20 dostawców usług obróbki CNC miedzi — który spełni wymagania Państwa zamówienia?

Dostawcy usług obróbki CNC miedzi wytwarzają niestandardowe części na podstawie rysunków, wykorzystując frezowanie, toczenie i pokrewne procesy. Przy tworzeniu wstępnej listy warto porównać 3ERP w zakresie prototypów z miedzi C101/C110, Cox Manufacturing w przypadku powtarzalnych części toczonych oraz Checon lub Storm w przypadku komponentów elektrycznych. Zhenling Metal oferuje obróbkę przemysłową na podstawie rysunków. Właściwy wybór zależy od gatunku materiału, geometrii, ilości i wymaganej metody produkcji.

Aktualizacja: październik 2026. W raporcie przedstawiono 20 producentów. Numeracja nie oznacza rankingu.

Informacja o autorze: Ten przewodnik opublikowała firma Zhenling Metal. Umieściliśmy się na pierwszym miejscu, ponieważ to nasza strona, a nie dlatego, że twierdzimy, iż jesteśmy liderem rynku. Pozostałych 19 producentów pogrupowano według ich najmocniejszych stron; kolejność w grupach jest przypadkowa.

Jak wybraliśmy dostawców usług obróbki CNC miedzi

Wybór wymaga działalności produkcyjnej i dowodów obróbki miedzi; udział partnerów w realizacji jest ujawniany.

W październiku 2026 zbadaliśmy producentów prowadzących własną działalność produkcyjną i posiadających weryfikowalne potwierdzenie obróbki komponentów miedzianych. Informacje o firmach sprawdziliśmy na ich oficjalnych stronach. Przyjęliśmy perspektywę globalną i uwzględniliśmy dostawców prototypów, produkcji powtarzalnej oraz komponentów elektrycznych. Wykluczyliśmy sprzedawców obrabiarek, dystrybutorów surowych metali, katalogi, platformy zajmujące się wyłącznie zaopatrzeniem oraz firmy, których doświadczenie obejmuje wyłącznie mosiądz. Uwzględniliśmy przedsiębiorstwa korzystające z zakładów i partnerów, wyraźnie zaznaczając ten model.

Porównanie opiera się na informacjach o możliwościach, lokalizacjach i jakości publikowanych przez firmy. Nie ocenia niezależnie zmierzonej terminowości dostaw, wskaźników wad ani zadowolenia klientów. Określenie „rok założenia niepotwierdzony publicznie” oznacza, że dostępna historia firmy nie podaje jednoznacznej daty. Przy certyfikatach zachowano podany zakres i wydanie. Nie należy z tego wnioskować, że wszystkie części miedziane są nimi objęte.

Szybki wybór: mapa dopasowania dostawców do zamówień

Mapa dopasowania do zamówienia powinna ułatwić działowi zakupów zawężenie wstępnej listy dostawców. Zespół inżynieryjny powinien móc wskazać możliwą metodę produkcji, a dział jakości — precyzyjniej określić zakres wymaganej dokumentacji. Dział finansowy powinien móc porównać oferty dla tego samego zakresu, zamiast ustalać koszt zamówienia na podstawie najniższej ceny jednostkowej.

  • Różnorodne rysunki przemysłowe: Zhenling Metal łączy obróbkę na zamówienie ze spawaniem, kontrolą i obsługą eksportową.
  • Części rozwojowe z miedzi C101/C110: 3ERP wyraźnie przyjmuje zamówienia na pojedyncze prototypy; Venco oferuje EDM i szlifowanie na potrzeby produkcji pomostowej.
  • Powtarzalne toczone komponenty miedziane: Cox Manufacturing, E.J. Basler i D&W Products oferują obróbkę na automatach szwajcarskich lub wielowrzecionowych.
  • Europejskie zamówienia na serie: RADMOT publikuje progi ilościowe dla partii i produkcji rocznej; Luvata Welshpool wykonuje obróbkę po wcześniejszym kształtowaniu na zimno.
  • Styki i szyny zbiorcze: Checon łączy produkcję styków z montażem, a Storm specjalizuje się w komponentach do rozdziału energii.
  • Zespoły z różnych materiałów: Dynamic Design & Manufacturing łączy miedź z obróbką i wytwarzaniem, a American Micro Industries produkuje również izolatory elektryczne.

Porównanie dostawców usług obróbki miedzi

Najpierw niech Państwo porównają rodzaje zamówień, a następnie sprawdzą gatunki materiału, przebieg procesu oraz profil dostawcy.

Najpierw przejrzyj tabelę według rodzaju zamówienia, a następnie profile firm, aby znaleźć potencjalnego dostawcę komponentów miedzianych obrabianych CNC. Wszystkie te firmy mogą obrabiać miedź, ale odpowiadają na różne potrzeby zakupowe.

20 dostawców usług obróbki miedzi: przegląd możliwości deklarowanych przez firmy, październik 2026. Numeracja ma charakter porządkowy i nie oznacza rankingu.
NrNazwa firmySiedzibaRok założeniaNajlepsze zastosowanieKrótki opisMożliwości obróbki miedziGłówne zaletyPotencjalne wadyOficjalna strona internetowa
1Zhenling MetalSzanghaj, Chiny; zakład obróbki w Jiashan, Zhejiang2006Różnorodne rysunki przemysłoweProducent i eksporter z własnym zakładem obróbkiToczenie, frezowanie, wiercenieWłasny zakład w Jiashan; obsługa eksportowaSpecjalizacja w zamówieniach na miarę; brak modeli katalogowychzhenlingmetal.com
23ERPZhongshan, Guangdong, Chiny2010Prototypy z miedzi C101/C110Producent prototypów z możliwością korzystania z sieci partnerówFrezowanie i toczenie miedzi C101/C110Brak ścisłego minimum; CMMProdukcja we własnym zakładzie i u partnerówwww.3erp.com
3Mahuta ToolGermantown, Wisconsin, USA1988Krótkie serie przemysłoweZakład obróbki skrawaniem i producent oprzyrządowania produkcyjnegoWieloosiowa obróbka CNC miedzi i EDMDrutowe EDM; możliwości w zakresie narzędzi i wykrojnikówNie przyjmuje zamówień hobbystycznych ani konsumenckichwww.mahutatool.com
4ProtolabsMaple Plain, Minnesota, USA1999Zamówienia fabryczne na C101 składane cyfrowoProducent cyfrowy z produkcją we własnym zakładzie i u partnerówZakład: C101; sieć: C110Wyraźnie rozróżnione metody realizacji: zakład i siećC110 realizowane przez siećwww.protolabs.com
5WayKenShenzhen, ChinyNiepotwierdzony publicznieZespoły na etapie rozwoju produktuFirma szybkiej produkcji z własnym zakładem i integracją zasobówObróbka CNC miedzi; procesy 3- i 5-osioweWłasny zakład i procesy rozwojoweSpecjalizacja w prototypach i małych seriachwaykenrm.com
6RapidDirectShenzhen, Chiny (własny zakład)2009Zamówienia obejmujące różne procesyProducent z własnym zakładem i siecią partnerówC101/C103/C110; miedź berylowaWłasny zakład i szeroki zakres procesówMożliwa realizacja u partnerówwww.rapiddirect.com
7CNCTALDongguan, Guangdong, ChinyNiepotwierdzony publicznieZamówienia na części wykonywane według rysunkówProducent części obrabianych CNC na zamówienieC101/C110; wiercenie i gwintowaniePonad 50 maszyn i urządzeń pomocniczychNie oferuje osprzętu katalogowegowww.cnctal.com
8Venco MFGHuizhou, Guangdong, Chiny2014; działalność CNC rozpoczęta w 2015Rozszerzenie oferty o EDM i szlifowanieProducent części CNC na zamówienieC11000; CNC i EDMElektrodrążenie drutowe i wgłębne; szlifowanieProgram pomostowy: 20–500 sztukvencomfg.com
9Cox ManufacturingSan Antonio, Teksas, USA1956Powtarzalne małe części toczoneProducent specjalizujący się w precyzyjnej obróbce na automatach tokarskichC110/C145/C172/C173/C175Możliwości obróbki na automatach szwajcarskich i wielowrzecionowychSpecjalizacja w toczeniu; nie w dużych płytachwww.coxmanufacturing.com
10RADMOTWola Gutowska koło Radomia, Polska1984Kontrakty na serie dla klientów europejskichProducent realizujący kontraktową obróbkę CNCToczenie i frezowanie miedzi oraz stopów miedziPonad 80 maszyn; 22 urządzenia pomiaroweOpublikowane minima dla partii i produkcji rocznejradmot.com
11E.J. BaslerSchiller Park, Illinois, USANiepotwierdzony publicznieZautomatyzowane programy produkcji części toczonychProducent precyzyjnych części obrabianych z obsługą globalnego zaopatrzeniaC10200/C14500; produkcyjna obróbka skrawaniemAutomat tokarski karuzelowy; zautomatyzowana kontrolaModel produkcji i zaopatrzeniawww.ejbasler.com
12D&W ProductsCedar Rapids, Iowa, USA1951Części wytwarzane na automatach typu szwajcarskiego i wielowrzecionowychProducent precyzyjnych części toczonych na automatach śrubowychMiedź; obróbka na automatach szwajcarskich i wielowrzecionowych8-wrzecionowe centrum CNC INDEXCzęść operacji toczenia i frezowania realizują partnerzywww.dwproducts.com
13Hirsh PrecisionFrederick, Kolorado, USA1979Zautomatyzowana obróbka wieloosiowaPrecyzyjny producent korzystający z partnerów w zakresie wykańczaniaMiedź; obróbka wieloosiowa i tokarsko-frezarskaPięcioosiowe gniazda produkcyjne powiązane z systemem FastemsWykańczanie realizowane z udziałem partnerówhppi.com
14C&H MachineEscondido, Kalifornia, USA1964 (C&H Machine w Escondido)Obróbka skrawaniem i łączenieZakład precyzyjnej obróbki i wytwarzaniaObróbka CNC miedzi, EDM i łączenieEDM, lutowanie twarde i spawanieWytwarzanie na zamówienie, bez oferty katalogowejwww.c-hmachine.com
15Ephrata Precision PartsDenver, Pensylwania, USA (adres zakładu)1972Obróbka miedzi i produkcja narzędziProducent precyzyjnych części i narzędziC101/C110; CNC i EDMZakład o powierzchni 56 000 stóp kwadratowychTolerancja zależy od geometriiwww.ephrataprecision.com
16CheconNorth Attleboro, Massachusetts, USANiepotwierdzony publicznieZespoły styków elektrycznychProducent komponentów elektrycznych ze zintegrowaną produkcją materiałówFrezowanie i toczenie miedzi oraz stopów miedziMateriał, kształtowanie i montażSpecjalizacja w komponentach elektrycznychwww.checon.com
17Storm Power ComponentsDecatur, Tennessee, USA1990Szyny zbiorcze do rozdziału energiiProducent komponentów elektroenergetycznychWytwarzanie miedzianych szyn zbiorczych CNCObróbka CNC w 4 osiach; dynamiczne rozmieszczanie detaliSpecjalizacja w komponentach elektroenergetycznychstormpowercomponents.com
18Luvata WelshpoolWelshpool, Powys, Wielka Brytania1943 jako Dawson Shanahan; dołączenie do Luvata w 2024Komponenty kształtowane i obrabianeProducent elementów kształtowanych na zimno i obrabianych precyzyjnie w ramach LuvataKształtowanie i obróbka miedziKształtowanie na zimno i obróbka CNCProgramy projektowane indywidualnie, bez natychmiastowej wycenywww.luvata.com
19Dynamic Design & ManufacturingNiwot, Kolorado, USA1983Miedź i blachaProducent precyzyjnych części obrabianych i blaszanychObróbka CNC C101/C110 i wytwarzanieCentrum tokarsko-frezarskie; drutowe EDMDeklarowana specjalizacja: C101/C110www.dycoinc.com
20American Micro IndustriesChambersburg, Pensylwania, USA1995Przewodniki i izolatoryProducent komponentów na zamówienieNiestandardowe komponenty miedziane obrabiane CNCDział komponentów na zamówienieBrak specjalizacji w toczeniu wielkoseryjnymwww.americanmicroinc.com

Usługi obróbki CNC miedzi dla prototypów i zamówień na podstawie rysunków

Rysunek, gatunek miedzi i zakres kontroli określają użyteczny zakres zapytania o prototyp.

Usługi obróbki CNC miedzi stanowią dobry punkt wyjścia do przeglądu rysunków części rozwojowych i krótkich serii produkcyjnych. Niektórzy dostawcy obsługują też większe zamówienia. Łączy ich model usługowy, który może rozpocząć się od indywidualnego rysunku, a nie od produktu katalogowego lub zobowiązania do rocznego programu produkcyjnego.

Którzy dostawcy obróbki miedzi nadają się do prototypów, a którzy do powtarzalnych zamówień?

3ERP i Venco wyraźnie deklarują realizację prototypów lub produkcji pomostowej, natomiast Cox i D&W specjalizują się w obróbce na automatach szwajcarskich lub wielowrzecionowych. RADMOT publikuje minimalne wielkości partii i produkcji rocznej. Wybierając pierwszego dostawcę do zapytania, należy uwzględnić te różnice: pojedyncza część rozwojowa i powtarzalny komponent toczony mogą wymagać innych uchwytów, planów kontroli i maszyn produkcyjnych.

1. Zhenling Metal

Najlepsze zastosowanie: Części miedziane na podstawie rysunków, zamawiane w ramach zróżnicowanego zamówienia na obróbkę przemysłową.

Siedziba: Szanghaj, Chiny; zakład obróbki w Jiashan, Zhejiang
Założono: 2006
Rodzaj firmy: Producent i eksporter z własnym zakładem obróbki
Strona internetowa: zhenlingmetal.com

Zhenling Metal opublikowała ten przewodnik i jest producentem realizującym zamówienia na podstawie rysunków dla klientów koordynujących różne potrzeby związane z obróbką przemysłową. Zakład w Jiashan łączy obróbkę, spawanie i kontrolę, a firma w Szanghaju obsługuje eksport. Takie połączenie sprawdza się, gdy część miedziana wchodzi w skład większego zespołu, a zamówienie obejmuje też inne części obrabiane. Usługa obróbki miedzi rozpoczyna się od analizy rysunków, gatunku materiału, wykończenia i wymagań dotyczących dostawy; dla każdego projektu dobiera się odpowiedni proces i tolerancje.

Informacja o jakości: Na stronie podano zatwierdzenia CE i ASME dla urządzeń ciśnieniowych; nie są to certyfikaty dotyczące części miedzianych.

Ograniczenie zakupowe: Deklarowany model działalności koncentruje się na niestandardowych pojedynczych częściach i małych partiach, a nie na produkcji katalogowej.

2. 3ERP

Najlepsze zastosowanie: Prototypy z miedzi C101/C110 i produkcja pomostowa.

Siedziba: Zhongshan, Guangdong, Chiny
Założono: 2010
Rodzaj firmy: Producent szybkich prototypów z możliwością korzystania z sieci partnerów
Strona internetowa: www.3erp.com

3ERP to dobry punkt wyjścia dla zespołu inżynieryjnego, który potrzebuje prototypu z miedzi C101 lub C110 przed podjęciem decyzji o produkcji powtarzalnej. Firma przyjmuje zamówienia na części miedziane bez ścisłego minimum ilościowego, a jej wyposażenie obejmuje maszyny 3-, 4- i 5-osiowe, badania materiałów oraz kontrolę CMM. Zaletą jest możliwość połączenia obróbki z kontrolą wymiarową na etapie rozwoju. Przed zatwierdzeniem uchwytów nabywca planujący późniejszą serię może porównać metodę wykonania prototypu z proponowaną metodą produkcji seryjnej.

Informacja o jakości: ISO 9001:2015, zgodnie ze stroną internetową 3ERP.

Ograniczenie zakupowe: Firma łączy własne zakłady z wykwalifikowanymi partnerami produkcyjnymi, dlatego w przypadku zamówienia wyłącznie we własnym zakładzie trzeba uzgodnić metodę realizacji.

3. Mahuta Tool

Najlepsze zastosowanie: Krótkie serie przemysłowe łączące obróbkę CNC miedzi i EDM.

Siedziba: Germantown, Wisconsin, USA
Założono: 1988
Rodzaj firmy: Zakład obróbki skrawaniem i producent oprzyrządowania produkcyjnego
Strona internetowa: www.mahutatool.com

Mahuta Tool łączy obróbkę miedzi z doświadczeniem zakładu przemysłowego w produkcji narzędzi i wykrojników. Możliwości drutowego EDM sprawdzają się przy skomplikowanych profilach, do których trudno dotrzeć obrotowym narzędziem skrawającym; na stronie podano maksymalny obrys komponentu wynoszący 27,75 × 15.75 cala. Szersza działalność w zakresie oprzyrządowania obejmuje wykrojniki uderzeniowe, progresywne i transferowe, w tym wykrojniki o masie do 20 000 lb. Deklarowany zakres projektów od 1 do 100 części sprawia, że warto rozważyć ten zakład w przypadku krótkich serii przemysłowych, które mogą być zamawiane ponownie.

Informacja o jakości: ISO 9001:2015, zgodnie ze stroną internetową firmy.

Ograniczenie zakupowe: Typowe projekty obejmują krótkie serie przemysłowe i produkcję powtarzalną; zakład wyraźnie nie przyjmuje zamówień hobbystycznych ani konsumenckich.

4. Protolabs

Najlepsze zastosowanie: Prototypy z C101 realizowane za pośrednictwem cyfrowego zakładu produkcyjnego.

Siedziba: Maple Plain, Minnesota, USA
Założono: 1999
Rodzaj firmy: Producent cyfrowy z produkcją we własnym zakładzie i u partnerów
Strona internetowa: www.protolabs.com

Protolabs oddziela częściowo zautomatyzowaną usługę produkcji we własnym zakładzie od Protolabs Network, co ma znaczenie w przypadku miedzi. W ofercie zakładu wymieniono C101, natomiast na stronie dotyczącej miedzi zamówienia na C110 kierowane są do sieci. Ogólna usługa obróbki w zakładzie reklamuje realizację nawet w jeden dzień, ale nie jest to gwarantowany termin dla każdej geometrii części miedzianej. Zaletą dla nabywcy jest cyfrowy proces produkcyjny i jasno wskazana możliwość realizacji w zakładzie. Wymaganie dotyczące C110 oznacza więc skierowanie zapytania do sieci, a nie do zakładu.

Informacja o jakości: Obróbka CNC we własnym zakładzie: ISO 9001:2015 i AS9100D, zgodnie ze stroną dotyczącą jakości.

Ograniczenie zakupowe: C110 jest oferowana za pośrednictwem Protolabs Network, a zakład realizuje obróbkę miedzi C101.

5. WayKen

Najlepsze zastosowanie: Prototypy na etapie rozwoju produktu wymagające kilku procesów produkcyjnych.

Siedziba: Shenzhen, Chiny
Założono: Niepotwierdzony publicznie
Rodzaj firmy: Firma szybkiej produkcji z własnym zakładem i integracją zasobów
Strona internetowa: waykenrm.com

WayKen koncentruje się na rozwoju produktów, w których komponent miedziany może występować obok modeli z tworzywa sztucznego, próbek odlewów lub oprzyrządowania. Na stronie „O nas” opisano fabrykę o powierzchni 35 000 stóp kwadratowych i zatrudnienie przekraczające 70 osób; oferta obejmuje obróbkę CNC, odlewanie próżniowe i oprzyrządowanie. Miedź wymieniono wśród obrabianych metali, a oferta obejmuje raportowanie wymiarów i kontrolę CMM. Szeroki zakres usług może ułatwić zespołowi rozwojowemu koordynację prototypowego zespołu.

Informacja o jakości: Na stronie podano ISO 9001:2015, IATF 16949 i ISO 14001.

Ograniczenie zakupowe: Deklarowana oferta obróbki CNC koncentruje się na prototypach i krótkich seriach, a nie na dedykowanej linii wielkoseryjnego toczenia miedzi.

6. RapidDirect

Najlepsze zastosowanie: Części miedziane zamawiane w ramach szerszego zamówienia obejmującego różne procesy.

Siedziba: Shenzhen, Chiny (własny zakład)
Założono: 2009
Rodzaj firmy: Producent z własnym zakładem i siecią partnerów
Strona internetowa: www.rapiddirect.com

RapidDirect łączy własny zakład w Shenzhen z siecią partnerów produkcyjnych. W ofercie obróbki miedzi wymieniono C101, C103, C110 i miedź berylową, a szersza działalność obejmuje formowanie wtryskowe, wytwarzanie elementów z blachy i druk 3D. Dzięki temu firma może odpowiadać na potrzeby klientów zamawiających niestandardowe komponenty miedziane jako część zamówienia obejmującego różne procesy. Należy ustalić, kto odpowiada za produkcję: skoordynowane zamówienie może obejmować prace wykonywane poza własnym zakładem firmy.

Informacja o jakości: Na stronie wymieniono ISO 9001:2015, ISO 13485, ISO 14001 i IATF 16949.

Ograniczenie zakupowe: Jeśli wymagania lub dostępne moce produkcyjne nie odpowiadają możliwościom własnego zakładu, zlecenia mogą być kierowane do partnerów produkcyjnych.

7. CNCTAL

Najlepsze zastosowanie: Prototypy miedziane i powtarzalne części na zamówienie wykonywane na podstawie rysunków.

Siedziba: Dongguan, Guangdong, Chiny
Założono: Niepotwierdzony publicznie
Rodzaj firmy: Producent części obrabianych CNC na zamówienie
Strona internetowa: www.cnctal.com

CNCTAL opisuje działalność w zakresie obróbki na podstawie rysunków, a nie sprzedaż części katalogowych. Oferta dotycząca miedzi obejmuje C101 i C110 oraz frezowanie, toczenie, wiercenie i gwintowanie; firma dysponuje ponad 50 maszynami CNC i powiązanym wyposażeniem. W ramach usług obróbki firma deklaruje realizację niestandardowych projektów w ilościach od 1 do 10 000 sztuk. To potencjalny kandydat dla producenta OEM, który przechodzi od pierwszej próbki do powtarzalnych zamówień na części wykonywane na miarę, zachowując rysunek jako nadrzędny dokument zamówienia.

Informacja o jakości: Certyfikat ISO 9001, zgodnie ze stroną firmy.

Ograniczenie zakupowe: Deklarowany zakres usług nie obejmuje osprzętu katalogowego ani prostych części, które lepiej wytwarzać przez tłoczenie, kucie lub wyciskanie.

8. Venco MFG

Najlepsze zastosowanie: Prototypy miedziane wymagające EDM lub szlifowania oraz obróbki CNC.

Siedziba: Huizhou, Guangdong, Chiny
Założono: 2014; działalność CNC rozpoczęta w 2015
Rodzaj firmy: Producent części CNC na zamówienie
Strona internetowa: vencomfg.com

Venco MFG łączy obróbkę CNC z drutowym i wgłębnym EDM oraz szlifowaniem powierzchniowym i cylindrycznym. Te procesy dodatkowe wyróżniają ofertę w przypadku komponentu miedzianego wymagającego czegoś więcej niż standardowe frezowanie; na stronie dotyczącej miedzi wymieniono C11000, a program małoseryjny obejmuje prototypy od 1 sztuki i produkcję pomostową w ilości 20–500 sztuk. Firma podaje, że powstała w 2014, a działalność CNC rozpoczęła w 2015. Nabywca rozwijający produkt może więc opisać w zapytaniu pełną kolejność obróbki, łącznie z operacjami wykonywanymi po głównym etapie CNC.

Informacja o jakości: System zarządzania jakością ISO 9001:2015, zgodnie ze stroną dotyczącą wyposażenia przemysłowego.

Ograniczenie zakupowe: Opublikowany program małoseryjny obejmuje 20–500 sztuk; duże serie wykraczają poza deklarowany zakres produkcji pomostowej.

Precyzyjne części miedziane do produkcji powtarzalnej

Minima RADMOT: frezowanie — 100 sztuk na partię i 500 rocznie; toczenie — 250 sztuk na partię i 1 000 rocznie.

Przy powtarzalnych zamówieniach na części miedziane metoda produkcji ma znaczenie zarówno przy pierwszej próbce, jak i przy kolejnych zamówieniach. Toczenie na automatach szwajcarskich i obróbka wielowrzecionowa wiążą się z innymi wymaganiami dotyczącymi ustawienia niż automaty tokarskie karuzelowe i zautomatyzowane frezowanie. Poniższe profile przedstawiają producentów oferujących możliwości zorientowane na produkcję; nie oznacza to, że każda część ani każda ilość nadaje się do obróbki na tych samych maszynach.

9. Cox Manufacturing

Najlepsze zastosowanie: Powtarzalne zamówienia na małe toczone części miedziane.

Siedziba: San Antonio, Teksas, USA
Założono: 1956
Rodzaj firmy: Producent precyzyjnych części toczonych na automatach śrubowych
Strona internetowa: www.coxmanufacturing.com

Cox Manufacturing lepiej nadaje się do powtarzalnej produkcji małych części toczonych niż dużych płyt miedzianych. Na stronie dotyczącej obróbki miedzi wymieniono C110, C145, C172, C173 i C175, a usługę wspierają automaty szwajcarskie i wielowrzecionowe; firma podaje, że dysponuje około 100 głównymi maszynami i 350 wrzecionami pracującymi na trzy zmiany. Łączna tygodniowa produkcja firmy, obejmująca różne materiały, przekracza 2.7 miliona precyzyjnych komponentów. Własny magazyn materiałów to kolejny praktyczny atut przy produkcji powtarzalnej i zapewnianiu dostępności materiału.

Informacja o jakości: ISO 9001:2015, zgodnie ze stroną internetową firmy.

Ograniczenie zakupowe: Specjalizacja w obróbce wielowrzecionowej i na automatach szwajcarskich lepiej odpowiada powtarzalnym częściom toczonym niż dużym płytom frezowanym.

10. RADMOT

Najlepsze zastosowanie: Kontraktowa produkcja powtarzalna w Europie.

Siedziba: Wola Gutowska koło Radomia, Polska
Założono: 1984
Rodzaj firmy: Producent realizujący kontraktową obróbkę CNC
Strona internetowa: radmot.com

RADMOT podaje wyjątkowo przejrzyste progi ilościowe dla produkcji kontraktowej: co najmniej 100 frezowanych części na partię i 500 rocznie albo 250 toczonych części na partię i 1 000 rocznie. Dzięki temu producent OEM może jeszcze przed przygotowaniem szczegółowego zapytania zdecydować, czy uwzględnić firmę na liście. Usługi toczenia i wieloosiowego frezowania miedzi oraz jej stopów stanowią część szerszej oferty; firma opisuje ponad 80 maszyn CNC i 22 urządzenia pomiarowe. Przy powtarzalnych zamówieniach w Europie warto porównywać roczny program i zakres kontroli, a nie tylko cenę pierwszej partii.

Informacja o jakości: ISO 9001:2015, IATF 16949 i ISO 14001:2015, zgodnie ze stroną firmy.

Ograniczenie zakupowe: Opublikowane minima to 100 frezowanych części na partię i 500 rocznie albo 250 toczonych części na partię i 1 000 rocznie.

11. E.J. Basler

Najlepsze zastosowanie: Wielkoseryjna produkcja toczonych komponentów z miedzi tellurowej.

Siedziba: Schiller Park, Illinois, USA
Założono: Niepotwierdzony publicznie
Rodzaj firmy: Producent precyzyjnych części obrabianych z obsługą globalnego zaopatrzenia
Strona internetowa: www.ejbasler.com

E.J. Basler łączy obróbkę na automatach typu szwajcarskiego, wielowrzecionową obróbkę CNC i obróbkę na wielostanowiskowych automatach z obrotowym stołem transferowym z automatycznym załadunkiem maszyn i wizualną kontrolą części. Na stronach dotyczących materiałów miedzianych wymieniono C10200 i C14500; możliwości te odpowiadają potrzebom w zakresie powtarzalnych geometrii toczonych i wielkości produkcyjnych, a nie ogólnemu zapytaniu o pojedynczy frezowany blok. Firma oferuje również obsługę globalnego zaopatrzenia, dlatego należy odróżnić własne możliwości produkcyjne od metody dostawy konkretnego zamówienia.

Informacja o jakości: IATF 16949 i ISO 9001:2015, zgodnie ze stroną firmy.

Ograniczenie zakupowe: Oferta koncentruje się na wielkoseryjnej produkcji części toczonych i obrabianych na automatach śrubowych, a nie na wytwarzaniu dużych elementów.

12. D&W Products

Najlepsze zastosowanie: Powtarzalne komponenty miedziane odpowiednie do obróbki CNC na automatach szwajcarskich lub wielowrzecionowych.

Siedziba: Cedar Rapids, Iowa, USA
Założono: 1951
Rodzaj firmy: Producent precyzyjnych części toczonych na automatach śrubowych
Strona internetowa: www.dwproducts.com

D&W Products opisuje działalność w 100% opartą na obróbce CNC, skoncentrowaną na częściach obrabianych na automatach szwajcarskich i wielowrzecionowych, w tym na ośmiowrzecionowych maszynach INDEX. Miedź znajduje się wśród wymienionych materiałów do obróbki, co czyni tę firmę odpowiednim kandydatem, gdy geometria i ilość uzasadniają zastosowanie produkcyjnego procesu toczenia. Na stronie osobno opisano zaufanych partnerów realizujących toczenie i frezowanie poza zakresem własnej działalności firmy. Przy porównywaniu dostawców precyzyjnych miedzianych trzpieni lub podobnych powtarzalnych komponentów można wykorzystać to rozróżnienie, aby ustalić faktyczną metodę obróbki, bez zakładania, że każdy proces oferowany przez firmę odbywa się w tym samym zakładzie.

Informacja o jakości: ISO 9001:2015; rejestracja ITAR, zgodnie ze stroną firmy.

Ograniczenie zakupowe: Zgodnie z informacjami na stronie standardowe toczenie i frezowanie CNC realizują zaufani partnerzy.

13. Hirsh Precision

Najlepsze zastosowanie: Złożone komponenty miedziane w zautomatyzowanej produkcji precyzyjnej.

Siedziba: Frederick, Kolorado, Stany Zjednoczone
Rok założenia: 1979
Rodzaj firmy: Producent precyzyjnych części współpracujący z partnerami w zakresie wykańczania
Strona internetowa: hppi.com

Hirsh Precision łączy automatyzację obróbki pięcioosiowej, toczenie na automatach szwajcarskich, obróbkę tokarsko-frezarską i montaż w ramach jednej oferty produkcyjnej. Siedem frezarek 5-osiowych współpracuje z elastycznym systemem produkcyjnym Fastems, a siedziba firmy we Frederick zajmuje 65 000 stóp kwadratowych. Wytyczne firmy dotyczące miedzi omawiają gatunki C101, C110, C145 i inne stopy. Deklarowany system jakości zgodny z ISO 13485:2016 i AS9100D sprawia, że firma może zainteresować nabywców oceniających systemy kontroli produkcji części medycznych lub lotniczych, z uwzględnieniem zakresu konkretnego zamówienia.

Deklaracja dotycząca jakości: System jakości zgodny z ISO 13485:2016 i AS9100D, zgodnie z informacjami na stronie internetowej.

Ograniczenie przy zakupie: Wykańczanie powierzchni obejmuje zarówno operacje realizowane przez dostawców zewnętrznych, jak i metody stosowane we własnym zakładzie.

14. C&H Machine

Najlepsze zastosowanie: Części miedziane wymagające obróbki CNC, EDM i łączenia.

Siedziba: Escondido, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Rok założenia: 1964 (C&H Machine w Escondido)
Rodzaj firmy: Zakład obróbki precyzyjnej i wytwarzania części
Strona internetowa: www.c-hmachine.com

C&H Machine łączy frezowanie i toczenie miedzi z elektrodrążeniem drutowym i wgłębnym, lutowaniem twardym oraz spawaniem. To praktyczne rozwiązanie, gdy element elektryczny lub termiczny wymaga obróbki, a następnie łączenia. Zastosowania miedzi obejmują szyny zbiorcze, komponenty RF i radiatory, a realizowane prace obejmują zarówno prototypy, jak i produkcję. Obecna działalność w Escondido sięga 1964; należy ją odróżnić od wcześniejszego doświadczenia założycieli. Głównym powodem, by uwzględnić tę firmę na krótkiej liście dostawców niestandardowych części precyzyjnych, jest połączenie kilku etapów produkcji.

Deklaracja dotycząca jakości: Certyfikat AS9100:2016 Rev D i rejestracja ITAR; zgodność z ISO według strony usługi obróbki miedzi.

Ograniczenie przy zakupie: Usługi dotyczące miedzi obejmują obróbkę na zamówienie i wytwarzanie części; firma nie jest dostawcą katalogowych szyn zbiorczych ani złączy.

15. Ephrata Precision Parts

Najlepsze zastosowanie: Części z C101/C110 wymagające wykonania oprzyrządowania i EDM.

Siedziba: Denver, Pensylwania, Stany Zjednoczone (adres zakładu)
Rok założenia: 1972
Rodzaj firmy: Producent części precyzyjnych i oprzyrządowania
Strona internetowa: www.ephrataprecision.com

Ephrata Precision Parts wymienia C101 i C110 wśród gatunków miedzi obrabianych w ramach swoich usług oraz łączy wieloosiową obróbkę CNC z wykonywaniem oprzyrządowania i elektrodrążeniem drutowym oraz wgłębnym. Firma działa w zakładzie o powierzchni 56 000 stóp kwadratowych pod adresem w Denver w Pensylwanii. Może to być przydatne w projekcie, w którym komponent i oprzyrządowanie lub elektrody należy rozpatrywać łącznie. Strona dotycząca miedzi podaje tolerancje do ±0.001 cala w odpowiednich warunkach. Wartość ta odnosi się do warunkowej deklaracji możliwości; nie jest domyślną tolerancją dla każdej cechy w zamówieniu.

Deklaracja dotycząca jakości: Na stronie firmy podano, że posiada certyfikat ISO 9001.

Ograniczenie przy zakupie: Podana tolerancja dla miedzi ±0.001 cala zależy od geometrii i zachowania materiału.

Komponenty miedziane do zastosowań elektrycznych i termicznych

Zakupy komponentów elektrycznych i termicznych mogą obejmować obróbkę, formowanie i montaż w ramach dostarczanego zakresu.

Komponenty elektryczne i termiczne czasami wymagają czegoś więcej niż tylko uzyskania dokładnego kształtu. Zespół szyny zbiorczej może wymagać formowania i gięcia, a także spawania. Część radiatora może wymagać obróbki oraz innych procesów. Ci dostawcy potrafią łączyć procesy, ograniczając liczbę odrębnych zakresów produkcji.

16. Checon

Najlepsze zastosowanie: Miedziane komponenty stykowe zintegrowane z zespołami elektrycznymi.

Siedziba: North Attleboro, Massachusetts, Stany Zjednoczone
Rok założenia: Niepotwierdzony publicznie
Rodzaj firmy: Producent komponentów elektrycznych ze zintegrowaną produkcją materiałów
Strona internetowa: www.checon.com

Checon podchodzi do obróbki miedzi z perspektywy styków elektrycznych i dystrybucji energii. Oferta łączy inżynierię materiałową, formowanie, wieloosiowe frezowanie i toczenie z montażem, wspieranymi przez oprzyrządowanie zaprojektowane z myślą o powtarzalnej produkcji dużych serii. Takie połączenie jest przydatne, gdy przedmiotem zakupu jest gotowy styk lub zespół szyny zbiorczej wraz z sekwencją produkcji. Nabywca komponentów stykowych może porównać zintegrowany proces Checon z ofertą zakładu dostarczającego wyłącznie obrobioną część, uwzględniając w wycenie zakres łączenia i końcowego montażu.

Deklaracja dotycząca jakości: Działalność zgodna z ISO 9001, według strony internetowej.

Ograniczenie przy zakupie: Firma koncentruje się na stykach elektrycznych i dystrybucji energii, a nie na ogólnej obróbce prototypów.

17. Storm Power Components

Najlepsze zastosowanie: Obrabiane szyny zbiorcze z miedzi i komponenty dystrybucji energii.

Siedziba: Decatur, Tennessee, Stany Zjednoczone
Rok założenia: 1990
Rodzaj firmy: Producent komponentów elektrycznych do systemów zasilania
Strona internetowa: stormpowercomponents.com

Storm Power Components koncentruje się na komponentach z miedzi i aluminium do systemów zasilania, w tym na szynach zbiorczych. Zakład w Decatur łączy produkcję komponentów elektrycznych z obróbką CNC w czterech osiach i rozkrojem CAD/CAM, co pozwala porównać wykonanie prefabrykowanego komponentu zasilania z częścią wyłącznie obrabianą. Deklarowany asortyment materiałów firmy obejmuje zarówno miedź, jak i aluminium. Specjalizacja firmy może być dobrym punktem wyjścia dla nabywców komponentów do dystrybucji energii.

Deklaracja dotycząca jakości: Na stronie podano wymagania jakościowe ISO 9001:2015 i AS9100D.

Ograniczenie przy zakupie: Zintegrowany zakład koncentruje się na komponentach z miedzi i aluminium do systemów zasilania, a nie na pełnym zakresie usług precyzyjnego zakładu obróbki.

18. Luvata Welshpool

Najlepsze zastosowanie: Komponenty miedziane łączące formowanie na zimno z obróbką precyzyjną.

Siedziba: Welshpool, Powys, Wielka Brytania
Rok założenia: 1943 jako Dawson Shanahan; dołączyła do Luvata w 2024
Rodzaj firmy: Producent stosujący formowanie na zimno i obróbkę precyzyjną w ramach Luvata
Strona internetowa: www.luvata.com

Luvata Welshpool łączy formowanie na zimno, obróbkę CNC, oprzyrządowanie produkcyjne i usługi końcowe. Historia zakładu sięga firmy Dawson Shanahan z 1943; dołączył on do Luvata w 2024, a firma podaje, że eksportuje do ponad 40 krajów. W przypadku komponentu miedzianego przeznaczonego do powtarzalnej produkcji kluczowe pytanie brzmi, czy kształtowanie półfabrykatu, a następnie jego obróbka, lepiej odpowiada rysunkowi niż obróbka materiału wyjściowego w całości.

Deklaracja dotycząca jakości: Zakład w Welshpool: ISO 9001:2015 i IATF 16949:2016.

Ograniczenie przy zakupie: Połączony proces formowania i obróbki w zakładzie najlepiej sprawdza się w przypadku zaprojektowanych komponentów i programów produkcyjnych, a nie prostych wycen dostępnych od ręki.

19. Dynamic Design & Manufacturing

Najlepsze zastosowanie: Części z C101/C110 łączone z obróbką blach.

Siedziba: Niwot, Kolorado, Stany Zjednoczone
Rok założenia: 1983
Rodzaj firmy: Producent części precyzyjnych i elementów z blachy
Strona internetowa: www.dycoinc.com

Dynamic Design & Manufacturing, działająca pod adresem dycoinc.com, łączy obróbkę miedzi z wytwarzaniem elementów z blachy, spawaniem i montażem. Strona dotycząca miedzi wymienia gatunki C101 i C110, centrum tokarsko-frezarskie DMG Mori NTX 1000 oraz własne elektrodrążenie drutowe do profili, w których korzystne jest uniknięcie konwencjonalnych sił skrawania. Nabywca opracowujący element przewodzący umieszczony w obudowie lub zespole z elementów wykonanych z blachy może tu porównać łączny zakres usług.

Deklaracja dotycząca jakości: Rejestracja zgodności z AS9100D i ISO 9001:2015, według strony internetowej.

Ograniczenie przy zakupie: Opublikowana oferta dotycząca miedzi koncentruje się na C101 i C110, a nie na szerokim katalogu stopów miedzi.

20. American Micro Industries

Najlepsze zastosowanie: Niestandardowe komponenty miedziane kupowane wraz z izolatorami elektrycznymi.

Siedziba: Chambersburg, Pensylwania, Stany Zjednoczone
Rok założenia: 1995
Rodzaj firmy: Producent komponentów na zamówienie
Strona internetowa: www.americanmicroinc.com

American Micro Industries oferuje komponenty miedziane obrabiane CNC w ramach szerszej działalności produkcyjnej na zamówienie, obejmującej również części niemetalowe i izolatory elektryczne. Dział Custom Components Division może zainteresować nabywców, którzy potrzebują elementów przewodzących i izolacyjnych do tego samego urządzenia, a miedź uzupełnia ich obecny asortyment komponentów. Z perspektywy nabywcy istotne jest połączenie różnych materiałów i części wykonywanych na zamówienie.

Deklaracja dotycząca jakości: Niepotwierdzona publicznie.

Ograniczenie przy zakupie: Szerszy zakres usług firmy obejmuje głównie komponenty na zamówienie i izolację; nie jest ona wyspecjalizowanym dostawcą wielkoseryjnych elementów toczonych z miedzi.

Jak wybrać dostawcę obróbki miedzi

Porównuj oferty na podstawie tego samego rysunku, materiału, ilości, wykończenia i zakresu kontroli, osobno uwzględniając transport.

Należy wybrać dostawcę, którego proces produkcji najlepiej odpowiada rysunkowi, i porównywać ceny dla tego samego materiału oraz poziomu akceptacji. Warto zacząć od funkcji komponentu miedzianego: złącze elektryczne, element termiczny lub formowana szyna zbiorcza mogą wymagać różnych operacji. Poniższe osiem punktów kontrolnych może pomóc działom inżynieryjnym i zakupów uzgodnić wymagania dotyczące kontroli przed złożeniem zamówienia.

Dlaczego czysta miedź jest trudniejsza w obróbce niż mosiądz?

Czysta miedź jest ciągliwa, może tworzyć trudne do usunięcia wióry i zadziory oraz przywierać do obrabianego materiału. Mosiądz automatowy łatwiej się skrawa i zazwyczaj pozwala uzyskać lepsze wykończenie. Wpływa to na dobór narzędzi skrawających, mocowanie przedmiotu i wykańczanie krawędzi. Wysoka przewodność miedzi jest przydatna w gotowej części, ale sama w sobie nie ułatwia obróbki ani nie uprawnia do zmiany stopu.

Zakład deklarujący precyzyjną obróbkę CNC powinien umieć powiązać proponowany proces z trudnymi cechami na Państwa rysunku. Nasz przewodnik po obróbce pięcioosiowej omawia powiązane zagadnienia dotyczące urządzeń i walidacji części. W przypadku cienkiej ścianki należy uwzględnić miejsca działania sił mocujących. Przy głębokiej kieszeni frezowanej warto sprawdzić dostęp narzędzia i odprowadzanie wiórów. Sama możliwość sięgnięcia narzędziem do obrabianej cechy nie gwarantuje właściwego zamocowania. Są to istotne pytania dotyczące obróbki miedzi, ale nie powód do uogólniania tolerancji.

Czy wybrać C10100, C11000 czy C14500?

Przy określaniu miedzi do obróbki CNC należy stosować gatunek wskazany w projekcie części: C10100 przy wymaganiu miedzi beztlenowej, C11000, gdy przewiduje go projekt, lub C14500 w przypadku miedzi tellurowej. Zawartość tlenu i dodatki stopowe odróżniają poszczególne materiały miedziane. Nawet dostawca oferujący wszystkie trzy gatunki potrzebuje dokładnego oznaczenia materiału i jego stanu, aby zaproponować półfabrykat i proces obróbki.

Dla porównania producent stopów Concast podaje dla C14500 wskaźnik skrawalności 85 i przewodność elektryczną 93% IACS w temperaturze 68°F. Są to różne parametry: wskaźnik skrawalności stopu nie oznacza procentowego wzrostu prędkości skrawania. Dane opisują stop, a nie właściwości gotowego komponentu. W niektórych zastosowaniach wymagania dotyczące przewodności elektrycznej lub cieplnej mogą być specyfikacją funkcjonalną. Zastąpienie materiału wymaga decyzji projektowej.

W zapytaniu do dostawcy określeniu „miedź C101” lub „miedź C110” powinny towarzyszyć pełne oznaczenie materiału, stan materiału i odpowiednia specyfikacja. Gatunek omawiany w artykule dostawcy niekoniecznie jest dostępny do obróbki CNC w danym tygodniu. W przypadku komponentów termicznych należy oddzielić wymagania dotyczące właściwości cieplnych od wyglądu kosmetycznego i zakładanego wykończenia.

Co powinna zawierać oferta na obróbkę miedzi?

Oferta powinna określać rewizję rysunku, gatunek i stan materiału, ilość, wymiary krytyczne, wykończenie, dokumenty kontroli, opakowanie i miejsce dostawy. Powinna także osobno podawać czas produkcji i transportu. Te informacje pozwalają działowi zakupów porównywać części wykonywane na zamówienie na tych samych zasadach, a inżynierom zidentyfikować wszelkie odstępstwa od założeń projektowych, zanim zamówienie stanie się dokumentem produkcyjnym.

  1. Należy określić stop miedzi i jego stan. Nie należy prosić dostawców o „zastosowanie standardowej miedzi”. W przypadku zastosowań przewodzących wraz z zamówieniem przekazuje się zatwierdzony dokument materiałowy. Wymogu zastosowania C101 nie można zmienić na wymóg zastosowania C110 tylko dlatego, że dostawca ma ten materiał na stanie. W zapytaniu należy wyraźnie rozdzielić stopy miedzi.
  2. Geometrię należy dopasować do procesu. Frezowanie CNC sprawdza się przy innych cechach niż toczenie na automatach szwajcarskich lub formowanie, po którym następuje obróbka. W przypadku złożonej geometrii miedzianej warto porównać faktyczną sekwencję operacji. Jeśli dostawca oferuje zaawansowane urządzenia CNC, powinien przedstawić prawidłowy proces dla danej części; sam opis maszyny nie wystarczy.
  3. Należy porównać rzeczywistą wielkość zamówienia. Warto podać ilości próbek, kolejnych partii i przewidywaną roczną produkcję. Oprzyrządowanie uzasadnione przy produkcji masowej może być nieopłacalne przy jednorazowym zamówieniu. Przy produkcji małoseryjnej należy oddzielić koszty przygotowania produkcji od ceny jednostkowej. Przed porównaniem z obróbką materiału wyjściowego warto ocenić oprzyrządowanie do formowania, wytłaczania lub odlewania ciśnieniowego oraz konsekwencje projektowe.
  4. Tolerancje należy określić dla poszczególnych cech. Trzeba wskazać wymiary krytyczne i metodę kontroli. Ścisła tolerancja średnicy pasowanej różni się od ogólnej tolerancji wymiaru powierzchni. Aby stale uzyskiwać ścisłe tolerancje, dostawca potrzebuje uzgodnionej struktury baz i metody pomiaru. Należy poprosić o raport z kontroli pierwszej sztuki zgodny z rysunkiem, zamiast polegać na ogólnym zapewnieniu o „wysokiej precyzji”.
  5. Należy określić wymagania dotyczące krawędzi i wykończenia powierzchni. Trzeba wskazać wymagane usuwanie zadziorów, polerowanie lub powlekanie oraz obszary styku i maskowania. Należy określić kryteria odbioru krawędzi bez zadziorów. Nie należy przenosić na rysunek obróbki CNC miedzi wymogu anodowania z rysunku aluminiowej części CNC bez wyboru powłoki odpowiedniej dla miedzi. Wymagania dotyczące wykańczania i powlekania stanowią część zakresu produkcji.
  6. Należy określić zakład i zakres jakościowy. W przypadku firmy działającej we własnym zakładzie i za pośrednictwem sieci dostawców trzeba ustalić, kto będzie obrabiać, kontrolować i wykańczać części. Należy uzyskać aktualne certyfikaty dla właściwego zakładu i zakresu działalności. Branże lotnicza i medyczna mają różne wymagania dokumentacyjne; logo na stronie grupy nie określa wymagań zamówienia. Rejestracja ITAR to odrębny status, a nie certyfikat systemu zarządzania jakością.
  7. Należy wycenić cały zakres dostawy. Trzeba porównać koszty produkcji, kontroli i wykańczania, pakowania, frachtu oraz importu dla tego samego miejsca dostawy. Złom lub straty materiałowe należy uwzględnić tylko raz, w elemencie kosztowym, który już je obejmuje. Najtańsza obróbka może oznaczać wyższy łączny koszt zamówienia, jeśli pozostałe oferty uwzględniają usługi pominięte w tej najtańszej.
  8. Należy ustalić procedury zatwierdzania i realizacji kolejnych zamówień. Trzeba uzgodnić sposób zatwierdzania próbek, kontrolowania zmian rysunków i uruchamiania produkcji następnej partii. Dla producentów OEM zamawiających obrabiane CNC części miedziane do urządzeń przemysłowych ciągłość dostaw jest równie ważna jak atrakcyjna pierwsza oferta. Przed przekazaniem części do kolejnego montażu lub do zapasów klienta należy wskazać osobę odpowiedzialną za każde odstępstwo.

Te punkty kontrolne mają zastosowanie w zakupach przemysłowych, ale wymagane dokumenty powinny odpowiadać konkretnemu zastosowaniu. Komponent miedziany szeroko stosowany w urządzeniach elektrycznych albo część urządzeń robotycznych, motoryzacyjnych lub wysokociśnieniowych nadal wymaga rysunku i kryteriów odbioru. „Profesjonalna obróbka CNC” to opis usługi, a nie zastępstwo tych ustaleń.

Szczegółowe porównanie procesu opisano w przewodniku po wyborze zakładu obróbki CNC. W przypadku części wytwarzanych zarówno przez obróbkę, jak i formowanie, należy porównać dostawców elementów z blachy przy tym samym zakresie montażu. Jeśli część jest przede wszystkim toczona, powiązane informacje zawiera przewodnik po projektowaniu i kontroli części toczonych. Przy tym zamówieniu krótką listę dostawców obróbki miedzi należy oprzeć na procesie, a wymagania zamówienia udokumentować.

Często zadawane pytania dotyczące obróbki miedzi CNC

Którzy dostawcy obróbki miedzi CNC najlepiej sprawdzają się przy stykach elektrycznych?

Checon to dobry punkt wyjścia przy zintegrowanych zespołach stykowych; Cox i E.J. Basler to potencjalni dostawcy powtarzalnie produkowanych toczonych komponentów miedzianych.

Różnica dotyczy dostarczanego produktu. Checon łączy inżynierię materiałową, formowanie, obróbkę i montaż, podczas gdy zakłady nastawione na produkcję koncentrują się na procesach obróbki powtarzalnych komponentów. Gotowy zespół stykowy i samodzielny toczony trzpień to różne zakresy zakupów. Warto zacząć od rysunku i wymagań dotyczących łączenia, a następnie porównać odpowiednie profile dostawców zamiast traktować wszystkie komponenty elektryczne jako ten sam rodzaj zamówienia.

Czy zakłady obróbki miedzi realizują prototypy i produkcję małoseryjną?

Tak. 3ERP przyjmuje zamówienia na pojedyncze prototypy miedziane, a Venco oferuje prototypy i produkcję pomostową w seriach po 20–500 sztuk.

Podane zakresy ilościowe sprawiają, że obie firmy mogą być dobrymi kandydatami do realizacji projektów rozwojowych, ale ilość to tylko jeden z czynników. Na przykład zakres kontroli prototypu służącego do sprawdzenia pasowania może różnić się od zakresu dla próbki zatwierdzanej przed uruchomieniem produkcji. Należy opisać cel zamówienia i określić, czy dostawca ma również realizować serie produkcyjne. Oferta powinna osobno wyszczególniać koszty oprzyrządowania i pierwszej partii.

Jakich tolerancji można oczekiwać dla części miedzianych obrabianych CNC?

Ephrata podaje możliwość uzyskania tolerancji do ±0.001 cala przy obróbce miedzi, przy czym właściwa tolerancja zależy od cechy i mocowania.

Warunkową wartość można wykorzystać jako punkt odniesienia w zapytaniu, a nie jako obietnicę dotyczącą całego rysunku. Cienkie przekroje, mocowanie, dostęp narzędzia i wybrany gatunek miedzi mogą wpływać na proces wymagany do uzyskania akceptowanego wyniku. Należy wskazać wymiary decydujące o pasowaniu lub działaniu oraz określić ich bazy. Przed złożeniem zamówienia dostawca powinien określić, które wymiary akceptuje i jak będą mierzone.

Jakie wykończenia powierzchni są dostępne dla części miedzianych?

Typowe opcje obejmują powierzchnię po obróbce, polerowanie i odpowiednie powłoki, takie jak cyna lub nikiel.

Wykończenie należy dobrać do sposobu styku, lutowania, wymagań estetycznych lub warunków środowiskowych. Odporność na korozję może mieć znaczenie, ale powłoka musi też odpowiadać wymaganiom elektrycznym lub cieplnym komponentu. Należy określić obszary maskowania i wymiary po wykończeniu, aby kontrolować grubość powłoki i nie naruszyć wymaganego pasowania.

Ile kosztują niestandardowe części miedziane i jaki jest termin realizacji?

RivCut podaje przykładowe ceny części z C110: $95–$150 za proste części i $250–$400 lub więcej za złożone. Standardowy czas produkcji wynosi pięć do siedmiu dni roboczych.

W tabeli firmy średnio złożone radiatory i elektrody wyceniono na $150–$300 za sztukę, a dla prostszych części podano opcję ekspresową z realizacją w trzy dni robocze. Są to przykładowe ceny z jednego źródła. Nie stanowią średniej rynkowej ani oferty z dostawą dla Państwa rysunku. Strona łączy przykłady z kategoriami geometrii, ale nie są to ceny referencyjne dla wszystkich rozmiarów i ilości. Koszt i termin realizacji zależą od kontroli, wykończenia powierzchni, frachtu i uzgodnionego terminu rozpoczęcia.

Czy C14500 łatwiej się obrabia niż C11000?

C14500 to miedź z dodatkiem telluru, wybierana ze względu na lepszą skrawalność, ale nie stanowi automatycznego zamiennika C11000.

Karta danych Concast dla C14500 podaje skrawalność stopu na poziomie 85 i przewodność elektryczną 93% IACS w temperaturze 68°F. Wskaźnik skrawalności i przewodność opisują różne właściwości. Stopu należy używać tylko wtedy, gdy pozwalają na to specyfikacja materiałowa i funkcja komponentu; wskaźnika nie należy przeliczać na mnożnik prędkości skrawania.

Prześlij rysunek części miedzianej do weryfikacji

Prześlij firmie Zhenling rysunek, gatunek miedzi, ilość, wymiary krytyczne, wykończenie, dokumenty kontroli i miejsce dostawy.

Prześlij firmie Zhenling Metal zatwierdzony rysunek, wskazany gatunek miedzi, ilość zamówienia, wymiary krytyczne i wymagane wykończenie. Dołącz dokumenty kontroli i podaj miejsce dostawy, aby można było wspólnie zweryfikować proponowany zakres. Nasza usługa obróbki miedzi CNC to punkt wyjścia do omówienia procesu produkcji i wyceny niestandardowych części miedzianych.

Materiały źródłowe

Porównanie firm opiera się na oficjalnych stronach producentów dotyczących firmy, usług i jakości, sprawdzonych w październiku 2026; adresy stron podano w tabeli i profilach. Dane Concast dotyczące stopu C14500 stanowią źródło przypisanych mu wartości materiałowych, a strona RivCut z cennikiem C110 — wyraźnie oznaczonych przykładów cen. Są to informacje opublikowane przez firmy, a nie niezależny ranking ani średnie branżowe.

ZHENLING / PRODUKCJA WEDŁUG RYSUNKU TECHNICZNEGO
Od pytania technicznego do rysunku technicznego gotowego do wyceny

Zhenling wspiera nabywców przemysłowych w zamawianiu niestandardowych kołnierzy, korpusów zaworów, walców, giętych rur i profilowanych części obrabianych skrawaniem. Przed wyceną przebiegu procesu technologicznego nasi inżynierowie analizują rysunek techniczny, stan materiału, sumowanie tolerancji, liczbę sztuk i wymagania dotyczące kontroli.

NA POCZĄTEKRysunek techniczny · Próbka · Wymiary krytyczne
OKREŚLMateriał · Liczba sztuk · Tolerancja · Certyfikaty
RYSUNEK TECHNICZNY / MATERIAŁ / TOLERANCJA
Proszę przygotować opis części
DANE CZĘŚCI
Rysunek techniczny 2D/3D lub próbka
ANALIZA PROCESU
Obróbka skrawaniem · formowanie · spawanie · kontrola
Sposób odpowiedzi
Wyślij zapytanie przez formularz na stronie
Prześlij opis projektu

Podane informacje wykorzystujemy do analizy zapytania i udzielenia odpowiedzi. Zobacz naszą Politykę prywatności.