymi gniazdami CNC.Zautomatyzowane, zrobotyzowane frezowanie CNC, wiercenie, wycinanie szczelin, gwintowanie i powłoki na zamówienie na obudowach z magazynuZałożona w 1928; ponad 2 500 standardowych obudów, skrzynek, obudów rack i szaf; ponad 90% dostępnych do wysyłki tego samego dnia; modyfikacje produktów dostępnych w magazynie realizowane w 5 dni.Niestandardowe frezowanie CNC dotyczy wyłącznie obudów katalogowych Bud, a nie surowych bloków materiału wyjściowego.www.budind.com
12BOPLABünde, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy1970Niemieckie obudowy HMI IP65–IP69 z powłoką EMC i klejeniem wyświetlaczyNiemiecki specjalista w dziedzinie obudów przemysłowych i systemów HMI (grupa Phoenix Mecano) z siedzibą w Bünde.Własne frezowanie CNC, wiercenie, pogłębianie stożkowe, nakładanie powłok EMC oraz optyczne klejenie wyświetlaczyNiemiecki specjalista HMI; serie Bocube/BoVersa o stopniu ochrony od IP65 do IP69; kompleksowa integracja HMI.Oparty na platformach obudów BOPLA, a nie na 48-godzinnym prototypowaniu niestandardowych brył z pełnego bloku.www.bopla.de
13ROLECRinteln, Dolna Saksonia, Niemcy1985Wytrzymałe obudowy z odlewanego aluminium i pulpity sterownicze IP66/IP67/IP69KNiemiecki producent trzeciego pokolenia wytwarzający szczelne przemysłowe obudowy aluminiowe i sterownicze.Własne frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie, grawerowanie, malowanie proszkowe, anodowanie, ekranowanie EMCPionier szczelnych przemysłowych obudów aluminiowych; opcje IP66/IP67/IP69K oraz ATEX; od 1 sztuki do serii.Skierowany do ciężkich zastosowań przemysłowych i obudów HMI na ramionach nośnych, a nie miniaturowych ekranów RF.www.rolec.de
14METCASEFareham, Hampshire, Wielka BrytaniaNieujawnione publicznieErgonomiczne brytyjskie aluminiowe obudowy przyrządowe i rack 19 cali (10+ szt.)Brytyjski dział metalowych obudów przyrządowych firmy OKW Enclosures Ltd z siedzibą w Fareham.Frezowanie CNC paneli przednich i obudów, wykrawanie, cięcie laserowe, anodowanie, druk cyfrowyCertyfikat ISO 9001:2015; serie desktop/rack Technomet i Combimet; serie na zamówienie od 10 sztuk.Koncentruje się na giętych obudowach blaszanych, ramkach odlewanych i profilach przyrządowych zamiast wybierania z pełnego bloku.www.metcase.co.uk
15Takachi Electronics EnclosureKawaguchi, Saitama, Japonia197922 000+ japońskich obudów aluminiowych i IP68 modyfikowanych od 1 sztukiJapoński producent obudów z Saitamy posiadający w magazynie ponad 22 000 obudów aluminiowych, odlewanych i rack.Własne frezowanie otworów CNC, cięcie laserowe, cięcie profili wyciskanych na wymiar, druk atramentowyZałożony w 1979 r.; 22 000+ pozycji w magazynie; personalizacja CNC od 1 sztuki bez MOQ.Frezowanie CNC modyfikuje magazynowe obudowy Takachi zamiast niestandardowych litych bloków materiału wyjściowego.www.takachi-enclosure.com
16Buckeye ShapeformColumbus, Ohio, USANieujawnione publicznieAmerykańskie obudowy aluminiowe z certyfikatem AS9100 i głęboko tłoczone puszki dla obronnościPionowo zintegrowany producent z Columbus w stanie Ohio wytwarzający niestandardowe obudowy aluminiowe i puszki głęboko tłoczone.Obróbka CNC, obróbka blach, modyfikacja profili wyciskanych, precyzyjne głębokie tłoczenieCertyfikaty ISO 9001:2015 i AS9100; laureat nagrody Lockheed Martin STAR Supplier Award; Made in USA.Tradycyjny inżynierski obieg zapytań ofertowych (RFQ); brak zautomatyzowanego portalu natychmiastowej wyceny CAD online.www.buckeyeshapeform.com
17ProtolabsMaple Plain, Minnesota, Stany Zjednoczone1999Zautomatyzowane amerykańskie frezowanie CNC w 1–4 dni i skalowanie w sieci partnerskiejPubliczny producent cyfrowy prowadzący zakład produkcyjny CNC o powierzchni 215 000 sq. ft. w Minnesocie oraz sieć partnerską.Zautomatyzowane frezowanie CNC 3-osiowe i 5-osiowe indeksowane, toczenie, obróbka blach, anodowanie, chromianowanieCzas realizacji CNC 1–4 dni; AS9100D, ISO 9001, ISO 13485 i ITAR; natychmiastowa analiza DFM z plików CAD.Własna zautomatyzowana przestrzeń robocza ograniczona do 559 × 356 × 95,3 mm; większe części trafiają do partnerów.www.protolabs.com
18XometryNorth Bethesda / Gaithersburg, Maryland, USA2013Globalne zamówienia CNC wyceniane przez AI ze zgodnością z ITAR i CMMC Level 2Oparta na sztucznej inteligencji platforma produkcyjna ze stanu Maryland łącząca 90 000 nabywców z 5 000+ dostawcami.Frezowanie CNC 3/4/5-osiowe, toczenie, wycinanie drutem elektrodowym (EDM), obróbka blach, odlewanie ciśnieniowe w zweryfikowanej sieciNatychmiastowa wycena AI; dokładność poniżej ±0.001 in; ISO 9001, AS9100D, ISO 13485, ITAR oraz CMMC L2.Model platformy rynkowej może przydzielać powtarzalne zamówienia różnym zakładom obróbczym partnerów, jeśli nie zostanie zablokowany.www.xometry.com
19FictivSan Francisco, Kalifornia, USA2013Zarządzana globalna produkcja obudów CNC w USA, Meksyku, Indiach i ChinachCyfrowa platforma produkcyjna z San Francisco posiadająca cztery centra regionalne i lokalne zespoły kontroli jakości.Frezowanie CNC 3/4/5-osiowe, toczenie, drążenie drutem elektrodowym i wgłębne EDM do 48 in; raporty kontroli wymiarowej CMMWąska tolerancja elementów geometrycznych ±0,008 mm (ok. ±0.000315 in); ISO 9001, AS9100D, ISO 13485.Produkuje za pośrednictwem partnerskich zakładów obróbczych zamiast posiadać zintegrowaną tłocznię profili.www.fictiv.com
20Runsom PrecisionDongguan, Guangdong, Chiny2013Bezpośrednie 5-osiowe frezowanie CNC i toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego) obudów aluminiowych w DongguanProducent obróbki CNC z Dongguan z certyfikatem ISO 9001:2015, własnymi pomiarami CMM, XRF i komorą solną.Frezowanie CNC 3/4/5-osiowe, toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), wycinanie drutem elektrodowym (EDM), Alodine/Chemfilm, anodowanie Typ II/IIITolerancja ±0,01 mm (ok. ±0.000394 in); chropowatość Ra 0.4; własne badania CMM, XRF i w mgle solnej.Wymaga ręcznej 24-godzinnej weryfikacji wyceny przez inżynierów zamiast natychmiastowego kalkulatora online.www.runsom.com

Producenci niestandardowych obudów CNC wykonywanych według rysunku technicznego (Firmy 1–8)

Grafika sekcji producentów obudów CNC wykonywanych według rysunku technicznego przedstawiająca frezowane płyty aluminiowe Zhenling

Bezpośredni producenci obróbki CNC według rysunku technicznego oraz wyspecjalizowani wytwórcy konstrukcji blaszanych i skrawanych wykonują niestandardowe obudowy elektroniczne, korpusy wybierane z pełnego bloku oraz obudowy radiatorowe bezpośrednio z plików CAD klienta. Wybierz tę grupę, gdy wymagania projektowe obejmują niestandardową geometrię zewnętrzną, wysoką sztywność konstrukcyjną lub zintegrowane struktury wewnętrzne.

W przeciwieństwie do marek katalogowych fabryki produkujące według rysunku technicznego frezują wewnętrzne punkty montażowe, zagłębione kanały pod uszczelki O-ring oraz wielostronne gniazda z litych bloków stopu 6061-T651 lub 7075-T651. W porównaniu z giętymi obudowami z blachy — które sprawdzają się w lekkich szkieletach wewnętrznych z podcięciami gięcia, lecz pozostawiają szczeliny w narożach — obudowy CNC z pełnego bloku zapewniają ciągłą izolację RF oraz kołnierze uszczelniające pod O-ring. Daje to inżynierom swobodę projektowania obudów dopasowanych do złożonych komponentów wewnętrznych i elementów montażowych. Poniżej przedstawiamy ośmiu zweryfikowanych producentów z tej grupy (sześciu producentów obróbki CNC na zamówienie oraz dwóch producentów OEM obudów posiadających gniazda obróbki CNC według rysunku technicznego).

1. Zhenling Metal: najlepszy wybór dla wykonywanych według rysunku technicznego obudów elektronicznych obrabianych CNC z aluminium i stali nierdzewnej, płyt rozpraszających ciepło oraz korpusów płyt chłodzących

Najlepszy wybór dla: Wykonywanych według rysunku technicznego obudów elektronicznych obrabianych CNC z aluminium i stali nierdzewnej, płyt rozpraszających ciepło oraz korpusów płyt chłodzących

Siedziba główna: Szanghaj, Chiny (fabryka w Jiashan, Zhejiang) | Oficjalna strona: www.zhenlingmetal.com | Rok założenia: 2006 | Typ: Producent obróbki CNC na zamówienie (producent niestandardowej obróbki CNC z zakładem produkcyjnym o powierzchni 8 000 m² w Jiashan)

Główne produkty: Obrabiane skrawaniem obudowy elektroniczne, płyty rozpraszające ciepło, korpusy płyt chłodzących, uchwyty czujników oraz części metalowe na zamówienie

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Obróbka CNC 3-osiowa, 4-osiowa oraz na importowanych centrach 5-osiowych, toczenie, frezowanie, szlifowanie i wycinanie drutem elektrodowym (EDM) w ogólnej tolerancji ISO 2768-m

Jakość i certyfikaty: Certyfikat CE UE oraz amerykański certyfikat ASME dla osprzętu przemysłowego pracującego pod ciśnieniem, a także certyfikaty badań materiałowych EN 10204 Typ 3.1/3.2

Opublikowane atuty: Prowadzi zakład o powierzchni 8 000 m² w Jiashan z halą obróbki CNC o powierzchni 6 000 m², dostarczając certyfikaty badań materiałowych EN 10204 Typ 3.1 i 3.2, wycenę w 24–48 godzin oraz realizację prototypów w 3–10 dni roboczych bez MOQ.

Zhenling Metal obrabia monolityczne korpusy z pełnego bloku aluminium, płyty rozpraszające ciepło oraz korpusy płyt chłodzących bezpośrednio z plików CAD 3D klienta. Inżynierowie korzystają z jej 5-osiowych gniazd frezarskich i wycinarek drutowych EDM w Jiashan, gdy obudowy energoelektroniki wymagają wąskiej płaskości wymiarowej. Ponieważ fabryka pracuje wyłącznie według rysunku technicznego klienta i nie oferuje obudów katalogowych, zamawiający dostarczają rysunki 2D oraz pliki 3D STEP lub IGES.

Potencjalne ograniczenie: Skupia się wyłącznie na obróbce metali na zamówienie według rysunku technicznego bez katalogu gotowych standardowych obudów z tworzyw czy aluminium oraz nie wykonuje we własnym zakresie pełnych badań szczelności IEC 60529 ani kompleksowego montażu płytek PCB (box-build).

2. Protocase: najlepszy wybór dla ultraszybkich (2–3 dni) niestandardowych obudów elektronicznych obrabianych CNC z pełnego bloku oraz z blachy bez minimalnego zamówienia

Najlepszy wybór dla: Ultraszybkich (2–3 dni) niestandardowych obudów elektronicznych obrabianych CNC z pełnego bloku oraz z blachy bez minimalnego zamówienia

Siedziba główna: Sydney, Nowa Szkocja, Kanada | Oficjalna strona: www.protocase.com | Rok założenia: 2001 | Typ: Producent obróbki CNC na zamówienie (producent niestandardowych obudów elektronicznych i precyzyjnej obróbki CNC)

Główne produkty: Niestandardowe obudowy z pełnego bloku obrabiane CNC w 3 i 5 osiach, obudowy rack, obudowy typu U i L oraz panele przednie

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Frezowanie CNC 3-osiowe i 5-osiowe z prętów i bloków materiału wyjściowego z aluminium, stali nierdzewnej, stali walcowanej na zimno oraz miedzi z uszczelnieniem O-ring dla klas NEMA 1, 2, 4X, 5 i 6P

Jakość i certyfikaty: AS9100D, ITAR, Controlled Goods Program (CGP), ISO 9001:2015 oraz RoHS

Opublikowane informacje: Produkuje obudowy elektroniczne z litego półfabrykatu obrabiane CNC w 2–3 dni, bez wymogu minimalnej wielkości zamówienia, i

Protocase łączy frezowanie zgrubne z litego półfabrykatu na maszynach 5-osiowych z precyzyjną obróbką blach w jednym zakładzie w Nowej Szkocji. Zespoły sprzętowe korzystają z bezpłatnych szablonów Protocase Designer i dostępnych na miejscu stopów, co skraca czas realizacji prototypowych obudów do 2–3 dni. Jeśli projekt wymaga anodowania zgodnego z MIL-PRF-8625 zamiast malowania proszkowego wykonywanego we własnym zakresie, zlecenie anodowania podwykonawcy wydłuża realizację o kilka dni roboczych.

Potencjalne ograniczenie: Anodowanie jest zlecane zewnętrznym partnerom wykończeniowym i wydłuża czas realizacji ponad standardowe 2–3 dni samej obróbki skrawaniem.

3. Lincoln Binns: najlepszy wybór dla produkowanych w Wielkiej Brytanii obudów elektronicznych z wyciskanego aluminium z własnym frezowaniem CNC, wykrawaniem i personalizacją paneli przednich

Najlepszy wybór dla: Produkowanych w Wielkiej Brytanii obudów elektronicznych z wyciskanego aluminium z własnym frezowaniem CNC, wykrawaniem i personalizacją paneli przednich

Siedziba główna: Horsham, West Sussex, Wielka Brytania | Oficjalna strona: www.lincolnbinns.com | Rok założenia: 1992 | Typ: Producent obróbki CNC na zamówienie (projektant obudów elektronicznych i producent obróbki CNC aluminium)

Główne produkty: E-Case, Combi-Case, UnioBox, obudowy rack 19 cali oraz niestandardowe obudowy aluminiowe obrabiane CNC

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Własna obróbka CNC, projektowanie niestandardowych profili wyciskanych z aluminium, wykrawanie, anodowanie, malowanie proszkowe, znakowanie laserowe i druk cyfrowy

Jakość i certyfikaty: Rejestracja JOSCAR, członek Make UK Defence oraz znak Made in Britain

Opublikowane atuty: Projektuje i produkuje w Wielkiej Brytanii standardowe oraz wykonywane na zamówienie obudowy z aluminium wyciskanego i obrabianego CNC, posiadając ponad 30 lat doświadczenia w obudowach dla elektroniki.

Lincoln Binns łączy standardowe profile wyciskane z aluminium z indywidualnym frezowaniem CNC we własnej fabryce w West Sussex. Inżynierowie zaczynają od magazynowanych profili E-Case lub UnioBox dla wczesnych prototypów PCB, a później skalują produkcję do własnych matryc tłoczących. Park maszynowy firmy jest ukierunkowany na kompaktowe obudowy przyrządów i ścianki czołowe, a nie na ciężkie lotnicze konstrukcje z pełnego bloku.

Potencjalne ograniczenie: Koncentruje się głównie na profilach z wyciskanego aluminium oraz małych i średnich obudowach przyrządowych, a nie na ciężkich, wielkogabarytowych 5-osiowych elementach lotniczych z pełnego bloku.

4. Lansing Instrument Corp: najlepszy wybór dla produkowanych na zamówienie obudów elektronicznych z wyciskanego aluminium MicroPak i GrayBox z precyzyjnymi wycięciami CNC

Najlepszy wybór dla: Produkowanych na zamówienie obudów elektronicznych z wyciskanego aluminium MicroPak i GrayBox z precyzyjnymi wycięciami CNC

Siedziba główna: Ithaca, Nowy Jork, USA | Oficjalna strona: www.lansing-enclosures.com | Rok założenia: 1963 | Typ: Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie (wyspecjalizowany producent aluminiowych obudów elektronicznych)

Główne produkty: Małe obudowy aluminiowe MicroPak oraz obudowy przyrządów elektronicznych typu rack/desktop GrayBox

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Obróbka CNC na zamówienie, niestandardowe wycięcia, powłoki przewodzące prąd elektryczny i anodowane, grafika sitodrukowa oraz opcje ekranowania EMI/RFI

Jakość i certyfikaty: Nieujawnione publicznie na oficjalnej stronie internetowej

Opublikowane atuty: Założona w 1963 r. w mieście Ithaca w stanie Nowy Jork firma oferuje interaktywne narzędzie online Enclosure Builder Tool, które natychmiast generuje numery katalogowe i ceny katalogowe dla skonfigurowanych obudów MicroPak i GrayBox.

Lansing Instrument Corp wytwarza każdą aluminiową obudowę MicroPak i GrayBox na zamówienie w swoim zakładzie produkcyjnym w Ithaca. Projektanci aparatury korzystają z konfiguratora online, aby określić niestandardowe długości profili, wycięcia CNC pod złącza oraz wykończenia EMI przewodzące prąd elektryczny. Ponieważ produkcja opiera się na autorskich profilach wyciskanych, monolityczne frezowane wnęki 3D wymagają zakładu obróbczego skrawającego z pełnego bloku.

Potencjalne ograniczenie: Architektura produktów opiera się na konfigurowalnych rodzinach profili aluminiowych MicroPak i GrayBox, a nie na dowolnych 5-osiowych geometriach z pełnego bloku.

5. Context Engineering: najlepszy wybór dla produkowanych w USA dzielonych i modułowych obudów PCB z wyciskanego aluminium z obróbką CNC ścianek czołowych na zamówienie

Najlepszy wybór dla: Produkowanych w USA dzielonych i modułowych obudów PCB z wyciskanego aluminium z obróbką CNC ścianek czołowych na zamówienie

Siedziba główna: Gilroy, Kalifornia, USA | Oficjalna strona: www.contextengineering.com | Rok założenia: Nieujawnione publicznie | Typ: Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie (producent aluminiowych obudów elektronicznych)

Główne produkty: Dzielone, jednoczęściowe i modułowe obudowy elektroniczne z wyciskanego aluminium z wbudowanymi rowkami montażowymi pod płytki PCB

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Niestandardowe frezowanie CNC, wiercenie, wykrawanie, docinanie profili na wymiar, anodowanie, malowanie proszkowe i sitodruk

Jakość i certyfikaty: Nieujawnione publicznie na oficjalnej stronie internetowej

Opublikowane informacje: Produkuje w USA ponad 300 standardowych i konfigurowalnych profili obudów z wytłaczanego aluminium, zaprojektowanych pod kątem wsuwanych kart Eurocard i niestandardowych gniazd PCB.

Context Engineering produkuje dzielone i jednoczęściowe obudowy aluminiowe z wewnętrznymi rowkami, które utrzymują płytki drukowane bez tulejek dystansowych. Kalifornijski zakład obróbczy docina profile na dokładną długość oraz wykonuje we własnym zakresie obróbkę interfejsów złączy, kołnierzy montażowych i wykończeń anodowanych. Katalog nie obejmuje głęboko wybieranych obudów z pełnego bloku ani zanurzeniowych obudów ciśnieniowych IP68.

Potencjalne ograniczenie: Specjalizuje się w obudowach z wyciskanych profili aluminiowych i płaskich panelach czołowych, a nie w hermetycznie zamkniętych lub głęboko kieszeniowych obudowach z pełnego bloku.

6. WayKen Rapid Manufacturing: najlepszy wybór dla 5-osiowych prototypowych i niskoseryjnych obudów elektronicznych obrabianych CNC z aluminium oraz tworzyw o jakości optycznej

Najlepszy wybór dla: 5-osiowych prototypowych i niskoseryjnych obudów elektronicznych obrabianych CNC z aluminium oraz tworzyw o jakości optycznej

Siedziba: Shenzhen, Guangdong, Chiny | Oficjalna strona internetowa: www.waykenrm.com | Doświadczenie w branży: Ponad 20 lat (według strony firmy) | Typ: Producent CNC na zamówienie (producent szybkich prototypów i części obrabianych CNC na zamówienie, z zakładem o powierzchni 35 000 sq. ft.)

Główne produkty: Niestandardowe obudowy aluminiowe obrabiane CNC, światłowody optyczne, obudowy motoryzacyjne oraz szybkie prototypy

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Frezowanie CNC 3-osiowe i 5-osiowe, toczenie CNC, odlewanie próżniowe oraz szybkie oprzyrządowanie z tolerancją do ±0,005 mm

Jakość i certyfikaty: ISO 9001:2015, IATF 16949 oraz ISO 14001

Opublikowane atuty: Prowadzi w Shenzhen fabrykę prototypów CNC o powierzchni 35 000 sq. ft., zapewniając tolerancję ±0,005 mm i szybką realizację w 3–9 dni dla obrabianych obudów z aluminium i tworzyw optycznych.

WayKen Rapid Manufacturing łączy 5-osiowe frezowanie CNC aluminium z obróbką skrawaniem tworzyw o jakości optycznej w swojej fabryce w Shenzhen. Zespoły projektowania produktów korzystają z usług WayKen, gdy urządzenie elektroniczne łączy obrabiany korpus z aluminium 6061 z polerowanymi akrylowymi światłowodami. Jako zakład produkcyjny nastawiony wyłącznie na szybką produkcję na zamówienie nie utrzymuje gotowych standardowych obudów z półki.

Potencjalne ograniczenie: Nastawiony na szybkie prototypy i niskoseryjne zlecenia niestandardowe, a nie na wielkoseryjne magazynowanie gotowych obudów katalogowych.

7. 3ERP: najlepszy wybór dla niskoseryjnych aluminiowych obudów elektronicznych obrabianych CNC, wyciskanych i odlewanych ciśnieniowo z oprzyrządowaniem pomostowym

Najlepszy wybór dla: Niskoseryjnych aluminiowych obudów elektronicznych obrabianych CNC, wyciskanych i odlewanych ciśnieniowo z oprzyrządowaniem pomostowym

Siedziba: Zhongshan, Guangdong, Chiny | Oficjalna strona internetowa: www.3erp.com | Rok założenia: 2010 | Typ: Producent CNC na zamówienie (producent szybkich prototypów i małych serii z certyfikatem ISO 9001)

Główne produkty: Niestandardowe obudowy obrabiane CNC, obudowy aluminiowe odlewane ciśnieniowo, niestandardowe profile aluminiowe wyciskane oraz obudowy z blachy

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Obróbka CNC 3-osiowa, 4-osiowa i 5-osiowa, wyciskanie aluminium na zamówienie, odlewanie ciśnieniowe, obróbka blach oraz kontrola wymiarowa CMM

Jakość i certyfikaty: ISO 9001:2015

Opublikowane informacje: Łączy obróbkę CNC litego półfabrykatu na maszynach 5-osiowych z wytłaczaniem aluminium na zamówienie i odlewaniem ciśnieniowym w jednym zakładzie

3ERP wspiera zespoły sprzętowe przechodzące od 10-sztukowych prototypów CNC z pełnego bloku do 500-sztukowych serii z profili wyciskanych lub odlewów ciśnieniowych. Eksploatacja 5-osiowych centrów CNC obok oprzyrządowania pomostowego w Zhongshan pozwala nabywcom zachować jednego dostawcę wraz ze wzrostem wolumenu obudów. Każdy projekt zaczyna się od niestandardowych plików CAD 3D, dlatego nabywcy szukający gotowych obudów NEMA z półki powinni wybrać katalogowego producenta OEM.

Potencjalne ograniczenie: Wymaga niestandardowych rysunków technicznych CAD do każdego projektu i nie oferuje wstępnie certyfikowanych standardowych obudów katalogowych NEMA ani IP68.

8. RapidDirect: najlepszy wybór dla konkurencyjnych cenowo niestandardowych obudów elektronicznych obrabianych CNC oraz z blachy z natychmiastową wyceną AI

Najlepszy wybór dla: Konkurencyjnych cenowo niestandardowych obudów elektronicznych obrabianych CNC oraz z blachy z natychmiastową wyceną AI

Siedziba główna: Shenzhen, Guangdong, Chiny | Oficjalna strona: www.rapiddirect.com | Rok założenia: 2009 | Typ: Producent obróbki CNC na zamówienie (bezpośredni producent na zamówienie z własną fabryką o powierzchni 10 000 m² i cyfrową platformą wyceny)

Główne produkty: Obudowy aluminiowe obrabiane CNC, korpusy z blachy, obudowy odlewane ciśnieniowo oraz obudowy formowane wtryskowo

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Obróbka CNC 3-osiowa, 4-osiowa i 5-osiowa, obróbka blach, odlewanie ciśnieniowe oraz ponad 20 wykończeń powierzchni na 500+ maszynach

Jakość i certyfikaty: ISO 9001:2015 oraz ISO 13485:2016

Opublikowane atuty: Założony w 2009 r. w Shenzhen ze zintegrowanym zakładem produkcyjnym o powierzchni 10 000 m², posiadający certyfikaty jakości ISO 9001:2015 oraz ISO 13485:2016 dla wyrobów medycznych.

RapidDirect łączy zautomatyzowany silnik wyceny DFM online z własnym kampusem produkcyjnym o powierzchni 10 000 m² w Shenzhen. Zespoły elektroniki medycznej i przemysłowej korzystają z systemu jakości ISO 13485:2016 oraz szerokiej oferty wykończeń obejmującej piaskowanie i grawerowanie laserowe. Transgraniczny fracht lotniczy dodaje od trzech do pięciu dni w porównaniu z lokalnymi ekspresowymi zakładami obróbczymi w Ameryce Północnej.

Potencjalne ograniczenie: Międzynarodowy fracht lotniczy z Shenzhen dodaje 3–5 dni czasu transportu w porównaniu z krajowymi zakładami obróbczymi obudów w Ameryce Północnej lub Europie.

Jakie aluminium jest najlepsze na obrabianą obudowę?

Wśród stopów metali 6061-T6, a zwłaszcza odprężona płyta walcowana 6061-T651, jest najpopularniejszym wyborem do głębokiego wybierania wnęk w obrabianych CNC obudowach elektronicznych. Oferuje przewodność cieplną 167 W/m·K, dobre właściwości termiczne i odprowadzanie ciepła, granicę plastyczności 276 MPa oraz dobrą podatność na anodowanie.

Gdy inżynierowie mają do czynienia z silnymi obciążeniami udarowymi w lotniczych lub obronnych systemach elektronicznych, wybierają aluminium 7075-T651 (granica plastyczności 503 MPa). W przypadku niestandardowych obudów z blachy łączonych z frezowanymi panelami przednimi stop aluminium 5052-H32 zapewnia doskonałą podatność na formowanie. Porównanie skrawalności stopów omawianych na tej stronie znajduje się na naszej stronie dotyczącej obróbki CNC aluminium 6061 i 7075.

Producenci OEM standardowych obudów z własną personalizacją CNC (Firmy 9–16)

Dwa ograniczenia inżynieryjne podczas modyfikacji magazynowych obudów elektronicznych IP67 lub odlewanych ciśnieniowo za pomocą wycięć CNC

Producenci OEM standardowych obudów wytwarzają własne linie obudów z wyciskanego aluminium, odlewanego ciśnieniowo aluminium, stali nierdzewnej i tworzyw sztucznych, prowadząc jednocześnie fabryczne centra CNC do wykonywania wycięć na zamówienie. Jeśli płytka drukowana mieści się w standardowym obrysie, zamówienie zmodyfikowanej fabrycznie obudowy katalogowej pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Przed modyfikacją standardowej obudowy należy sprawdzić dwa ograniczenia techniczne. Po pierwsze, wycinanie otworów w obudowie IP67 lub NEMA 4X unieważnia jej klasę szczelności, chyba że każde otwarcie zostanie zamknięte złączem lub dławnicą kablową o co najmniej takiej samej klasie, zamontowaną zgodnie z instrukcjami producenta, a zmodyfikowana obudowa zostanie ponownie sprawdzona w teście albo modyfikacja będzie objęta zatwierdzonym zakresem producenta obudowy. Zgodnie z Programem bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych Lawrence Berkeley National Laboratory modyfikacje certyfikowanego sprzętu elektrycznego mogą unieważnić dopuszczenia, chyba że są objęte zakresem określonym przez producenta. Po drugie, odlewane ciśnieniowo ścianki mają pochylenie 1°–2°, dlatego może być konieczne punktowe planowanie CNC, aby pierścienie O-ring złączy przylegały płasko.

9. Hammond Manufacturing: najlepszy wybór dla szerokiego katalogu obudów z odlewanego ciśnieniowo aluminium (1590/1550) i wyciskanego aluminium (1455/1457) z fabrycznymi modyfikacjami CNC

Najlepszy wybór dla: Szerokiego katalogu obudów z odlewanego ciśnieniowo aluminium (1590/1550) i wyciskanego aluminium (1455/1457) z fabrycznymi modyfikacjami CNC

Siedziba główna: Guelph, Ontario, Kanada | Oficjalna strona: www.hammfg.com | Rok założenia: 1917 | Typ: Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie (notowany na giełdzie producent OEM obudów elektronicznych i elektrycznych (TSX: HMM.A) zatrudniający 700 pracowników)

Główne produkty: Obudowy elektroniczne z odlewanego ciśnieniowo aluminium, wyciskanego aluminium, wodoszczelne IP65 i IP69K, metalowe ogólnego przeznaczenia oraz do montażu w szafach rack

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Własne modyfikacje obróbką CNC (frezowanie, wiercenie, gwintowanie, wycięcia), malowanie proszkowe, anodowanie i sitodruk na seriach standardowych

Jakość i certyfikaty: Wybrane serie dostępne z certyfikatem UL Listed; klasy palności UL 94 (HB, V-2, V-0, 5VA) dotyczą wyłącznie obudów z tworzywa sztucznego; klasy IP do IP69K zależnie od serii; zgodność z RoHS

Opublikowane informacje: Firma założona w 1917 w Guelph w Ontario, oferuje tysiące standardowych obudów z odlewanego ciśnieniowo i wytłaczanego aluminium

Hammond Manufacturing jest jednym z najczęściej wybieranych producentów OEM obudów elektronicznych w Ameryce Północnej. Jego fabryka w Guelph modyfikuje magazynowane obudowy odlewane serii 1590 oraz korpusy z wyciskanego aluminium serii 1455, wykonując wycięcia CNC pod złącza i gwintowane kominki. Ponieważ gniazda modyfikacji obrabiają wyłącznie obudowy katalogowe Hammond, niestandardowe geometrie z pełnego bloku wykraczają poza zakres oferty.

Potencjalne ograniczenie: Usługi fabrycznych modyfikacji CNC dotyczą wyłącznie obudów katalogowych Hammond i wymagają minimalnych progów seryjnych, a nie jednostkowej obróbki z pełnego bloku.

10. Polycase: najlepszy wybór dla modyfikowanych magazynowych obudów z odlewanego aluminium, wyciskanego aluminium oraz NEMA/IP z natychmiastową wyceną wycięć CNC w 90 sekund i bez MOQ

Najlepszy wybór dla: Modyfikowanych magazynowych obudów z odlewanego aluminium, wyciskanego aluminium oraz NEMA/IP z natychmiastową wyceną wycięć CNC w 90 sekund i bez MOQ

Siedziba: Avon, Ohio, USA | Oficjalna strona internetowa: www.polycase.com | Rok założenia: 1990 | Typ: Producent OEM obudów i części obrabianych CNC na zamówienie (amerykański producent obudów elektronicznych z własną obróbką CNC i drukiem cyfrowym)

Główne produkty: Obudowy elektroniczne z odlewanego ciśnieniowo aluminium, wyciskanego aluminium, stali nierdzewnej, poliwęglanu oraz ABS

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Własne wycięcia CNC, otwory gwintowane, pogłębienia walcowe, fazowane krawędzie, zagłębione powierzchnie, znakowanie laserowe oraz pełnokolorowy druk cyfrowy z tolerancją wymiaru otworu ±0.005 in i położenia ±0.010 in

Jakość i certyfikaty: Obudowy z certyfikatem UL Listed, o stopniach ochrony NEMA 4X / 6P, IP65, IP68 oraz zgodne z RoHS

Opublikowane informacje: Oferuje internetową wycenę w 90 sekund wycięć wykonywanych CNC w zakładzie w Ohio, bez minimalnej wielkości zamówienia, i

Polycase upraszcza personalizację obudów katalogowych ze swojego zakładu produkcyjnego w Avon w stanie Ohio. Inżynierowie konfigurują online wycięcia CNC, pogłębienia walcowe oraz pełnokolorową grafikę cyfrową w 90 sekund przy zerowej minimalnej ilości zamówienia. Obróbka skrawaniem ogranicza się do własnych obudów odlewanych, wyciskanych i z tworzyw sztucznych marki Polycase, a rysunki techniczne wykonawcze są dostarczane po złożeniu zamówienia.

Potencjalne ograniczenie: Obróbka CNC jest ograniczona do modyfikowania obudów katalogowych Polycase, a rysunki techniczne produkcyjne są generowane dopiero po złożeniu zamówienia.

11. Bud Industries: najlepszy wybór dla 5-dniowych zrobotyzowanych modyfikacji frezowaniem CNC na 2 500+ magazynowanych obudowach NEMA, IP67 i z odlewanego aluminium

Najlepszy wybór dla: 5-dniowych zrobotyzowanych modyfikacji frezowaniem CNC na 2 500+ magazynowanych obudowach NEMA, IP67 i z odlewanego aluminium

Siedziba główna: Willoughby, Ohio, USA | Oficjalna strona: www.budind.com | Rok założenia: 1928 | Typ: Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie (amerykański producent obudów elektronicznych trzeciego pokolenia prowadzący zakład produkcyjny o powierzchni 165 000 sq. ft.)

Główne produkty: Ponad 2 500 standardowych obudów NEMA, wodoszczelnych obudów IP67, obudów z odlewanego aluminium oraz szaf serwerowych 19 cali

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Zautomatyzowane, zrobotyzowane gniazdo frezarskie do niestandardowych wycięć, otworów, szczelin i gwintowania w ramach 5-dniowego programu modyfikacji

Jakość i certyfikaty: NEMA 4X, IP67, UL Listed oraz zgodność z RoHS

Opublikowane informacje: Założona w 1928 przez Maxa Haasa jako producent anten radiowych firma Bud oferuje ponad 2 500 standardowych obudów, skrzynek, obudów rack i szaf, utrzymuje ponad 90% produktów w dostępności do wysyłki tego samego dnia oraz wykonuje wycięcia i proste modyfikacje produktów dostępnych w magazynie w ciągu 5 dni.

Bud Industries obsługuje zautomatyzowaną komórkę frezarską z robotem w swoim zakładzie o powierzchni 165 000 sq. ft. w Willoughby w stanie Ohio. Ponad 90% produktów Bud, obejmujących standardową linię ponad 2 500 obudów, skrzynek, obudów rack i szaf, jest dostępnych do wysyłki tego samego dnia, a wycięcia w produktach dostępnych w magazynie wykonuje się w ciągu 5 dni. Podobnie jak inni producenci OEM obudów katalogowych, Bud modyfikuje własne serie obudów, zamiast frezować niestandardowe korpusy z pręta.

Potencjalne ograniczenie: Usługi modyfikacji dotyczą wyłącznie obudów katalogowych Bud, a nie obudów obrabianych od podstaw z pełnego bloku.

12. BOPLA: najlepszy wybór dla niemieckich przemysłowych obudów HMI z aluminium i tworzyw sztucznych (do IP69) z własnym frezowaniem CNC, powłoką EMC i optycznym klejeniem wyświetlaczy

Najlepszy wybór dla: Niemieckich przemysłowych obudów HMI z aluminium i tworzyw sztucznych (do IP69) z własnym frezowaniem CNC, powłoką EMC i optycznym klejeniem wyświetlaczy

Siedziba główna: Bünde, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy | Oficjalna strona: www.bopla.de | Rok założenia: 1970 | Typ: Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie (producent przemysłowych obudów elektronicznych i systemów HMI)

Główne produkty: Bocube Alu XXL, BoVersa, BoPad, kasety 19-calowe DIN EN 60297-3-101 oraz niestandardowe obudowy elektroniczne z aluminium i tworzyw sztucznych

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Własne frezowanie CNC, wiercenie, pogłębianie stożkowe, cięcie piłą, znakowanie laserowe, nakładanie powłok EMC, produkcja klawiatur membranowych oraz optyczne klejenie wyświetlaczy dotykowych

Jakość i certyfikaty: DIN EN 60297-3-101, UL 94 V-0 oraz stopnie ochrony IP65 / IP66 / IP68 / IP69

Opublikowane atuty: Ponad 50 lat rozwoju obudów elektronicznych z aluminium i tworzyw sztucznych do stopnia IP69 z kompleksową obróbką mechaniczną CNC u jednego dostawcy, powłoką EMC i integracją dotykową HMI.

BOPLA łączy niemiecką inżynierię obudów z pełną własną obróbką mechaniczną CNC w Bünde. Zespoły automatyki wybierają firmę BOPLA, gdy obudowa wymaga wycięć CNC pod wyświetlacz, wewnętrznego natrysku ekranującego EMC oraz optycznie klejonych ekranów dotykowych. Procesy inżynieryjne koncentrują się wokół platform katalogowych BOPLA, a nie szybkich jednostkowych części wybieranych z pełnego bloku.

Potencjalne ograniczenie: Procesy wyceny i inżynierii są ustrukturyzowane wokół platform obudów BOPLA i europejskich serii przemysłowych, a nie ekspresowych 48-godzinnych zleceń jednostkowych z pełnego bloku.

13. ROLEC: najlepszy wybór dla wytrzymałych, szczelnych aluminiowych obudów przemysłowych i sterowniczych (IP66/IP67/IP69K) z pełną fabryczną obróbką CNC

Najlepszy wybór dla: Wytrzymałych, szczelnych aluminiowych obudów przemysłowych i sterowniczych (IP66/IP67/IP69K) z pełną fabryczną obróbką CNC

Siedziba: Rinteln, Dolna Saksonia, Niemcy | Oficjalna strona internetowa: www.rolec.de | Rok założenia: 1985 | Typ: Producent OEM obudów i części obrabianych CNC na zamówienie (rodzinna firma trzeciego pokolenia, produkująca aluminiowe obudowy przemysłowe i operatorskie)

Główne produkty: Szczelne przemysłowe obudowy z odlewanego i wyciskanego aluminium, obudowy ze stali nierdzewnej oraz obudowy sterownicze HMI na ramiona nośne

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Własne frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie, grawerowanie, malowanie proszkowe, anodowanie, ekranowanie EMC oraz podmontaż listew zaciskowych od pojedynczych prototypów po serie

Jakość i certyfikaty: Klasy ochrony IP66, IP67, IP69K, opcje UL, CSA oraz ATEX

Opublikowane informacje: ROLEC podaje, że opracowanie pierwszej na świecie szczelnej obudowy aluminiowej doprowadziło do założenia firmy; rodzinne przedsiębiorstwo trzeciego pokolenia z siedzibą w Rinteln w Niemczech wskazuje na pozycję lidera innowacji od lat 1960. i realizuje zarówno pojedyncze projekty na zamówienie, jak i duże serie, w tym z kompletnym montażem podzespołów.

ROLEC łączy początki firmy z opracowaniem pierwszej na świecie szczelnej obudowy aluminiowej i wskazuje na pozycję lidera innowacji od lat 1960.; rozwija i produkuje obudowy w Rinteln w Niemczech. Każda obudowa z odlewanego ciśnieniowo aluminium, wytłaczanego aluminium lub stali nierdzewnej może być frezowana CNC, gwintowana, malowana proszkowo i wyposażona w dławnice kablowe. Oferta jest skierowana do wymagających zastosowań na halach produkcyjnych i zewnętrznych paneli HMI, a nie do kompaktowych ekranów RF na poziomie płytki.

Potencjalne ograniczenie: Skupia się na obudowach przemysłowych, automatyce i pulpitach sterowniczych HMI, a nie na miniaturowych obudowach konsumenckich czy kieszonkowych ekranach RF z pełnego bloku.

14. METCASE: najlepszy wybór dla ergonomicznych aluminiowych obudów przyrządowych oraz obudów rack 19 cali personalizowanych od małych serii 10 sztuk

Najlepszy wybór dla: Ergonomicznych aluminiowych obudów przyrządowych oraz obudów rack 19 cali personalizowanych od małych serii 10 sztuk

Siedziba główna: Fareham, Hampshire, Wielka Brytania | Oficjalna strona: www.metcase.co.uk | Rok założenia: Nieujawnione publicznie | Typ: Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie (dział obudów metalowych firmy OKW Enclosures Ltd zatrudniający 27 pracowników w Fareham)

Główne produkty: Obudowy rack 19 cali Technomet, Unimet, Combimet, naburkowe aluminiowe obudowy przyrządowe oraz obudowy z blachy na zamówienie

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Obróbka CNC paneli przednich i obudów, wykrawanie, cięcie laserowe, lakierowanie, anodowanie, druk cyfrowy oraz obróbka blach na zamówienie od 10 sztuk

Jakość i certyfikaty: Certyfikat ISO 9001:2015, zgodność z REACH, RoHS oraz WEEE

Opublikowane atuty: Certyfikowany według ISO 9001:2015 brytyjski specjalista w dziedzinie obudów metalowych dostarczający personalizowane aluminiowe obudowy przyrządowe i panele przednie na zamówienie w seriach już od 10 sztuk.

METCASE projektuje ergonomiczne aluminiowe obudowy przyrządowe typu desktop oraz rack 19 cali w swoim zakładzie produkcyjnym w Fareham w Wielkiej Brytanii. Producenci OEM aparatury pomiarowej zamawiają obudowy Technomet lub Combimet z niestandardowymi frezowanymi CNC panelami przednimi i nadrukami cyfrowymi od 10 sztuk. Gniazdo produkcyjne firmy koncentruje się na blaszanych i wyciskanych korpusach przyrządów, a nie na grubościennych 5-osiowych blokach materiału wyjściowego.

Potencjalne ograniczenie: Specjalizuje się w obudowach przyrządowych z giętej blachy, z odlewanymi ramkami i z wyciskanego aluminium, a nie w grubościennych 5-osiowych korpusach wybieranych z pełnego bloku.

15. Takachi Electronics Enclosure: najlepszy wybór dla 22 000+ magazynowanych japońskich obudów aluminiowych, odlewanych IP68 i rack z frezowaniem otworów CNC od 1 sztuki

Najlepszy wybór dla: 22 000+ magazynowanych japońskich obudów aluminiowych, odlewanych IP68 i rack z frezowaniem otworów CNC od 1 sztuki

Siedziba główna: Kawaguchi, Saitama, Japonia | Oficjalna strona: www.takachi-enclosure.com | Rok założenia: 1979 | Typ: Producent OEM obudów + obróbka CNC na zamówienie (japoński producent obudów elektronicznych i przemysłowych utrzymujący w magazynie ponad 22 000 pozycji)

Główne produkty: Obudowy z wyciskanego aluminium, odlewane ciśnieniowo obudowy aluminiowe IP68 serii DW/DWH, obudowy ze stali nierdzewnej, obudowy rack 19 cali oraz obudowy radiatorowe

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Własne frezowanie otworów CNC, cięcie laserowe, docinanie na wymiar profili z wyciskanego aluminium, druk atramentowy, lakierowanie oraz tłoczone CNC folie czołowe od 1 sztuki

Jakość i certyfikaty: Stopnie wodoszczelności IP65, IP67 oraz IP68

Opublikowane informacje: Oferuje ponad 22 000 standardowych obudów aluminiowych, odlewanych ciśnieniowo obudów IP68 i obudów ze stali nierdzewnej, z możliwością frezowania CNC i cięcia laserowego na zamówienie

Takachi Electronics Enclosure utrzymuje zapas ponad 22 000 pozycji obudów w swojej siedzibie głównej w Saitamie w Japonii. Inżynierowie wybierają wyciskane obudowy radiatorowe, odlewane ciśnieniowo obudowy aluminiowe IP68 lub obudowy rack 19 cali i zamawiają wycięcia CNC od 1 sztuki. Usługi obróbki skrawaniem dotyczą wyłącznie rodzin katalogowych Takachi, a nie powierzonego przez klienta materiału wyjściowego w blokach.

Potencjalne ograniczenie: Personalizacja jest wykonywana na katalogowych obudowach wyciskanych, odlewanych i blaszanych Takachi, a nie na dostarczonych przez klienta 5-osiowych litych blokach.

16. Buckeye Shapeform: najlepszy wybór dla amerykańskich niestandardowych aluminiowych obudów elektronicznych z certyfikatem AS9100 oraz głęboko tłoczonych puszek metalowych dla przemysłu lotniczego i obronnego

Najlepszy wybór dla: Amerykańskich niestandardowych aluminiowych obudów elektronicznych z certyfikatem AS9100 oraz głęboko tłoczonych puszek metalowych dla przemysłu lotniczego i obronnego

Siedziba główna: Columbus, Ohio, USA | Oficjalna strona: www.buckeyeshapeform.com | Rok założenia: Nieujawnione publicznie | Typ: Producent obróbki CNC na zamówienie (pionowo zintegrowany amerykański producent niestandardowych obudów elektronicznych i elementów głęboko tłoczonych z metalu)

Główne produkty: Niestandardowe wyciskane i obrabiane skrawaniem aluminiowe obudowy elektroniczne, obudowy rack, obudowy typu desktop oraz precyzyjne głęboko tłoczone puszki metalowe

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Obróbka CNC, obróbka blach, modyfikacja profili wyciskanych z aluminium, głębokie tłoczenie metali, sitodruk oraz podmontaż

Jakość i certyfikaty: Certyfikaty ISO 9001:2015 oraz AS9100 (laureat nagrody Lockheed Martin STAR Supplier Award)

Opublikowane informacje: Zintegrowany pionowo producent z USA, certyfikowany zgodnie z ISO 9001:2015 i AS9100, wyróżniony nagrodą Lockheed Martin STAR Supplier Award

Buckeye Shapeform realizuje pionowo zintegrowaną amerykańską produkcję metalową w swoim zakładzie produkcyjnym w Columbus w stanie Ohio. Główni wykonawcy z branży obronnej i awionicznej polegają na jego systemie jakości AS9100 w zakresie obrabianych CNC korpusów aluminiowych i jednoczęściowych puszek głęboko tłoczonych. Projekty przechodzą przez tradycyjną inżynierską weryfikację zapytania ofertowego (RFQ) zamiast natychmiastowej automatycznej wyceny online.

Potencjalne ograniczenie: Nie oferuje natychmiastowej automatycznej wyceny plików CAD online; projekty wymagają tradycyjnej inżynierskiej weryfikacji zapytania ofertowego.

Czy można obrabiać obudowę i jej pokrywę razem?

Tak, producenci obróbki CNC rutynowo obrabiają podstawę obudowy aluminiowej i dopasowaną do niej pokrywę jako sparowany komplet z tej samej partii materiału wyjściowego. Wspólna obróbka skrawaniem obu części pozwala utrzymać wąskie tolerancje na stopniowanych krawędziach EMI/RFI oraz rowkach pod O-ring z dokładnością wymiarową w granicach ±0,01 mm.

Obróbka korpusu obudowy i pokrywy tym samym ścierniwem, a następnie anodowanie Type II i barwienie w tej samej kąpieli, na jednym zawiesiu, ograniczają różnice odcieni. W przypadku części dekoracyjnych warto też uzgodnić wzorzec koloru i dopuszczalną wartość ΔE z zakładem obróbczym. Ma to znaczenie w elektronice konsumenckiej, biurkowych interfejsach audio i urządzeniach medycznych, w których faktura powierzchni musi być spójna.

Platformy szybkiej obróbki CNC na żądanie i precyzyjne zakłady obróbcze (Firmy 17–20)

Zasady kontroli zakupowej dla platform obróbki CNC na żądanie i bezpośrednich precyzyjnych zakładów obróbczych obudów

Cyfrowe platformy produkcyjne na żądanie oraz wyspecjalizowane precyzyjne zakłady obróbcze obsługują zespoły oczekujące natychmiastowej wyceny CAD, zautomatyzowanej analizy DFM lub wieloprocesowego skalowania produkcji. Platformy takie jak Protolabs, Xometry i Fictiv pozwalają nabywcom przesyłać pliki CAD 3D, aby wycenić części obrabiane skrawaniem równolegle ze wspornikami z blachy i formowaniem wtryskowym.

W przypadku powtarzalnych zamówień na platformie rynkowej menedżerowie zakupów mogą zastosować zablokowane przypisanie zakładu obróbczego, aby ograniczyć zmienność perełkowania i odcienia anodowania pomiędzy kolejnymi seriami.

17. Protolabs: najlepszy wybór dla zautomatyzowanej cyfrowej obróbki CNC prototypowych obudów aluminiowych w 1–4 dni oraz skalowania w globalnej sieci partnerskiej

Najlepszy wybór dla: Zautomatyzowanej cyfrowej obróbki CNC prototypowych obudów aluminiowych w 1–4 dni oraz skalowania w globalnej sieci partnerskiej

Siedziba główna: Maple Plain, Minnesota, USA | Oficjalna strona: www.protolabs.com | Rok założenia: 1999 | Typ: Platforma obróbki CNC na żądanie (publiczna firma produkcji cyfrowej prowadząca zakład produkcyjny CNC o powierzchni 215 000 sq. ft. w Minnesocie oraz sieć Protolabs Network)

Główne produkty: Szybkie obudowy z aluminium i konstrukcyjnych tworzyw sztucznych obrabiane CNC, obudowy z blachy, części formowane wtryskowo oraz prototypy drukowane w 3D

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Frezowanie CNC 3-osiowe i 5-osiowe indeksowane do wymiarów 559 × 356 × 95,3 mm we własnym zakładzie z ogólną tolerancją ±0.005 in (±0,13 mm) i tolerancją otworów ±0.0005 in, a także anodowanie i konwersja chromianowa

Jakość i certyfikaty: Certyfikaty ISO 9001:2015, AS9100D, ISO 13485 oraz rejestracja ITAR

Opublikowane informacje: Założona w 1999, zapewnia automatyczną informację zwrotną DFM i wykonuje we własnym zakładzie aluminiowe części obrabiane CNC w 1–4 dni

Protolabs łączy zautomatyzowaną fabrykę CNC o powierzchni 215 000 sq. ft. w Minnesocie ze swoją globalną siecią Protolabs Network. Przesłanie pliku CAD 3D zwraca zautomatyzowaną analizę DFM w ciągu kilku minut i pozwala dostarczyć 5-osiowe indeksowane obudowy aluminiowe w 1 do 4 dni. Obudowy przekraczające własną przestrzeń roboczą frezowania 559 × 356 × 95,3 mm są kierowane do zewnętrznych partnerów sieciowych.

Potencjalne ograniczenie: Własne zautomatyzowane frezowanie fabryczne narzuca ścisłe ograniczenia zasięgu narzędzia i gabarytów części (559 × 356 × 95,3 mm), kierując złożone podcięcia lub większe korpusy do zewnętrznych partnerskich zakładów obróbczych.

18. Xometry: najlepszy wybór dla wycenianego przez AI zaopatrzenia w obudowy CNC na żądanie u 5 000+ zweryfikowanych globalnych dostawców ze zgodnością z ITAR i CMMC Level 2

Najlepszy wybór dla: Wycenianego przez AI zaopatrzenia w obudowy CNC na żądanie u 5 000+ zweryfikowanych globalnych dostawców ze zgodnością z ITAR i CMMC Level 2

Siedziba: North Bethesda / Gaithersburg, Maryland, USA | Oficjalna strona internetowa: www.xometry.com | Rok założenia: 2013 | Typ: Platforma CNC na żądanie (rynek produkcji na zamówienie na żądanie oparty na sztucznej inteligencji, łączący 90 000 kupujących z 5 000 dostawców)

Główne produkty: Niestandardowe obudowy obrabiane CNC, konstrukcje z blach i rur, obudowy drukowane w 3D, odlewy ciśnieniowe oraz części formowane wtryskowo

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Frezowanie CNC 3-osiowe, 4-osiowe i 5-osiowe, toczenie CNC, wiercenie oraz wycinanie drutem elektrodowym (EDM) z dokładnością poniżej ±0.001 in bez minimalnej ilości zamówienia

Jakość i certyfikaty: ISO 9001:2015, ISO 13485:2016, AS9100D, IATF 16949:2016, ITAR, CMMC Level 2 oraz JCP

Opublikowane informacje: Oferuje opatentowaną wycenę natychmiastową opartą na sztucznej inteligencji, korzystając z sieci ponad 5 000 dostawców, i podaje, że wysłano ponad 165 milionów części; Xometry wymienia certyfikaty i uprawnienia ISO 9001, AS9100D, ITAR i CMMC Level 2, które nie obejmują automatycznie każdego zakładu partnerskiego.

Xometry prowadzi cyfrową platformę produkcyjną wspieraną przez ponad 5 000 zweryfikowanych zakładów obróbczych na całym świecie. Nabywcy z branży obronnej, medycznej i robotyki korzystają z silnika wyceny AI, aby zamawiać 5-osiowe obudowy z pełnego bloku w obiegach zgodnych z ITAR i CMMC Level 2. Powtarzalne serie na platformie rynkowej powinny zostać przypisane na stałe do dedykowanego programu dostawców w celu utrzymania powtarzalności wykończenia.

Potencjalne ograniczenie: Działa jako rozproszona platforma dostawców, a nie pojedyncza fabryka, dlatego przydział maszyn między kolejnymi seriami może się różnić, o ile nie zostanie zablokowany w ramach korporacyjnego programu produkcyjnego.

19. Fictiv: najlepszy wybór dla zarządzanej globalnej produkcji obudów CNC w USA, Meksyku, Indiach i Chinach z wąskimi tolerancjami ±0,008 mm oraz raportami CMM

Najlepszy wybór dla: Zarządzanej globalnej produkcji obudów CNC w USA, Meksyku, Indiach i Chinach z wąskimi tolerancjami ±0,008 mm oraz raportami CMM

Siedziba główna: San Francisco, Kalifornia, USA | Oficjalna strona: www.fictiv.com | Rok założenia: 2013 | Typ: Platforma obróbki CNC na żądanie (cyfrowa platforma produkcji na zamówienie i łańcucha dostaw z 4 globalnymi centrami produkcyjnymi)

Główne produkty: Precyzyjne obudowy elektroniczne obrabiane CNC, radiatory, korpusy z blachy, obudowy odlewane ciśnieniowo oraz części formowane wtryskowo

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Frezowanie CNC 3-osiowe, 4-osiowe i 5-osiowe, toczenie oraz drążenie drutowe i wgłębne EDM do wymiaru części 48 in z wąską tolerancją elementów geometrycznych do ±0,008 mm (około ±0.000315 in) i najszybszym czasem realizacji 1–2 dni

Jakość i certyfikaty: ISO 9001:2015, AS9100D, ISO 13485 oraz SOC 2 Type II

Opublikowane informacje: Założona w 2013 w San Francisco, prowadzi regionalne centra produkcyjne w USA, Meksyku, Indiach i Chinach

Fictiv zarządza produkcją niestandardowych obudów CNC poprzez regionalne centra inżynieryjne w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Indiach i Chinach. Platforma łączy natychmiastowe wskazówki DFM z pracą regionalnych inżynierów jakości, którzy weryfikują raporty wymiarowe CMM przed wysyłką części. Ponieważ obróbka skrawaniem jest realizowana przez zakłady partnerskie, nabywcy powinni jednoznacznie określić fakturę powierzchni i wymagania dotyczące anodowania na rysunkach technicznych 2D.

Potencjalne ograniczenie: Opiera się na partnerskich zakładach obróbczych zarządzanych przez centra regionalne zamiast posiadać własną, pionowo zintegrowaną tłocznię profili obudów.

20. Runsom Precision: najlepszy wybór dla bezpośredniej 3/4/5-osiowej obróbki CNC w Dongguan i toczenia wzdłużnego (typu szwajcarskiego) niestandardowych aluminiowych obudów elektronicznych z powłoką Alodine i twardym anodowaniem

Najlepszy wybór dla: Bezpośredniej 3/4/5-osiowej obróbki CNC w Dongguan i toczenia wzdłużnego (typu szwajcarskiego) niestandardowych aluminiowych obudów elektronicznych z powłoką Alodine i twardym anodowaniem

Siedziba główna: Dongguan, Guangdong, Chiny | Oficjalna strona: www.runsom.com | Rok założenia: 2013 | Typ: Producent obróbki CNC na zamówienie (bezpośredni producent precyzyjnej obróbki CNC i szybkich prototypów z certyfikatem ISO 9001:2015)

Główne produkty: Niestandardowe obudowy elektroniczne obrabiane CNC z aluminium i stali nierdzewnej, oprawy optyczne oraz precyzyjne komponenty toczone

Główne możliwości w zakresie obudów i wykończenia: Frezowanie CNC 3-osiowe, 4-osiowe i 5-osiowe, toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), wycinanie drutem elektrodowym (EDM), badania CMM/XRF/w komorze solnej, Alodine/Chemfilm oraz anodowanie z precyzyjną tolerancją ±0,01 mm (około ±0.000394 in) i chropowatością powierzchni Ra 0.4

Jakość i certyfikaty: ISO 9001:2015

Opublikowane informacje: Dostarcza aluminiowe obudowy na zamówienie, obrabiane CNC na maszynach 5-osiowych, w 7–10 dni; dysponuje własną maszyną CMM, analizatorem XRF i stanowiskiem do testów w mgle solnej

Runsom Precision obrabia skrawaniem niestandardowe obudowy elektroniczne z aluminium i stali nierdzewnej w swojej fabryce z certyfikatem ISO 9001:2015 w Dongguan. Własne laboratorium jakości przeprowadza kontrolę geometrii na maszynach CMM, weryfikację składu stopu metodą XRF oraz badania korozyjne w mgle solnej dla anodowanych obudów. Wyceny są przygotowywane ręcznie przez inżynierów produkcji w ciągu 24 godzin, a nie przez automatyczny kalkulator internetowy.

Potencjalne ograniczenie: Wyceny wymagają ręcznej weryfikacji inżynierskiej plików CAD 3D STEP/IGES oraz rysunków technicznych 2D PDF (do 24 godzin) zamiast zautomatyzowanej natychmiastowej wyceny online.

Specyfikacje inżynieryjne: grubość ścianki, ekranowanie EMI, uszczelnienie IP67 i wykończenia powierzchni

Sześć pułapek w specyfikacji obudów elektronicznych CNC i zalecane tolerancje inżynieryjne

Typowe zastosowania frezowania CNC obudów obejmują wzmocnione czujniki polowe, transceivery RF oraz przekształtniki mocy przeznaczone do automatyki przemysłowej. Specyfikacja takich obudów wymaga przełożenia założeń elektrycznych i termicznych na wykonywalne tolerancje obróbcze. Standardowa grubość ścianki obrabianego aluminium wynosi 1,5–3,0 mm (0,060–0,120 in). Wewnętrzne pionowe promienie naroży kieszeni powinny wynosić R ≥ 1/3 głębokości wnęki (minimum 0,8–1,6 mm / 0,031–0,063 in), aby standardowe frezy palcowe (L:D ≤ 4:1) pracowały bez drgań samowzbudnych (chatter).

Poniżej przedstawiono 6 pułapek metrycznych w specyfikacji obudów, na które natrafiają inżynierowie przy przechodzeniu od modeli CAD 3D do produkcji CNC, wraz ze sprawdzonymi rozwiązaniami.

6 pułapek metrycznych w specyfikacji obudów: założenia CAD a rzeczywistość obróbki CNC
Cecha konstrukcyjna Typowa pułapka CAD Fizyka obróbki CNC i mechanizm uszkodzenia Zalecana specyfikacja inżynieryjna
Głębokie wnęki cienkościenne Wymaganie ±0,01 mm na ściance 0,8 mm po głębokim wybraniu z pełnego bloku Uwolnienie szczątkowych naprężeń walcowniczych odkształca cienkie ścianki aluminiowe do wewnątrz o 0,10–0,25 mm Projektuj ścianki 1,5–3,0 mm (0,060–0,120 in); zastosuj odprężoną płytę 6061-T651 oraz ścieżki narzędzia zgrubnie-półwykańczająco-wykańczająco
Wewnętrzne naroża kieszeni pod płytkę PCB Ostre wewnętrzne naroża pionowe 90° we wnęce o głębokości 15,0 mm Długie, smukłe frezy palcowe (L:D > 6:1) uginają się i drgają, niszcząc wykończenie powierzchni i dokładność Ustaw promień wewnętrznego naroża R ≥ 1/3 głębokości kieszeni (min 0,8–1,6 mm / 0,031–0,063 in; L:D ≤ 4:1) lub dodaj podcięcia narożne typu dog-bone
Uziemienie EMI/RFI pokrywy i kołnierza Określenie standardowego anodowania MIL-PRF-8625 Typ II/III na obudowie ekranującej RF Tlenek anodowy jest izolatorem elektrycznym (o grubości 10–50 μm), który przerywa ciągłość klatki Faradaya (ścianki 4 mm zamiast 2 mm nie naprawią niezamaskowanych styków) Zastosuj konwersję chromianową MIL-DTL-5541 Typ II Klasa 3, przewodzące prąd elektryczny niklowanie bezprądowe do ekranowania RF lub maskowanie selektywne
Rowki pod uszczelki O-ring IP67 / NEMA 6P Wyfrezowanie kwadratowego rowka równego średnicy sznura O-ring bez zapasu objętości dławicy Elastomery są nieściśliwe; przepełnienie rowka uniemożliwia styk metal-metal pokrywy Dobierz głębokość rowka pod zacisk sznura elastomerowego na poziomie dwudziestu do trzydziestu procent oraz chropowatość dna Ra 0,8–1,6 μm
Tolerancje metryczne a calowe na rysunku Zrównywanie zaokrąglonych wartości metrycznych i calowych (np. zapis ±0,008 mm = ±0.0002 in) Zgodnie ze standardami przeliczania długości układu SI instytutu NIST (1 in = dokładnie 25,4 mm), 0.0002 in to 0,00508 mm, co prowadzi do sporów podczas kontroli jakości Rysunki wymiarowe w jednym głównym układzie jednostek; ogólna klasa tolerancji (np. ISO 2768-m) dla elementów bez określonych tolerancji oraz kontrola elementów krytycznych z użyciem GD&T według jednej normy (ASME Y14.5 lub ISO GPS)
Zintegrowane układy żeber radiatora Frezowanie żeber o grubości 0,8 mm oddzielonych wąskimi szczelinami przy dużym stosunku głębokości Duża smukłość (>10:1) powoduje uginanie cienkich żeber aluminiowych pod wpływem sił skrawania Utrzymuj stosunek głębokości do szerokości szczeliny frezowanych żeber ≤ 6:1 (grubość żebra ≥ 1,5–2,0 mm) lub zastosuj wyciskane profile radiatorowe
📐 Praktyczny przykład inżynieryjny: dobór promienia naroża i rowka pod O-ring dla obudowy RF z 6061-T651 o głębokości 15 mm

Załóżmy, że projektujesz wzmocnioną obudowę ze stopu aluminium 6061-T651 dla zewnętrznego transceivera. Przyjęte dane przykładowe to głębokość wnęki D = 15,0 mm, grubość ścianki t = 2,5 mm oraz silikonowy sznur uszczelki O-ring o średnicy Ø2.00 mm.

Krok 1, promień naroża kieszeni: Przy przyjętych przykładowych danych stosunek długości do średnicy frezu powinien wynosić L:D ≤ 4:1 podczas precyzyjnego frezowania CNC 3- i 4-osiowego. Ustalenie promienia naroża wewnętrznego na poziomie R ≥ 1/3 głębokości wnęki (15.0 ÷ 3 = 5,0 mm) pozwala frezowi trzpieniowemu Ø10–12 mm dosięgnąć dna na głębokości 15 mm przy L:D wynoszącym zaledwie 1,25–1,5:1, co ogranicza ugięcie narzędzia. Zastosowanie frezu trzpieniowego Ø10.0 mm–Ø12.0 mm zapewnia promień naroża wewnętrznego R5.0 mm–R6.0 mm, dzięki czemu narzędzie porusza się płynnie i nie wpada w drgania.

Krok 2, geometria rowka pod O-ring IP67: Przy tych przykładowych danych docelowy zacisk sznura elastomerowego na poziomie dwadzieścia pięć procent dla sznura Ø2.00 mm daje głębokość rowka 1,50 mm ± 0,05 mm. Ustawienie szerokości rowka na 2,60 mm daje pole przekroju rowka 3,90 mm² wobec 3,14 mm² przekroju sznura, pozostawiając miejsce na rozszerzalność podczas cykli termicznych. Zapoznaj się z zasadami projektowania styków w naszym przeglądzie tolerancji interfejsów i pasowania obudów.

Czy wykończenie powierzchni można dopasować pomiędzy wieloma częściami?

Tak, estetyczne wykończenia powierzchni aluminiowych obudów obrabianych CNC można ujednolicić pomiędzy pokrywami, podstawami i panelami przednimi, jeśli zmienne produkcyjne zostaną zablokowane. Zakład obróbczy wykonuje wszystkie współpracujące części z tego samego wytopu stopu (np. 6061-T651) i stosuje identyczne ścierniwo szklane #100 lub #120 do perełkowania.

Podczas usług anodowania aluminium Typ II i Typ III umieszczenie pokrywy i korpusu razem w tej samej kąpieli zmniejsza różnicę barwy ΔE.

Jak wybrać producenta obróbki CNC obudów elektronicznych: koszt, próg opłacalności wolumenu i lista kontrolna RFQ

Macierz ekonomicznych progów wielkości serii dla obróbki CNC z pełnego bloku, CNC obudów katalogowych, wyciskania na zamówienie i odlewania ciśnieniowego

Obróbka CNC półfabrykatu z bloku materiału nie wymaga matrycy do wyciskania ani formy odlewniczej; jednorazowe koszty obejmują programowanie CAM i oprzyrządowanie mocujące, dlatego jest to typowy wybór przy prototypach i krótkich seriach pilotażowych. Profile wyciskane na zamówienie, wykańczane frezowaniem CNC, zazwyczaj osiągają próg opłacalności względem obróbki CNC półfabrykatu przy około 500–1 500 sztukach, a odlewanie ciśnieniowe z późniejszą obróbką CNC przy około 1 000–10 000 sztukach (500–1 500 sztuk w jednym opublikowanym przykładzie obudowy o wymiarach 150 × 100 × 30 mm). Rzeczywisty próg opłacalności nie jest stałą wartością; wpływają na niego początkowe koszty oprzyrządowania formy NRE, złożoność 3D gniazda matrycy oraz czas potrzebny na dodatkowe frezowanie CNC 5-osiowe rowków pod pierścienie O-ring, żeber radiatora i bocznych portów.

Skorzystajcie z poniższej tabeli, aby porównać oprzyrządowanie, wielkości serii i terminy realizacji dla czterech marszrut technologicznych produkcji obudów.

3-etapowa macierz progów opłacalności procesów obudów: obróbka CNC z pełnego bloku vs wyciskanie vs obróbka blach vs odlewanie ciśnieniowe
PROCES PRODUKCYJNY Ekonomiczny przedział serii Koszt początkowy oprzyrządowania (NRE) Zweryfikowany czas realizacji Najlepsze zastosowania konstrukcyjne i termiczne
Obróbka CNC wybieraniem z pełnego bloku 1 – około 500 do 1 500 sztuk Bez matrycy ani formy; koszt programowania i mocowania uwzględniony w wycenie 1–4 dni do 3–10 dni roboczych Wielownękowe ekrany RF, monolityczne radiatory, płyty chłodzące, odporne na wstrząsy obudowy obronne
Profil / obudowa katalogowa + fabryczne CNC Od 1 sztuki (Polycase: brak minimalnej wielkości zamówienia) Bez matrycy ani formy (standardowy korpus) 2–3 dni do 5 dni Standardowe rozmiary PCB, sterowniki na szynę DIN, naburkowe przyrządy pomiarowe, czujniki naścienne
Profil wyciskany na zamówienie + wtórne CNC 500–1 500+ sztuk (matryce do krótkich serii od 50–100) Matryca do wyciskania na zamówienie (wymagane zapytanie RFQ) Harmonogram matrycy i próbek na zamówienie (wymagane zapytanie RFQ) Obudowy z wsuwanymi płytkami PCB, niestandardowe użebrowane korpusy radiatorowe, wzmocnione urządzenia ręczne
Odlewanie ciśnieniowe aluminium + frezowanie CNC po odlewaniu 1 000–10 000+ sztuk (500–1 500 w przykładzie obudowy o wymiarach 150 × 100 × 30 mm) Forma ciśnieniowa z utwardzanej stali (wymagane zapytanie RFQ) Harmonogram formy na zamówienie (wymagane zapytanie RFQ) Wielkoseryjna telekomunikacja zewnętrzna, sterowniki samochodowe ECU, przemysłowe obudowy kamer IP68

Przed wystawieniem zamówienia zakupu zastosuj tę 7-punktową listę kontrolną weryfikacji DFM oraz EMI/IP67, aby sprawdzić możliwości dostawcy:

  1. Oceń ceny jednostkowe dla 10, 100 i 500 sztuk dla opcji „niskoseryjna obróbka CNC dla produkcji pilotażowej” w porównaniu z „oprzyrządowaniem pomostowym do wyciskania na zamówienie lub odlewania ciśnieniowego”.
  2. Wymagaj odprężonej płyty 6061-T651 o grubości ścianki 1,5–3,0 mm (0,060–0,120 in) dla głębokich obudów z pełnego bloku oraz płaskości kołnierza uszczelniającego od 0.05 do 0,10 mm na 100 mm.
  3. Potwierdź możliwości własne lub kontrolowanego podwykonawcy w zakresie konwersji chromianowej MIL-DTL-5541 Typ II Klasa 3 oraz precyzyjnego maskowania zatyczkami i taśmami przed anodowaniem.
  4. Wymagaj chropowatości dna rowka Ra 0,8–1,6 μm przy zacisku sznura elastomerowego na poziomie dwudziestu do trzydziestu procent oraz poproś o próbę spadku ciśnienia lub test zanurzeniowy.
  5. Utrzymuj wewnętrzne promienie naroży na poziomie R ≥ 1/3 głębokości wnęki (minimum 0,8–1,6 mm; L:D ≤ 4:1) i określ wkładki gwintowe Helicoil lub PEM ze stali nierdzewnej dla pokryw serwisowych.
  6. Gdy gniazda znajdują się na czterech lub pięciu ściankach, 5-osiowa obróbka CNC złożonych obudów wielostronnych utrzymuje współosiowość ±0.01 do ±0,025 mm w jednym zamocowaniu.
  7. Sprawdź zakres certyfikatu i nazwę podmiotu prawnego przed wystawieniem zamówienia zakupu. Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej dotyczącymi oznakowania CE znak CE jest deklaracją zgodności wyrobu z określonymi dyrektywami, a nie ogólnym wyróżnieniem zakładu obróbczego. Podobnie program certyfikacji i akredytacji ASME obejmuje konkretne elementy ciśnieniowe, a zgodnie z przepisami rejestracyjnymi ITAR 22 CFR § 122.1 rejestracja identyfikuje krajowego producenta na potrzeby kontroli eksportu, lecz nie zastępuje audytów jakości ISO 9001 ani AS9100D.

Dołącz poniższą ustrukturyzowaną tabelę specyfikacji do swojego zapytania ofertowego, aby ujednolicić odpowiedzi dostawców:

Lista kontrolna RFQ — skopiuj poniższe pozycje do zapytania ofertowego:

ParametrZalecany zakresDlaczego to ważneSposób weryfikacji
Stop i grubość ścianki6061-T651 lub 7075-T651; ścianki 1,5–3,0 mm (0,060–0,120 in)Zapobiega wyginaniu cienkich ścianek po intensywnym wybieraniu materiału z pełnego blokuWymagaj świadectwa hutniczego EN 10204 Typ 3.1 oraz analizy składu stopu metodą XRF
Płaskość kołnierza uszczelniającego0,05–0,10 mm na odcinku 100 mmUtrzymuje równomierny zacisk sznura elastomerowego na poziomie dwudziestu do trzydziestu procent dla uszczelnienia IP67Raport płaskości CMM wzdłuż powierzchni styku pokrywy i podstawy
Wewnętrzny promień naroża kieszeniR ≥ 1/3 głębokości kieszeni (min 0,8–1,6 mm / 0,031–0,063 in; L:D ≤ 4:1)Zapobiega drganiom frezu palcowego i śladom narzędzia w narożach wokół prostokątnych płytek PCBPrzedzamówieniowy przegląd DFM plików CAD 3D STEP lub IGES
Chropowatość powierzchni rowka pod O-ringRa 0,8–1,6 μm (32–63 μin)Eliminuje ścieżki przecieku po przejściach narzędzia podczas zanurzenia w wodzie na 1 m wg IEC 60529Wykres chropowatości powierzchni z profilometru oraz test szczelności metodą spadku ciśnienia
Wykończenie uziemiające EMI/RFIMIL-DTL-5541 Typ II Klasa 3 lub maskowanie selektywneAnodowanie MIL-PRF-8625 jest izolatorem elektrycznym, który przerywa ekranowanie klatki FaradayaOznaczenia maskowania na rysunku technicznym 2D oraz czteroprzewodowy pomiar rezystancji przejścia
Tolerancja położenia wycięć pod złącza±0,05 mm do ±0,13 mm (±0.002 do ±0.005 in)Zapobiega niewspółosiowości wielopinowych złączy na płytce PCB względem portów we/wy montowanych w paneluRaport pomiarowy CMM pierwszej sztuki odniesiony do kołków bazowych montażu płytki PCB

Najczęściej zadawane pytania

P: Który producent obróbki CNC obudów elektronicznych jest najlepszy do niskoseryjnych niestandardowych obudów aluminiowych?

Protocase najlepiej sprawdza się przy ekspresowej produkcji prototypów w 2–3 dni, choć anodowanie zlecane na zewnątrz wydłuża czas realizacji ponad 2–3 dni. Hammond Manufacturing i Polycase przodują w modyfikacji obudów katalogowych, a Lansing Instrument Corp (produkcja na zamówienie, standardowy czas realizacji dopasowanych obudów i próbek przed rozpoczęciem pełnej produkcji wynosi 15 dni roboczych) oraz METCASE (serie niestandardowe od 10 sztuk) specjalizują się w obudowach przyrządów pomiarowych. Zhenling Metal i WayKen przodują w produkcji na zamówienie aluminiowych obudów z półfabrykatu, zgodnie z rysunkiem technicznym.

W przypadku obudów ekranowanych RF wybierz Zhenling Metal lub Runsom Precision do 5-osiowych frezowanych wnęk RF z powłoką Alodine lub niklowaniem bezprądowym albo BOPLA i Lansing Instrument Corp dla obudów z powłoką EMC i chromianowaniem. Wybierz Protocase, Buckeye Shapeform, Protolabs lub Xometry dla obronnych obudów RF zgodnych z AS9100D lub ITAR.

P: Ile kosztuje niestandardowa obudowa elektroniczna obrabiana CNC w ilościach prototypowych i pilotażowych?

Producenci nie publikują stałych cen jednostkowych dla prototypów od 1 do 10 sztuk ani serii pilotażowych od 50 do 200 sztuk, dlatego oba przedziały wymagają indywidualnej wyceny. Zmienne wpływające na cenę i czas realizacji obejmują geometrię CAD 3D, objętość bloku 6061-T651, liczbę zamocowań 5-osiowych, strefy maskowania oraz kontrolę wymiarową CMM.

Zweryfikowane czasy realizacji prototypów wynoszą 1–4 dni w Protolabs, 2–3 dni w Protocase, 3–9 dni w WayKen, 3–10 dni roboczych w Zhenling Metal oraz 7–10 dni w Runsom Precision. Aby obniżyć koszty w seriach pilotażowych od 50 do 200 sztuk, inżynierowie stosują wielogniazdowe kolumny mocujące (tombstone) na centrach 4-osiowych lub 5-osiowych. Zespoły dysponujące jednolitym przekrojem 2D przechodzą również na pomostowe profile wyciskane z aluminium z wtórnym frezowaniem CNC.

P: Jaka jest różnica między producentem obudów elektronicznych a dystrybutorem lub platformą zakupową?

Bezpośredni producent obudów elektronicznych posiada i eksploatuje własne wrzeciona frezarskie CNC, linie do wyciskania lub gniazda obróbki blach.

Taka bezpośrednia kontrola nad zakładem produkcyjnym obejmuje odprężanie ścieżkami narzędzia, maskowanie wykończeń powierzchni oraz kontrolę wymiarową CMM. Dystrybutor taki jak DigiKey czy Mouser jedynie magazynuje obudowy katalogowe bez obróbki skrawaniem. Platforma na żądanie taka jak Xometry czy Fictiv zapewnia natychmiastową wycenę i kieruje zamówienia do zarządzanej sieci kontraktowych zakładów obróbczych.

P: Czy dla serii 100 obudów elektronicznych lepiej wybrać obróbkę CNC z pełnego bloku czy wyciskanie aluminium?

Przy 100 sztukach obróbka CNC litego półfabrykatu nie wymaga matrycy do wytłaczania, natomiast koszt jednorazowy matrycy do profilu wytłaczanego na zamówienie trzeba rozłożyć na całą serię; standardowy profil wytłaczany dostępny z magazynu, z wycięciami CNC, pozwala całkowicie uniknąć tego kosztu. Na terminy i koszty obróbki CNC litego półfabrykatu wpływają dostępność i popyt, sezonowość oraz inne zmienne rynkowe. Prototypy z litego półfabrykatu są wysyłane w ciągu 1–4 dni do 3–10 dni roboczych, natomiast dla serii pilotażowych liczących 100 sztuk wymagane jest indywidualne zapytanie o wycenę.

Wybierz wyciskanie aluminium na zamówienie połączone z wtórnym frezowaniem CNC, gdy wolumeny osiągają od 250 do 1 000+ sztuk, a obudowa ma stały przekrój poprzeczny 2D. Pozostaw część w obróbce CNC z litego bloku, jeśli projekt zawiera zintegrowane dno wnęki 3D, wewnętrzne ścianki izolacji RF lub zagłębione czołowe rowki pod uszczelkę O-ring.

P: Kto jest największym producentem obudów elektronicznych na świecie?

Rittal, nVent Hoffman oraz Schneider Electric to największe globalne grupy producentów szaf i obudów elektrycznych pod względem publikowanych przychodów.

W segmencie wyspecjalizowanych obudów przyrządów elektronicznych i szybkich obudów CNC do największych publicznie udokumentowanych producentów należą Hammond Manufacturing, Phoenix Mecano (spółka macierzysta BOPLA) oraz Protolabs.

P: Jakie wykończenie powierzchni zapewnia jednocześnie ochronę przed korozją i przewodność elektryczną w ekranowanych EMI obudowach aluminiowych?

Powłoka konwersyjna zgodna z MIL-DTL-5541F Type II Class 3 (Type II oznacza brak chromu sześciowartościowego, dlatego kwalifikują się zarówno chemiczne powłoki chromowe na bazie chromu trójwartościowego, jak i bezchromowe) oraz niklowanie bezprądowe zapewniają odporność na korozję i niski opór elektryczny styku.

MIL-DTL-5541F Type II Class 3 zapewnia niski opór styku na przylegających kołnierzach pokrywy. Gdy urządzenia elektroniczne używane na zewnątrz wymagają również kolorowej powłoki zewnętrznej odpornej na zużycie, zakłady stosują selektywne maskowanie; kolejność operacji zależy od wykończenia zewnętrznego. W przypadku anodowania najpierw maskuje się silikonowymi zatyczkami i wykrojoną taśmą ścieżkę uszczelki EMI oraz występy uziemiające, następnie anoduje obudowę (anodowanie w kwasie siarkowym MIL-PRF-8625 Type II lub anodowanie twarde Type III, gdy liczy się odporność na zużycie), usuwa maski, a odsłonięte powierzchnie pokrywa powłoką chemiczną MIL-DTL-5541 Type II Class 3. W przypadku malowania proszkowego najpierw pokrywa się całą obudowę powłoką chemiczną jako warstwą wstępną, maskuje ścieżkę uszczelki i występy, a następnie nakłada proszek na pozostałą powierzchnię. Wnęki RF wysokiej częstotliwości pokrywa się także niklem bezprądowo lub srebrem, aby zapewnić lutowność i ciągłość ekranowania.

Podsumowanie: dopasowanie rysunku technicznego obudowy do właściwego partnera CNC

Końcowa grafika listy kontrolnej zapytania ofertowego RFQ na obudowy elektroniczne z ramami obudów obrabianymi CNC w Zhenling

Dopasujcie geometrię i wielkość serii do tych 20 producentów obudów elektronicznych obrabianych CNC, wybierając bezpośrednich producentów realizujących obróbkę według dokumentacji w przypadku monolitycznych obudów termicznych i RF. Wybierzcie producentów OEM obudów katalogowych, jeśli standardowe obudowy wytłaczane lub odlewane ciśnieniowo pasują do Państwa płytki, a cyfrowe platformy wykorzystajcie do szybkiego prototypowania z zastosowaniem wielu procesów.

Przed wysłaniem zapytania o wycenę obudowy przygotujcie kompletną dokumentację techniczną. Dołączcie pliki CAD 3D STEP lub IGES, rysunek techniczny 2D w formacie PDF z oznaczeniami płaskości i gwintów, stop i stan materiału (np. 6061-T651, 7075-T651 lub 5052-H32), strefy maskowania powierzchni, docelowe klasy IP/EMI oraz wielkość serii.

Zamów techniczną analizę DFM i wycenę niestandardowej obudowy w Zhenling Metal

Nasze zespoły inżynieryjne w Szanghaju i Jiashan mogą przeanalizować Państwa rysunki techniczne pod kątem wykonywanych na zamówienie aluminiowych obudów obrabianych CNC, płyt grzewczych i chłodzących oraz obudów ze stali nierdzewnej. Nie wymagamy MOQ i przygotowujemy wiążącą wycenę w ciągu 24-48 godzin.

Poznaj obróbkę CNC dla elektroniki na zamówienie →

O niniejszym przeglądzie produkcji obudów

Niniejszy przewodnik został opracowany, aby pomóc inżynierom sprzętu i zespołom zakupowym B2B porównać niestandardową obróbkę CNC z pełnego bloku, modyfikowane katalogowe obudowy aluminiowe oraz szybkie platformy cyfrowe w oparciu o zweryfikowane dane zakładów produkcyjnych z października 2026 r. Wartości odniesienia dotyczące tolerancji, uszczelnień i wykończeń odzwierciedlają nasze praktyczne analizy DFM dla obudów elektronicznych i płyt rozpraszających ciepło ze stopu 6061-T651 w naszym zakładzie produkcyjnym w Jiashan. Zweryfikowano przez zespół techniczny Shanghai Zhenling Hardware Co., Ltd.

ZHENLING / PRODUKCJA WEDŁUG RYSUNKU TECHNICZNEGO
Od pytania technicznego do rysunku technicznego gotowego do wyceny

Zhenling wspiera nabywców przemysłowych w zamawianiu niestandardowych kołnierzy, korpusów zaworów, walców, giętych rur i profilowanych części obrabianych skrawaniem. Przed wyceną przebiegu procesu technologicznego nasi inżynierowie analizują rysunek techniczny, stan materiału, sumowanie tolerancji, liczbę sztuk i wymagania dotyczące kontroli.

NA POCZĄTEKRysunek techniczny · Próbka · Wymiary krytyczne
OKREŚLMateriał · Liczba sztuk · Tolerancja · Certyfikaty
RYSUNEK TECHNICZNY / MATERIAŁ / TOLERANCJA
Proszę przygotować opis części
DANE CZĘŚCI
Rysunek techniczny 2D/3D lub próbka
ANALIZA PROCESU
Obróbka skrawaniem · formowanie · spawanie · kontrola
Sposób odpowiedzi
Wyślij zapytanie przez formularz na stronie
Prześlij opis projektu

Podane informacje wykorzystujemy do analizy zapytania i udzielenia odpowiedzi. Zobacz naszą Politykę prywatności.