Skontaktuj się z firmą Zhenling
20 dostawców usług obróbki CNC wielkoseryjnej dla odbiorców produkcyjnych

Ostatnia aktualizacja: październik 2026
Lista dostawców usług obróbki CNC wielkoseryjnej dopasowanych do produkcji obejmuje Zhenling Metal w zakresie zaworów i kołnierzy wykonywanych na podstawie rysunku technicznego, Cox w zakresie wielkoseryjnych części toczonych, Figeac Aéro w zakresie wielkoseryjnych serii lotniczych, Protolabs w zakresie wycen cyfrowych oraz Avior w zakresie zautomatyzowanych gniazd lotniczych z obróbką pięcioosiową. W zapytaniu ofertowym dopasuj każdą firmę do rodziny części i modelu dostaw.
Szybki wybór

- Najlepszy wybór do produkcji zaworów, kołnierzy i innych elementów granicy ciśnienia na podstawie rysunku technicznego: Zhenling Metal
- Najlepszy wybór do wielkoseryjnych części toczonych wzdłużnie (typu szwajcarskiego) i na automatach wielowrzecionowych: Cox Manufacturing
- Najlepszy wybór do wielkoseryjnego precyzyjnego toczenia z kontrolą pomiarową: Laubscher
- Najlepszy wybór do wycen cyfrowych i opcji kontroli jakości: Protolabs
- Najlepszy wybór do wielkogabarytowych elementów lotniczych w seriach: Figeac Aéro
- Najlepszy wybór do zautomatyzowanej produkcji lotniczej w obróbce pięcioosiowej: Avior Integrated Products
Informacja: Ten przewodnik został opublikowany przez Zhenling Metal. Umieściliśmy siebie na pierwszym miejscu, ponieważ jest to nasza strona internetowa, a nie dlatego, że twierdzimy, iż jesteśmy liderem rynku. Pozostałych 19 producentów pogrupowano według tego, do czego najlepiej się nadają, bez określonej kolejności w grupach.
Jak wybraliśmy tych dostawców usług obróbki CNC wielkoseryjnej

Wybraliśmy producentów i wyraźnie oznaczone usługi produkcyjne, którzy na własnych stronach publikują informacje o możliwościach produkcyjnych, dopasowaniu do produktów lub branż oraz co najmniej jeden sygnał jakości albo procesu. Wykluczono firmy handlowe, dystrybutorów, platformy zakupowe, katalogi i sprzedawców urządzeń. Informacje o firmach sprawdzono na ich publicznych stronach w październiku 2026; deklaracje dostawców pozostają przypisane do ich autorów. Informacje o firmach sprawdzono na oficjalnych stronach internetowych i w publicznych źródłach w październiku 2026; kolejność grup wynika z zastosowania, a nie z rankingu rynkowego.
Dostawca może przyjmować wyłącznie rozmiary części, ilości roczne lub modele dostaw pokazane w publicznym profilu. Każde stwierdzenie dotyczące możliwości jest przypisane do firmy, zakładu produkcyjnego lub certyfikatu, a brak informacji o rocznej produkcji jest polem zapytania ofertowego, a nie podstawą do zgadywania.
Firmy zajmujące się obróbką CNC w tej tabeli porównano pod kątem dopasowania do produkcji. Najlepsze firmy CNC dla danego zapytania różnią się w zależności od marszruty technologicznej: Cox obejmuje toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego) i toczenie prętów, Figeac Aéro wielkoseryjne serie lotnicze, a Protolabs wyceny cyfrowe; przydatne dowody nadal obejmują marszrutę, zakres kontroli jakości, zakres materiałów i plan dostaw przypisany do wycenianej części.
Nabywcy mogą spotkać się z opisem tej usługi jako produkcja precyzyjna lub usługi precyzyjnej obróbki CNC. Wyceny powinny wskazywać, czy marszruta obejmuje szybkie prototypowanie, krótkoseryjną obróbkę CNC, produkcję wielkoseryjną czy usługi obróbki CNC online.
Zapytaj, jak programowanie CNC i urządzenia CNC wspierają marszrutę; wskaż konkretne obrabiarki CNC, wyposażenie obróbcze, frezarki CNC, tokarki CNC, pionowe centra obróbkowe lub zautomatyzowane maszyny CNC, które zostaną przydzielone. Oddziel obróbkę ręczną i usługi dodatkowe.
Zapewnienie jakości i normy jakości powinny być powiązane z jakością powierzchni, precyzją i dokładnością, jakością oraz terminowością dostaw. Umieść zdolność procesu i identyfikowalność w planie kontroli.
Computer numerical control machining to pełna forma skrótu CNC. W zapytaniu ofertowym dotyczącym tego projektu obróbczego określ, czy „standardowa obróbka CNC” lub „zaawansowana obróbka CNC” odnosi się do rzeczywistej marszruty, zamiast powtarzać skrót marketingowy.
Macierz obejmuje producentów prowadzących własne zakłady oraz cyfrowe platformy usługowe; porównuj marszrutę produkcyjną wycenianej części, kontrole jakości i odpowiedzialność za rewizję rysunku. Proste części mogą być wyceniane online, natomiast części o wysokiej precyzji wymagają udokumentowanej marszruty.
Dopasuj precyzyjną obróbkę CNC i części obrabiane skrawaniem do tolerancji, materiału i dowodów kontroli jakości. W szerszej branży produkcji części produkcja CNC może sąsiadować z firmami frezarskimi, spawaniem, wytwarzaniem addytywnym i innymi usługami dodatkowymi.
Marszruta technologiczna powinna określać zastosowane procesy obróbki CNC i narzędzia CNC oraz wskazywać, czy potrzebna jest wysokoprecyzyjna obróbka CNC lub obróbka 3-osiowa. Narzędzia skrawające maszyny, obróbka wykończeniowa powierzchni i wysoki stopień dokładności powinny być ujęte na rysunku technicznym i w planie kontroli jakości.
Wiarygodny partner w zakresie obróbki CNC powinien dokumentować zarządzanie jakością, zapewnienie jakości i czas realizacji. Obróbkę CNC można stosować zarówno do części produkowanych seryjnie, jak i do złożonych zespołów; w przypadku obróbki CNC 5-osiowej partnera w zakresie obróbki CNC należy wybierać na podstawie rzeczywistej przestrzeni roboczej, materiału i zakresu kontroli jakości, a nie na podstawie ogólnej deklaracji możliwości.
20 dostawców usług obróbki CNC wielkoseryjnej — przegląd

Macierz zawiera najważniejsze informacje przed rozpoczęciem rozmów o produkcji: lokalizację, deklarowane dopasowanie, sygnał procesu, zakres jakości i jedno ograniczenie zakupowe. Oficjalne adresy URL pokazano w zwykłym tekście, aby można było skopiować macierz do skoroszytu zakupowego.
| Nie. | Nazwa firmy | Siedziba | Rok założenia | Najlepsze zastosowanie | Krótki opis | Dopasowanie do produkcji | Najważniejsze zalety | Potencjalne wady | Oficjalna strona internetowa |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zhenling Metal | Jiashan, Zhejiang, Chiny (na stronie Zhenling zakład opisano jako prowadzony przez Shanghai Zhenling Hardware Co., Ltd.) | 2006 (obróbka na podstawie rysunku technicznego od 2006 r.) | Powtarzalna produkcja zaworów, kołnierzy i innych niestandardowych części przemysłowych na podstawie rysunku technicznego | Zakład precyzyjnej obróbki na podstawie rysunku technicznego; na stronie Zhenling zakład opisano jako prowadzony przez Shanghai Zhenling Hardware Co., Ltd. | Toczenie CNC, frezowanie, szlifowanie, wytaczanie, wiercenie promieniowe i drutowe EDM na podstawie rysunku technicznego; kołnierze, korpusy zaworów, korki, rolki i obrabiane komponenty zespołów | Opublikowany zakres procesów: 3-osiowe i 4-osiowe centra obróbkowe oraz importowane centra 5-osiowe. | W przypadku dużych programów rocznych przed uruchomieniem produkcji potrzebne jest potwierdzenie zdolności produkcyjnej dla konkretnego rysunku. | https://zhenlingmetal.com/ |
| 2 | Cox Manufacturing | San Antonio, Teksas, USA | 1956 | Wielkoseryjne komponenty toczone wzdłużnie (typu szwajcarskiego), wielowrzecionowo i z pręta | Producent części wytwarzanych na automatach tokarskich i maszynach CNC | Komponenty toczone metodą szwajcarską, obrabiane z pręta, frezowane i toczone na zamówienie | Opublikowany zakres procesów: toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), obróbka na automatach wielowrzecionowych i automatach prętowych we własnym zakładzie. | Opublikowany profil koncentruje się na częściach toczonych i obrabianych z pręta, a nie na dużych strukturach frezowanych. | https://www.coxmanufacturing.com/ |
| 3 | Laubscher | Täuffelen, Szwajcaria | 1846 | Wielkoseryjne precyzyjne części toczone z kontrolą pomiarową | Producent precyzyjnych części toczonych | Precyzyjne toczenie i obróbka dodatkowa | Opublikowany zakres procesów: raporty zatwierdzenia pierwszej sztuki EMPB/PPAP i pomiary 3D. | Główną ofertę stanowi toczenie produkcyjne; opublikowany zakres usług nie obejmuje frezowania dużych elementów pryzmatycznych. | https://laubscher.swiss/ |
| 4 | NN Inc. | Charlotte, Karolina Północna, USA | 1980 | Powtarzalne komponenty precyzyjne w ramach wielozakładowej struktury produkcyjnej | Producent komponentów i zespołów precyzyjnych projektowanych przez klienta | Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), frezowanie, szlifowanie i drutowe EDM | Opublikowany zakres procesów: skanery optyczne, pomiar bicia, profilometria powierzchni i CMM. | Rzeczywista kombinacja procesów i zatwierdzenia różnią się w zależności od wskazanego zakładu produkcyjnego. | https://www.nninc.com/ |
| 5 | Alco Manufacturing | Elyria, Ohio, USA | 1971 | Skalowalne komponenty toczone z dużą zdolnością wyposażenia | Producent precyzyjnych części obrabianych skrawaniem | Obróbka szwajcarska, wielowrzecionowa obróbka śrubowa i obróbka CNC | Opublikowany zakres procesów: w sieci produkcyjnej wymieniono ponad 600 maszyn. | Wybrany zakład określa dostępną kombinację procesów i marszrutę kontroli jakości. | https://www.alco.com/ |
| 6 | Protolabs | Maple Plain, Minnesota, Stany Zjednoczone | 1999 | Wyceny cyfrowe przenoszące projekty prototypów do serii produkcyjnych | Producent cyfrowy prowadzący własne fabryki oraz sieć partnerów (Protolabs Network) | Metalowe i plastikowe części frezowane oraz toczone na zamówienie | Opublikowany zakres procesów: frezowanie 3-osiowe i indeksowane 5-osiowe; toczenie CNC. | Marszruty realizowane we własnym zakładzie i marszruty sieci partnerskiej mają różne zakresy procesów i jakości. | https://www.protolabs.com/ |
| 7 | RapidDirect | Shenzhen, Chiny | 2009 | Części produkcyjne z własnych chińskich fabryk CNC | Producent części na zamówienie prowadzący własne fabryki i sieć dostawców | Metalowe i plastikowe części frezowane oraz toczone CNC | Opublikowany zakres procesów: frezowanie 3-, 4- i 5-osiowe; toczenie CNC. | Przydział do zakładu i marszruta sieciowa różnią się między własnymi i sieciowymi ścieżkami produkcji. | https://www.rapiddirect.com/services/cnc-machining/ |
| 8 | Figeac Aéro | Figeac, Francja | 1989 | Duże struktury lotnicze z uprzemysłowioną obróbką seryjną | Producent komponentów lotniczych | Trzy-, cztero- i pięcioosiowa obróbka metalu oraz zespoły | Opublikowany zakres procesów: proces FAI i kontrola wymiarowa/3D. | Model operacyjny opiera się na dużych programach lotniczych i cyklach kwalifikacji. | https://www.figeac-aero.com/ |
| 9 | Mecachrome | Blagnac (okolice Tuluzy), Francja: siedziba Mecachrome France SAS, wydawcy witryny, pod adresem 7 avenue Albert Durand, 31700 Blagnac | 1937 (powstanie w Colombes, w regionie paryskim) | Obróbka seryjna komponentów silników i struktur | Francuska grupa zajmująca się obróbką skrawaniem (MECA DEV i wszystkie jej spółki zależne), obsługująca klientów z branży lotniczej i motoryzacyjnej oraz sportów motorowych | Części obrabiane skrawaniem z lekkich stopów i twardych metali, znane z części obrotowych do silników lotniczych; także obróbka blach (dodana wraz z Mecahers w 2012 r.) | Opublikowany zakres procesów: ponad 400 maszyn; opublikowana zdolność obróbki dużych części. | Możliwości i certyfikaty są przypisane do zakładów w ramach grupy. | https://www.mecachrome.com/ |
| 10 | Magellan Aerospace | Mississauga, Ontario, Kanada (siedziba firmy) | — | Lotnicze struktury obrabiane na długim łożu i ugruntowane programy | Spółka publiczna notowana na Toronto Stock Exchange (TSX: MAL); zintegrowany dostawca dla branży lotniczej z jednostkami operacyjnymi w Ameryce Północnej, Europie i Indiach | Zespoły i komponenty silników lotniczych oraz struktur lotniczych, produkty specjalistyczne, a także naprawa i remont silników oraz komponentów | Opublikowany zakres procesów: dźwigary skrzydeł o długości 10–22 metrów obrabiane na szybkich maszynach z długim łożem. | Duże programy lotnicze dominują w modelu operacyjnym i cyklu wdrożenia. | https://magellan.aero/ |
| 11 | Avior Integrated Products | Laval, Quebec, Kanada | 2002 | Zautomatyzowane gniazda produkcji lotniczej z obróbką pięcioosiową | Producent komponentów i zespołów lotniczych | Obróbka pięcioosiowa, wytwarzanie, procesy specjalne i montaż | Opublikowany zakres procesów: zrobotyzowane pięcioosiowe gniazda obróbkowe w Montrealu i kontrola CMM. | Automatyzacja i zatwierdzenia procesów specjalnych różnią się w poszczególnych zakładach. | https://www.avior.ca/ |
| 12 | Harvan Manufacturing | Woodstock, Ontario, Kanada | 1984 | Zintegrowane wały, zawory i komponenty pojazdów | Producent niestandardowych komponentów | Toczenie wieloosiowe, frezowanie pięcioosiowe, spawanie i montaż | Opublikowany zakres procesów: zintegrowany zakład produkcyjny o powierzchni 49 000 stóp kwadratowych. | Wały przemysłowe, zawory i komponenty pojazdów; wielkość partii i częstotliwość dostaw są polami zapytania ofertowego. | https://www.harvan.com/ |
| 13 | Hamill Manufacturing | Trafford, Pensylwania, USA | 1952 | Komponenty krytyczne z ugruntowaną infrastrukturą kontroli jakości | Producent precyzyjny na zasadzie kontraktu | Obróbka CNC, EDM i spawanie | Opublikowany zakres procesów: klimatyzowany zakład z urządzeniami CMM i kontrolą radiograficzną. | Programy komponentów krytycznych przechodzą ścieżkę kwalifikacji, a nie natychmiastową wycenę. | https://www.hamillmfg.com/ |
| 14 | Weerg | Scorzè, prowincja Wenecja, Włochy | 2015 | Produkcja pięcioosiowa z wyceną online z włoskiej fabryki | Producent części na zamówienie z własnym zakładem i obsługą cyfrową | Metalowe i wykonane z tworzyw konstrukcyjnych części frezowane i toczone CNC | Opublikowany zakres procesów: ciągłe frezowanie 5-osiowe i toczenie z narzędziami napędzanymi; stal i aluminium. | Ścieżka online jest najlepsza, gdy część mieści się w opublikowanym wykazie materiałów i rozmiarów. | https://www.weerg.com/ |
| 15 | Kern Microtechnik | Eschenlohe, Niemcy; zakład produkcji kontraktowej w Murnau-Westried | 1962, jako producent precyzyjny na zasadzie kontraktu | Małe serie precyzyjne od 50 do około 10 000 części | Producent kontraktowy części precyzyjnych prowadzący odrębną działalność w zakresie obrabiarek | Małe, precyzyjne części obrabiane skrawaniem i złożone komponenty o swobodnych kształtach | Opublikowany zakres procesów: 18 centrów obróbczych Kern w klimatyzowanym zakładzie produkcyjnym. | Opublikowany zakres serii koncentruje się na małych częściach precyzyjnych, a nie na dużych strukturach. | https://www.kern-microtechnik.com/en |
| 16 | Ardel Engineering & Manufacturing | New Hope, Minnesota, Stany Zjednoczone | 1967 | Serie komponentów toczonych wzdłużnie (typu szwajcarskiego) i frezowanych od 500 do 50 000 sztuk | Producent precyzyjny na zasadzie kontraktu | Frezowanie CNC, toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), drutowe EDM i szlifowanie | Opublikowany zakres procesów: kontrola w pomieszczeniu o regulowanej temperaturze z użyciem CMM Zeiss. | Dodatkowa obróbka wykończeniowa dla lotnictwa może wymagać etapu u zewnętrznego dostawcy. | https://www.ardelengineering.com/ |
| 17 | Owens Industries | Oak Creek, Wisconsin, Stany Zjednoczone | 1944 | Złożone małe elementy geometryczne wymagające obróbki pięcioosiowej i EDM | Precyzyjny zakład obróbki CNC (jeden zakład w Oak Creek, WI), specjalizujący się w złożonych częściach o wąskich tolerancjach | obróbka 5-osiowa, systemy EDM z drutem elektrodowym i EDM wgłębnego, tokarki o superprecyzyjnej dokładności, tokarko-frezarki, mikrob obróbka i druk 3D | Opublikowany zakres procesów: części 5-osiowe do 28″ x 24″ x. | Zakład zoptymalizowano pod kątem małych złożonych prac, a nie wielkoseryjnych części standardowych. | https://www.owensind.com/ |
| 18 | Precipart | Lyss, Szwajcaria; Farmingdale, Nowy Jork, USA (główne operacje) | 1950 | Powtarzalne medyczne mikrokomponenty z PPAP i SPC | Producent niestandardowych komponentów precyzyjnych | Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), frezowanie wieloosiowe, koła zębate i zespoły mechaniczne | Opublikowany zakres procesów: PPAP, SPC i analiza systemu pomiarowego. | Certyfikaty i zakres produkcji różnią się w zależności od zakładu operacyjnego. | https://www.precipart.com/ |
| 19 | WessDel | San Jose, Kalifornia, USA | 1974 | Zespoły półprzewodnikowe i ze stopów specjalnych z identyfikowalnością | Producent precyzyjnej obróbki i montażu | Obróbka cztero- i pięcioosiowa, EDM, formowanie i lutowanie twarde | Opublikowany zakres procesów: raporty kontroli pierwszej sztuki oraz identyfikowalność materiału i partii. | Programy dla materiałów specjalnych wymagają przeglądu inżynieryjnego właściwego dla procesu. | https://wessdel.com/ |
| 20 | SPALECK Precision Parts | Bocholt i Greiz, Niemcy (zakłady produkcyjne) | Początki grupy w Greiz w 1869 r. | Części obrabiane skrawaniem połączone ze spawaniem i montażem | Grupa przemysłowa prowadząca we własnych zakładach produkcję kontraktową części precyzyjnych | Części toczone i frezowane CNC, komponenty spawane i zespoły | Opublikowany zakres procesów: toczenie CNC, frezowanie i wiercenie; frezowanie pięcioosiowe; obróbka metalu. | Spawanie i montaż dodają etap koordynacji wykraczający poza samą obróbkę. | https://www.spaleck.eu/precision-parts/ |
Zintegrowana produkcja i produkcja z materiałów specjalnych

Dostawcy ci obejmują niestandardowe części wykonywane na podstawie rysunku, zespoły, materiały specjalne lub prace wieloetapowe. Są przydatni, gdy decyzja zakupowa wykracza poza jedną rodzinę maszyn, a marszrutę trzeba dopasować do części, materiału i pakietu kontroli.
1. Zhenling Metal: najlepszy wybór do powtarzalnej produkcji zaworów, kołnierzy i innych niestandardowych części przemysłowych na podstawie rysunku technicznego
Siedziba: Jiashan, Zhejiang, Chiny (własny zakład; podmiot prawny Shanghai Zhenling Hardware Co., Ltd.) · Założona: 2006 (obróbka na podstawie rysunku technicznego od 2006 r.) · Typ: Zakład precyzyjnej obróbki na podstawie rysunku z własnym zakładem (nie sieć brokerska)
Oficjalna strona internetowa: https://zhenlingmetal.com/
Główne produkty: Toczenie CNC, frezowanie, szlifowanie, wytaczanie, wiercenie promieniowe i drutowe EDM na podstawie rysunku technicznego; kołnierze, korpusy zaworów, korki, rolki i obrabiane komponenty zespołów
Możliwości: 3-osiowe i 4-osiowe centra obróbkowe oraz importowane centra 5-osiowe w zakładzie w Jiashan
Certyfikaty / wyróżnione realizacje: Dowody jakości zależne od zamówienia: zatwierdzenie pierwszej sztuki przed produkcją partii; certyfikaty materiałowe, gdy określono je w zamówieniu zakupu
Opublikowane informacje: Brak minimalnej ilości zamówienia; akceptowane pojedyncze sztuki; wycena sprawdzona przez inżyniera w ciągu 24-48 godzin w dni robocze; domyślna tolerancja ogólna ISO 2768-m, jeśli rysunek nie stanowi inaczej
Zhenling Metal dobrze odpowiada potrzebom powtarzalnej produkcji na podstawie rysunków zaworów, kołnierzy i innych niestandardowych części przemysłowych, ponieważ jego publiczny profil obejmuje toczenie CNC, frezowanie, szlifowanie, wytaczanie, wiercenie promieniowe i drutowe EDM na podstawie rysunków technicznych; kołnierze, korpusy zaworów, korki, rolki i obrabiane komponenty montażowe, a także 3-osiowe i 4-osiowe centra obróbkowe oraz importowane centra 5-osiowe w zakładzie w Jiashan.
Nie określa minimalnej wielkości zamówienia, przyjmuje zlecenia na pojedyncze sztuki i w ciągu 24-48 godzin w dni robocze przedstawia wycenę sprawdzoną przez inżyniera. Dokumentację jakościową dostarcza w zależności od zamówienia: zatwierdzenie pierwszej sztuki przed produkcją seryjną oraz certyfikaty materiałowe, jeśli zostały wskazane w zamówieniu zakupu.
Ograniczenie zakupowe dla Zhenling Metal: w przypadku dużych programów rocznych przed uruchomieniem produkcji potrzebne jest potwierdzenie zdolności produkcyjnej dla konkretnego rysunku. Opublikowane dopasowanie zależy więc od odpowiedzi dotyczącej zdolności produkcyjnej dla konkretnego rysunku w zakresie powtarzalnej produkcji zaworów, kołnierzy i innych niestandardowych części przemysłowych na podstawie rysunku technicznego.
4. NN Inc.: najlepszy wybór do powtarzalnych komponentów precyzyjnych w ramach wielozakładowej struktury produkcyjnej
Siedziba: Charlotte, Karolina Północna, USA · Założona: 1980 · Typ: Producent komponentów i zespołów precyzyjnych projektowanych przez klienta
Oficjalna strona: https://www.nninc.com/
Główne produkty: Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), frezowanie, szlifowanie i drutowe EDM
Możliwości: Skanery optyczne, pomiar bicia, profilometria powierzchni i CMM
Certyfikaty / wyróżnione realizacje: IATF 16949 wymieniony dla zakładów w Kentwood; ISO 13485 dla wskazanych zakładów medycznych
Opublikowane informacje: Komponenty dopasowane do klienta obsługiwane przez zakłady produkcyjne na wielu kontynentach
Powodem uwzględnienia NN Inc. na tej liście jest deklarowane dopasowanie do powtarzalnych komponentów precyzyjnych w ramach wielozakładowej struktury produkcyjnej, wsparte toczeniem wzdłużnym (typu szwajcarskiego), frezowaniem, szlifowaniem i drutowym EDM oraz skanerami optycznymi, pomiarem bicia, profilometrią powierzchni i CMM.
Dostarcza komponenty dostosowane do wymagań klienta, korzystając z zakładów produkcyjnych na kilku kontynentach. Dla zakładów w Kentwood podano certyfikat IATF 16949, a dla wskazanych placówek medycznych — ISO 13485.
Dopasowanie NN Inc. jest warunkowe, ponieważ rzeczywista kombinacja procesów i zatwierdzenia różnią się w zależności od wskazanego zakładu produkcyjnego. Przydatność zależy od dopasowania skanerów optycznych, pomiaru bicia, profilometrii powierzchni i CMM do rewizji rysunku.
19. WessDel: najlepszy wybór do zespołów półprzewodnikowych i ze stopów specjalnych z identyfikowalnością
Siedziba: San Jose, Kalifornia, USA · Założona: 1974 · Typ: Producent precyzyjnej obróbki i montażu
Oficjalna strona: https://wessdel.com/
Główne produkty: Obróbka cztero- i pięcioosiowa, EDM, formowanie i lutowanie twarde
Możliwości: Raporty kontroli pierwszej sztuki oraz identyfikowalność materiału i partii
Certyfikaty / wyróżnione realizacje: Rejestracja AS9100D obejmująca wymagania ISO 9001:2015
Opublikowane informacje: Oferuje obróbkę i łączenie berylu oraz AlBeMet
WessDel uwzględniono ze względu na konkretny przypadek zastosowania produkcyjnego: zespoły półprzewodnikowe i ze stopów specjalnych z identyfikowalnością; przywołane strony opisują obróbkę cztero- i pięcioosiową, EDM, formowanie i lutowanie twarde oraz raporty kontroli pierwszej sztuki i identyfikowalność materiału i partii.
Opublikowany profil WessDel obejmuje obróbkę i łączenie berylu oraz AlBeMet; programy dla materiałów specjalnych wymagają przeglądu inżynieryjnego właściwego dla procesu i identyfikowalności materiału.
Ważne ograniczenie dla WessDel: programy dla materiałów specjalnych wymagają przeglądu inżynieryjnego właściwego dla procesu. Dopasowanie zależy więc od sposobu przypisania obróbki cztero- i pięcioosiowej, EDM, formowania oraz lutowania twardego do planowanej ilości.
20. SPALECK Precision Parts: najlepszy wybór do części obrabianych skrawaniem połączonych ze spawaniem i montażem
Siedziba: Bocholt i Greiz, Niemcy (zakłady produkcyjne) · Założona: początki grupy w Greiz w 1869 r. · Typ: Grupa przemysłowa z własnym zakładem kontraktowej produkcji części precyzyjnych
Oficjalna strona: https://www.spaleck.eu/precision-parts/
Główne produkty: Części toczone i frezowane CNC, komponenty spawane i zespoły
Możliwości: Toczenie CNC, frezowanie i wiercenie; frezowanie pięcioosiowe; obróbka metalu i pomiary 3D
Certyfikaty / wyróżnione realizacje: Wykaz certyfikatów grupy SPALECK jest odrębny od zakresu części precyzyjnych zakładów w Bocholt i Greiz.
Opublikowane informacje: Własne zakłady produkcyjne w Bocholt i Greiz; toczenie, frezowanie pięcioosiowe i pomiary 3D
Powodem uwzględnienia SPALECK Precision Parts na tej liście jest deklarowane dopasowanie do części obrabianych skrawaniem połączonych ze spawaniem i montażem, wsparte częściami toczonymi i frezowanymi CNC, komponentami spawanymi i zespołami oraz toczeniem CNC, frezowaniem i wierceniem; frezowaniem pięcioosiowym, obróbką metalu i pomiarami 3D.
Prowadzi własne zakłady produkcyjne w Bocholt i Greiz, a na stronie z certyfikatami grupy wymienia certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, ISO 50001 i DIN EN 15085-2 przypisane do poszczególnych spółek.
Dopasowanie SPALECK Precision Parts jest warunkowe, ponieważ spawanie i montaż dodają etap koordynacji wykraczający poza samą obróbkę. Przydatność zależy od dopasowania toczenia CNC, frezowania i wiercenia, frezowania pięcioosiowego, obróbki metalu i pomiarów 3D do rewizji rysunku.
18. Precipart: najlepszy wybór do powtarzalnych medycznych mikrokomponentów z PPAP i SPC
Siedziba: Lyss, Szwajcaria; Farmingdale, Nowy Jork, USA (główne operacje) · Założona: 1950 · Typ: Producent niestandardowych komponentów precyzyjnych
Oficjalna strona: https://www.precipart.com/
Główne produkty: Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), frezowanie wieloosiowe, koła zębate i zespoły mechaniczne
Możliwości: PPAP, SPC i analiza systemu pomiarowego
Certyfikaty / wyróżnione realizacje: Strona certyfikatów Precipart wymienia ISO 9001, ISO 13485 i AS9100; certyfikaty i zakres produkcji różnią się w zależności od zakładu operacyjnego.
Opublikowane informacje: Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego) obsługuje małe niestandardowe komponenty mechaniczne; od lipca 2026 r. podstawowa działalność Allyntra, zgodnie z komunikatem prasowym firmy opublikowanym przez Nasdaq
Dla nabywcy pozyskującego powtarzalne medyczne mikrokomponenty z PPAP i SPC Precipart oferuje opublikowaną marszrutę opartą na toczeniu wzdłużnym (typu szwajcarskiego), frezowaniu wieloosiowym, kołach zębatych i zespołach mechanicznych oraz deklarowane możliwości PPAP, SPC i analizy systemu pomiarowego.
Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego) pozwala jej wytwarzać małe, wykonywane na zamówienie komponenty mechaniczne. W przypadku zakładów w USA i Szwajcarii wymieniono certyfikaty ISO 9001, ISO 13485 i AS9100.
Granica zakupowa dla Precipart: certyfikaty i zakres produkcji różnią się w zależności od zakładu operacyjnego. Właściwy zakład produkcyjny i zakres certyfikatu zależą od zamówienia.
Specjaliści od wielkoseryjnego toczenia i obróbki prętów

Specjaliści od toczenia i obróbki prętów mogą być właściwym pierwszym kontaktem w przypadku powtarzalnych wałów, trzpieni, złączek, elementów złącznych i innych części obrotowych. Publikowane liczby urządzeń są przydatnymi sygnałami, ale zapytanie ofertowe nadal powinno obejmować założenia dotyczące czasu cyklu, rozmiaru pręta, gatunku materiału i częstotliwości dostaw.
2. Cox Manufacturing: najlepszy wybór do wielkoseryjnych komponentów toczonych wzdłużnie (typu szwajcarskiego), wielowrzecionowo i z pręta
Siedziba: San Antonio, Teksas, USA · Założona: 1956 · Typ: Producent produkcyjnych części ze śrubowych automatów tokarskich i CNC
Oficjalna strona: https://www.coxmanufacturing.com/
Główne produkty: Niestandardowe komponenty toczone wzdłużnie (typu szwajcarskiego), obrabiane z pręta, frezowane i toczone
Możliwości: Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), toczenie wielowrzecionowe i automatyczna obróbka prętów; oprzyrządowanie wykonywane we własnym zakresie; produkcja trzyzmianowa
Certyfikaty / wyróżnione realizacje: ISO 9001:2015; rejestracja ITAR podana oddzielnie
Opublikowane informacje: Ponad 50 maszyn do toczenia wzdłużnego (typu szwajcarskiego) z 5–12 osiami; oprzyrządowanie wykonywane we własnym zakresie i produkcja trzyzmianowa
Dla nabywcy pozyskującego wielkoseryjne komponenty toczone wzdłużnie (typu szwajcarskiego), wielowrzecionowo i z pręta Cox Manufacturing oferuje opublikowaną marszrutę opartą na niestandardowych komponentach toczonych wzdłużnie (typu szwajcarskiego), obrabianych z pręta, frezowanych i toczonych oraz deklarowane możliwości toczenia wzdłużnego (typu szwajcarskiego), toczenia wielowrzecionowego i automatycznej obróbki prętów; oprzyrządowania wykonywanego we własnym zakresie; produkcji trzyzmianowej.
Eksploatuje ponad 50 tokarek do toczenia wzdłużnego (typu szwajcarskiego) o 5–12 osiach, deklaruje zgodność z ISO 9001:2015 oraz osobno podaje rejestrację ITAR.
Granica zakupowa dla Cox Manufacturing: opublikowany profil koncentruje się na częściach toczonych i obrabianych z pręta, a nie na dużych strukturach frezowanych. Wybraną marszrutę należy utrzymać w ramach opublikowanego zakresu procesów.
3. Laubscher: najlepszy wybór do wielkoseryjnych precyzyjnych części toczonych z kontrolą pomiarową
Siedziba główna: Täuffelen, Szwajcaria · Założona: 1846 · Typ: Producent precyzyjnie toczonych części
Oficjalna strona internetowa: https://laubscher.swiss/
Główne produkty: Precyzyjne toczenie i obróbka wtórna
Możliwości: Raporty pierwszej sztuki EMPB/PPAP i pomiary 3D
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: ISO 9001, ISO 13485 i ISO 14001
Opublikowane informacje: Strona „O nas” opisuje 26 000 przyrządów pomiarowych objętych kontrolą wzorcowania
Laubscher uwzględniono ze względu na konkretny przypadek produkcyjny: precyzyjnie toczone części wielkoseryjne z kontrolą pomiarową; cytowane strony opisują precyzyjne toczenie i obróbkę wtórną oraz raporty pierwszej sztuki EMPB/PPAP i pomiary 3D.
Strona opisuje 26 000 przyrządów pomiarowych objętych kontrolą wzorcowania; w sekcji jakości wymieniono ISO 9001, ISO 13485 i ISO 14001.
Ważne ograniczenie dotyczące Laubscher: główną ofertę stanowi toczenie produkcyjne; opublikowany zakres usług nie obejmuje frezowania dużych elementów pryzmatycznych. Dopasowanie zależy więc od tego, jak toczenie precyzyjne i obróbka wtórna zostaną przypisane do poszczególnych wielkości zamówienia.
5. Alco Manufacturing: najlepszy wybór do skalowalnych toczonych komponentów przy dużej bazie wyposażenia
Siedziba główna: Elyria, Ohio, USA · Założona: 1971 · Typ: Producent precyzyjnie obrabianych części
Oficjalna strona internetowa: https://www.alco.com/
Główne produkty: Toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), toczenie wielowrzecionowe i obróbka CNC
Możliwości: Ponad 600 maszyn wymienionych w całej sieci produkcyjnej
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Rejestracja ISO 9001 podana dla zakładów produkcyjnych
Opublikowane informacje: Lista wyposażenia obejmuje 398 wielowrzecionowych automatów tokarskich
Alco Manufacturing dobrze pasuje do skalowalnych toczonych komponentów przy dużej bazie wyposażenia, ponieważ jego publiczny profil łączy toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), toczenie wielowrzecionowe i obróbkę CNC z ponad 600 maszynami wymienionymi w całej sieci produkcyjnej.
W wykazie wyposażenia znajduje się 398 wielowrzecionowych automatów tokarskich, a dla zakładów produkcyjnych podano rejestrację ISO 9001.
Ograniczenie zakupowe dotyczące Alco Manufacturing: wybrany zakład określa dostępny zestaw procesów i marszrutę technologiczną kontroli jakości. Opublikowane dopasowanie zależy więc od odpowiedzi dotyczącej zdolności produkcyjnych dla rysunku przeznaczonego do skalowalnych toczonych komponentów przy dużej bazie wyposażenia.
12. Harvan Manufacturing: najlepszy wybór do zintegrowanych wałów, zaworów i komponentów pojazdów
Siedziba główna: Woodstock, Ontario, Kanada · Założona: 1984 · Typ: Producent komponentów wykonywanych na zamówienie
Oficjalna strona internetowa: https://www.harvan.com/
Główne produkty: Toczenie wieloosiowe, frezowanie pięcioosiowe, spawanie i montaż
Możliwości: Zintegrowany zakład produkcyjny o powierzchni 49 000 stóp kwadratowych
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: ISO 9001:2015
Opublikowane informacje: Firma podaje wyposażenie do toczenia 2-, 4-, 5- i 9-osiowego
Powodem uwzględnienia Harvan Manufacturing na tej krótkiej liście jest deklarowane dopasowanie do zintegrowanych wałów, zaworów i komponentów pojazdów, poparte toczeniem wieloosiowym, frezowaniem pięcioosiowym, spawaniem i montażem oraz zintegrowanym zakładem produkcyjnym o powierzchni 49 000 stóp kwadratowych.
Firma wymienia tokarki 2-, 4-, 5- i 9-osiowe oraz certyfikat ISO 9001:2015.
Dopasowanie Harvan Manufacturing jest warunkowe, ponieważ jego zintegrowany zakład produkcyjny o powierzchni 49 000 stóp kwadratowych jest przeznaczony do wałów przemysłowych, zaworów i komponentów pojazdów. Dopasowanie zależy od rocznej ilości, częstotliwości wydań i marszruty technologicznej procesów zewnętrznych.
15. Kern Microtechnik: najlepszy wybór do małych precyzyjnych serii od 50 do około 10 000 części
Siedziba główna: Eschenlohe, Niemcy; zakład kontraktowy w Murnau-Westried · Założona: 1962 jako producent precyzyjnych części na zlecenie · Typ: Producent precyzyjnych części na zlecenie z odrębną działalnością w zakresie obrabiarek
Oficjalna strona internetowa: https://www.kern-microtechnik.com/en
Główne produkty: Małe precyzyjnie obrabiane części i złożone komponenty o swobodnych kształtach
Możliwości: 18 centrów obróbczych Kern w klimatyzowanej produkcji; szybkie frezowanie; serie od 50 do około 10 000 sztuk
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Historia firmy wymienia certyfikat DIN EN ISO 9001 w swoim profilu historycznym; szczegóły aktualnych certyfikatów zakładu nie są podane w tym opublikowanym wpisie.
Opublikowane informacje: 18 centrów obróbczych CNC w klimatyzowanej produkcji; ilości seryjne od 50 do około 10 000 sztuk
Kern Microtechnik uwzględniono ze względu na konkretny przypadek produkcyjny: małe precyzyjne serie od 50 do około 10 000 części; cytowane strony opisują małe precyzyjnie obrabiane części i złożone komponenty o swobodnych kształtach oraz 18 centrów obróbczych Kern w klimatyzowanej produkcji; szybkie frezowanie; serie od 50 do około 10 000.
Opublikowany profil firmy Kern wymienia 18 centrów obróbczych CNC w klimatyzowanej produkcji, natomiast historia firmy podaje certyfikat DIN EN ISO 9001 bez określenia aktualnego zakresu zakładu.
Istotne ograniczenie dotyczące Kern Microtechnik: opublikowany zakres serii koncentruje się na małych częściach precyzyjnych, a nie na dużych konstrukcjach. Dopasowanie zależy więc od tego, jak małe precyzyjnie obrabiane części i złożone komponenty o swobodnych kształtach zostaną przypisane do krzywej zamawianych ilości.
16. Ardel Engineering & Manufacturing: najlepszy wybór do serii 500–50 000 toczonych i frezowanych komponentów typu szwajcarskiego
Siedziba główna: New Hope, Minnesota, USA · Założona: 1967 · Typ: Producent precyzyjnych części na zlecenie
Oficjalna strona internetowa: https://www.ardelengineering.com/
Główne produkty: Frezowanie CNC, toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego), drutowa obróbka elektroerozyjna i szlifowanie
Możliwości: Kontrola jakości w pomieszczeniu o stabilizowanej temperaturze z użyciem współrzędnościowej maszyny pomiarowej Zeiss
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: ISO 9001:2015
Opublikowane informacje: Firma publikuje raportowanie pierwszej sztuki AS9102 i kontrolę w toku procesu
Powodem uwzględnienia Ardel Engineering & Manufacturing na tej krótkiej liście jest deklarowane dopasowanie do serii 500–50 000 toczonych i frezowanych komponentów typu szwajcarskiego, poparte frezowaniem CNC, toczeniem wzdłużnym (typu szwajcarskiego), drutową obróbką elektroerozyjną i szlifowaniem oraz kontrolą jakości w pomieszczeniu o stabilizowanej temperaturze z użyciem współrzędnościowej maszyny pomiarowej Zeiss.
Firma udostępnia raporty z zatwierdzenia pierwszej sztuki zgodne z AS9102 oraz dokumentację kontroli jakości w toku procesu, a także wymienia certyfikat ISO 9001:2015.
Dopasowanie Ardel Engineering & Manufacturing jest warunkowe, ponieważ dodatkowa obróbka wykończeniowa dla lotnictwa może wymagać etapu u zewnętrznego dostawcy. Przydatność zależy od dopasowania kontroli jakości w pomieszczeniu o stabilizowanej temperaturze z użyciem współrzędnościowej maszyny pomiarowej Zeiss do rewizji rysunku.
Producenci wykorzystujący produkcję cyfrową i wiele procesów

Producenci cyfrowi i wieloprocesowi skracają przygotowanie wycen lub łączą kilka rodzin procesów. Główne pytanie zakupowe brzmi, czy wyceniona marszruta technologiczna jest własna, partnerska czy mieszana oraz jak kontrola jakości i zarządzanie zmianami podążają za częścią po pierwszym wydaniu.
6. Protolabs: najlepszy wybór do cyfrowej wyceny przenoszącej projekty prototypowe do serii produkcyjnych
Siedziba główna: Maple Plain, Minnesota, USA · Założona: 1999 · Typ: Producent cyfrowy prowadzący własne fabryki oraz sieć partnerów (Protolabs Network)
Oficjalna strona internetowa: https://www.protolabs.com/
Główne produkty: Wykonywane na zamówienie metalowe i plastikowe części frezowane i toczone CNC
Możliwości: frezowanie 3-osiowe i indeksowane 5-osiowe; toczenie CNC z napędzanymi narzędziami
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: ISO 9001:2015 i AS9100D w wymienionych zakładach CNC; rejestracja ITAR podana oddzielnie
Opublikowane informacje: Prowadzi własne zakłady produkcyjne w Minnesocie, Karolinie Północnej i New Hampshire, każdy z oddzielną certyfikacją; tabela certyfikatów wymienia zakład obróbki CNC w Brooklyn Park w Minnesocie jako posiadający zarówno ISO 9001:2015, jak i AS9100D
Dla nabywcy poszukującego cyfrowego systemu wycen, który przenosi projekty prototypów do produkcji seryjnej, Protolabs oferuje opublikowaną ścieżkę opartą na niestandardowych metalowych i plastikowych częściach frezowanych i toczonych CNC oraz deklarowanych możliwościach frezowania 3-osiowego i indeksowanego 5-osiowego; toczenia CNC z napędzanymi narzędziami.
Prowadzi własne zakłady produkcyjne w Minnesocie, Karolinie Północnej i New Hampshire, z których każdy ma odrębny certyfikat. W wymienionych zakładach CNC podano certyfikaty ISO 9001:2015 i AS9100D, a rejestrację ITAR wymieniono osobno.
Granica zakupowa w Protolabs: marszruty z zakładów własnych i marszruty z sieci partnerów mają różne zakresy procesów i jakości. Wybór zakładu określa, który zakres procesu i jakości będzie obowiązywał.
7. RapidDirect: najlepszy wybór do części produkcyjnych z własnych chińskich zakładów CNC
Siedziba główna: Shenzhen, Chiny · Założona: 2009 · Typ: Producent części na zamówienie prowadzący własne fabryki i sieć dostawców
Oficjalna strona internetowa: https://www.rapiddirect.com/services/cnc-machining/
Główne produkty: Metalowe i plastikowe części frezowane i toczone CNC
Możliwości: Frezowanie 3-, 4- i 5-osiowe; toczenie CNC i toczenie zintegrowane z frezowaniem; opcje z metali i tworzyw konstrukcyjnych
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Oficjalna oś czasu firmy podaje ISO 9001:2015 w 2020 roku i ISO 13485:2016 w 2022 roku
Opublikowane informacje: Pierwsza własna fabryka założona w 2009 roku; platforma wycen online uruchomiona w 2019 roku
RapidDirect uwzględniono ze względu na konkretny przypadek produkcyjny: części produkcyjne z własnych chińskich zakładów CNC; cytowane strony opisują metalowe i plastikowe części frezowane i toczone CNC oraz frezowanie 3-, 4- i 5-osiowe; toczenie CNC i toczenie zintegrowane z frezowaniem; opcje z metali i tworzyw konstrukcyjnych.
Opublikowany profil RapidDirect odnotowuje pierwszą własną fabrykę założoną w 2009 roku; przydział do zakładu i marszruta technologiczna w sieci zmieniają się przed realizacją kolejnego wydania.
Istotne ograniczenie dotyczące RapidDirect: przydział do zakładu i marszruta technologiczna w sieci różnią się między ścieżkami produkcji własnej i sieciowej. Dopasowanie zależy więc od tego, jak metalowe i plastikowe części frezowane i toczone CNC zostaną przypisane do krzywej zamawianych ilości.
14. Weerg: najlepszy wybór do wycenianej online produkcji pięcioosiowej z włoskiego zakładu
Siedziba główna: Scorzè, prowincja Wenecja, Włochy · Założona: 2015 · Typ: Wewnętrzny producent cyfrowy części wykonywanych na zamówienie
Oficjalna strona internetowa: https://www.weerg.com/
Główne produkty: Metalowe i wykonane z tworzyw konstrukcyjnych części frezowane i toczone CNC
Możliwości: ciągłe frezowanie 5-osiowe i toczenie z napędzanymi narzędziami; stal, aluminium, PEEK, POM-C i inne wymienione materiały
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Produkcja opisana jako zgodna z ISO 9001:2015; dostępne certyfikaty materiałowe i pomiarowe
Opublikowane informacje: Zakład o powierzchni 9 000 m² w Scorzè; wszystkie części CNC wykonywane we własnym zakładzie we Włoszech
Dla nabywcy poszukującego produkcji 5-osiowej wycenianej online przez włoską fabrykę Weerg oferuje opublikowaną ścieżkę opartą na frezowanych i toczonych CNC częściach metalowych oraz częściach z tworzyw konstrukcyjnych, a także deklarowane możliwości ciągłego frezowania 5-osiowego i toczenia z napędzanymi narzędziami; stal, aluminium, PEEK, POM-C i inne wymienione materiały.
Prowadzi zakład produkcyjny o powierzchni 9 000 m² w Scorzè, deklaruje zgodność produkcji z ISO 9001:2015 i oferuje certyfikaty materiałowe oraz pomiarowe.
Granica zakupowa w Weerg: ścieżka online jest najbardziej efektywna, gdy część mieści się w opublikowanym menu materiałów i wymiarów. To menu materiałów i wymiarów określa dostępną ścieżkę online.
17. Owens Industries: najlepszy wybór do złożonych małych elementów geometrycznych wymagających obróbki pięcioosiowej i elektroerozji
Siedziba główna: Oak Creek, Wisconsin, USA · Założona: 1944 · Typ: Precyzyjny zakład obróbczy CNC (jeden zakład w Oak Creek, WI) specjalizujący się w złożonych częściach o ścisłych tolerancjach
Oficjalna strona internetowa: https://www.owensind.com/
Główne produkty: obróbka 5-osiowa, systemy EDM z drutem elektrodowym i EDM wgłębnego, toczenie na tokarkach o superprecyzyjnej dokładności, tokarko-frezarki, mikrob obróbka i druk 3D
Możliwości: części 5-osiowe do 28″ x 24″ x 15 in; deklarowana tolerancja dokładności .0001 in (kolumna 5-osiowa w tabeli możliwości)
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Certyfikat AS9100 oraz rejestracja/zgodność z ITAR (firma podaje, że jej zakład ma certyfikat AS9100 i jest zarejestrowany w ITAR); strona zakładu dodaje ISO 9001:2015
Najważniejsze informacje: Wykonano część zespołu bicepsa do ramienia robota Robonaut NASA/GM; NASA zleciła następnie dwie kolejne; park maszynowy niemiecki i szwajcarski: centra 5-osiowe HERMLE, urządzenia EDM Agie Charmilles i tokarki DMG MORI; podaje tolerancje dokładności .0001″ dla prac 5-osiowych
Owens Industries dobrze odpowiada potrzebom złożonych małych elementów geometrycznych wymagających obróbki 5-osiowej i EDM, ponieważ jego publiczny profil obejmuje obróbkę 5-osiową, systemy EDM z drutem elektrodowym i EDM wgłębnego, toczenie na tokarkach o superprecyzyjnej dokładności, tokarko-frezarki, mikrob obróbkę i druk 3D, a także części 5-osiowe do 28″ x 24″ x 15 in; deklarowaną tolerancję dokładności .0001 in (kolumna 5-osiowa w tabeli możliwości).
Zgodnie z opublikowaną historią realizacji Owens Industries firma wykonała część zespołu bicepsa do ramienia robota Robonaut NASA/GM; następnie NASA zamówiła jeszcze dwie, a deklaracja jakości obejmuje certyfikat AS9100 oraz rejestrację/zgodność z ITAR (firma podaje, że jej zakład ma certyfikat AS9100 i jest zarejestrowany w ITAR); strona zakładu dodaje ISO 9001:2015.
Ograniczenie zakupowe dotyczące Owens Industries: zakład jest zoptymalizowany pod kątem małych złożonych prac, a nie wielkoseryjnych części standardowych. Opublikowane dopasowanie zależy więc od odpowiedzi dotyczącej zdolności produkcyjnych dla rysunku przeznaczonego do złożonych małych elementów geometrycznych wymagających obróbki pięcioosiowej i elektroerozji.
Producenci z sektora lotniczego i serii krytycznych

Producenci z sektora lotniczego i serii krytycznych publikują informacje o większych konstrukcjach oraz komórkach wieloosiowych przeznaczonych do bardziej złożonych i szybszych systemów kontroli jakości dla konkretnych programów. Dopasowanie zależy od gabarytów, materiału, zakresu pierwszej sztuki, procesów specjalnych i dokładnego zakładu, który wykona pracę.
8. Figeac Aéro: najlepszy wybór do dużych konstrukcji lotniczych z uprzemysłowioną obróbką seryjną
Siedziba główna: Figeac, Francja · Założona: 1989 · Typ: Producent komponentów lotniczych
Oficjalna strona internetowa: https://www.figeac-aero.com/
Główne produkty: Trzy-, cztero- i pięcioosiowa obróbka metali oraz zespoły
Możliwości: Proces FAI oraz kontrola wymiarowa i pomiary 3D
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Systemy jakości ISO 9001 i EN 9100; procesy specjalne zależne od zakładu
Opublikowane informacje: Zakład w Wichita łączy wielkoformatową obróbkę pięcioosiową z obróbką wykończeniową i montażem
Powodem uwzględnienia Figeac Aéro na tej krótkiej liście jest deklarowane dopasowanie do dużych konstrukcji lotniczych z uprzemysłowioną obróbką seryjną, poparte trzy-, cztero- i pięcioosiową obróbką metali oraz zespołami, a także procesem FAI i kontrolą wymiarową oraz pomiarami 3D.
Zakład firmy w Wichita łączy obróbkę dużych elementów na maszynach 5-osiowych z obróbką wykończeniową i montażem w ramach systemów jakości ISO 9001 i EN 9100; zakres procesów specjalnych zależy od zakładu.
Dopasowanie Figeac Aéro jest warunkowe, ponieważ jego model działania opiera się na dużych programach lotniczych i cyklach kwalifikacji. Przydatność zależy od dopasowania procesu FAI oraz kontroli wymiarowej i pomiarów 3D do rewizji rysunku.
9. Mecachrome: najlepszy wybór do obróbki seryjnej komponentów silników i konstrukcji
Siedziba główna: Blagnac (okolice Tuluzy), Francja: siedziba Mecachrome France SAS, wydawcy strony, przy 7 avenue Albert Durand, 31700 Blagnac · Założona: 1937 (powstała w Colombes w regionie paryskim) · Typ: Francuska grupa obróbcza (MECA DEV i wszystkie jej spółki zależne) pracująca dla klientów z sektora lotniczego i motoryzacyjnego/sportów motorowych
Oficjalna strona internetowa: https://www.mecachrome.com/
Główne produkty: Obrabiane części ze stopów lekkich i metali twardych, w szczególności części obrotowe do silników lotniczych; także wyroby z blachy (dodane wraz z Mecahers w 2012 roku)
Możliwości: Ponad 400 maszyn; opublikowana zdolność obróbki dużych części do 23 m; obróbka z dużą prędkością, frezowanie, toczenie, szlifowanie, cięcie, kontrola jakości, obróbka powierzchniowa; poziome i pionowe centra 3-, 4- i 5-osiowe, bramowe maszyny wielowrzecionowe (do 3 lub 5 wrzecion), wielozadaniowe maszyny do toczenia i frezowania, tokarki pionowe; aluminium, aluminium-lit, stal nierdzewna, tytan, Inconel
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Strona certyfikatów wymienia pliki do pobrania z certyfikatami EN 9100 (w tym Mecachrome Toulouse, HITIM, MK Automotive), ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949 (MK Automotive), certyfikat AS9100 dla zakładu w Mirabel (Kanada) oraz akredytację Nadcap dla badań nieniszczących, obróbki chemicznej, obróbki niekonwencjonalnej i spawania. Wymienione certyfikaty pochodzą z lat 2018–2021
Opublikowane informacje: Wspólnie opracowane łopatki turbiny Safran LEAP (2015); spółka joint venture MKAD z Aubert & Duval (2015) obrabia duże części tytanowe do A350; przejęcie Hitim w 2021 roku dodało osie podwozia, wały napędowe silników i obróbkę powierzchniową HVOF (zakłady w Annecy i Roanne)
Mecachrome dobrze pasuje do obróbki seryjnej komponentów silników i konstrukcji, ponieważ jego publiczny profil łączy obrabiane części ze stopów lekkich i metali twardych, w szczególności części obrotowe do silników lotniczych; także wyroby z blachy (dodane wraz z Mecahers w 2012 roku), z ponad 400 maszynami; opublikowaną zdolnością obróbki dużych części do 23 m; obróbką z dużą prędkością, frezowaniem, toczeniem, szlifowaniem, cięciem, kontrolą jakości i obróbką powierzchniową; poziomymi i pionowymi centrami 3-, 4- i 5-osiowymi, bramowymi maszynami wielowrzecionowymi (do 3 lub 5 wrzecion), wielozadaniowymi maszynami do toczenia i frezowania, tokarkami pionowymi; aluminium, aluminium-litem, stalą nierdzewną, tytanem i Inconelem.
Zgodnie z opublikowaną historią realizacji Mecachrome firma wspólnie opracowała łopatki turbiny Safran LEAP (2015), natomiast strona certyfikatów wymienia pliki do pobrania z certyfikatami EN 9100 (w tym Mecachrome Toulouse, HITIM, MK Automotive), ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949 (MK Automotive), certyfikat AS9100 dla zakładu w Mirabel (Kanada) oraz akredytację Nadcap dla badań nieniszczących, obróbki chemicznej, obróbki niekonwencjonalnej i spawania. Wymienione certyfikaty pochodzą z lat 2018–2021.
Ograniczenie zakupowe dotyczące Mecachrome: możliwości i certyfikaty są przypisane do poszczególnych zakładów w grupie. Opublikowane dopasowanie zależy więc od odpowiedzi dotyczącej zdolności produkcyjnych dla rysunku przeznaczonego do obróbki seryjnej komponentów silników i konstrukcji.
10. Magellan Aerospace: najlepszy wybór do lotniczych konstrukcji obrabianych na długim łożu i ugruntowanych programów
Siedziba główna: Mississauga, Ontario, Kanada (biuro korporacyjne) · Założona: — · Typ: Spółka publiczna notowana na giełdzie w Toronto (TSX: MAL); zintegrowany dostawca dla lotnictwa z jednostkami operacyjnymi w Ameryce Północnej, Europie i Indiach
Oficjalna strona internetowa: https://magellan.aero/
Główne produkty: Zespoły i komponenty silników lotniczych oraz struktur lotniczych, produkty specjalistyczne, a także naprawa i remont silników oraz komponentów
Możliwości: dźwigary skrzydeł o długości 10–22 metrów obrabiane na szybkobieżnych, długostołowych frezarkach 5-osiowych, głównie z aluminium i stopu aluminiowo-litowego
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Publikowane dla poszczególnych zakładów, a nie dla całej grupy: zakład obróbki CNC w Tumkur (Indie) ma certyfikat AS9100 Rev-D (zatwierdzenia innych zakładów podano w uwagach)
Najważniejsze informacje: Magellan Aerospace (UK) Ltd w Wrexham prowadzi szybką obróbkę długostołową 3-, 4- i 5-osiową dźwigarów, żeber skrzydeł i wzmocnień poszycia dostarczanych firmie Airbus; zakład Blackpool (UK) obrabia części z tytanu i stali nierdzewnej do 1 m3 z odkuwek i płyt, przeznaczone do konstrukcji lotniczych i podwozi; wytwarza VaneBoxes i kanały przejściowe dla F-35B, a obróbka montażowa jest utrzymywana poniżej 0.001 in
Dla nabywcy poszukującego konstrukcji lotniczych na długim łożu i sprawdzonych programów Magellan Aerospace oferuje opublikowaną ścieżkę opartą na zespołach i komponentach silników lotniczych oraz konstrukcji lotniczych, produktach specjalistycznych oraz naprawie i remoncie silników i komponentów, a także deklarowaną możliwość obróbki dźwigarów skrzydeł o długości 10–22 metrów na szybkobieżnych, długostołowych frezarkach 5-osiowych, głównie z aluminium i stopu aluminiowo-litowego.
Według opublikowanego profilu Magellan Aerospace, Magellan Aerospace (UK) Ltd w Wrexham prowadzi szybką obróbkę długich elementów na maszynach 3-, 4- i 5-osiowych, wytwarzając dźwigary, żebra skrzydeł i wzmocnienia poszycia dla dużych producentów samolotów Airbus. Podany zakres certyfikacji jakościowej dotyczy poszczególnych zakładów, a nie całej grupy: zakład obróbki CNC w Tumkur (Indie) ma certyfikat AS9100 Rev-D (zatwierdzenia innych zakładów wymieniono w uwagach).
Granica zakupowa w Magellan Aerospace: duże programy lotnicze dominują w modelu działania i cyklu wdrożenia. Przydział zakładu, okno zdolności produkcyjnych i cykl wdrożenia różnią się w zależności od programu.
11. Avior Integrated Products: najlepszy wybór do zautomatyzowanych pięcioosiowych komórek produkcyjnych dla lotnictwa
Siedziba główna: Laval, Quebec, Kanada · Założona: 2002 · Typ: Producent komponentów i zespołów lotniczych
Oficjalna strona internetowa: https://www.avior.ca/
Główne produkty: Obróbka pięcioosiowa, wytwarzanie, procesy specjalne i montaż
Możliwości: Zrobotyzowane pięcioosiowe komórki obróbcze w Montrealu i kontrola jakości za pomocą współrzędnościowej maszyny pomiarowej
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: Certyfikat AS9100 opisany dla wielu zakładów
Opublikowane informacje: Centrum technologii automatyzacji w Montrealu wspiera precyzyjną obróbkę
Avior Integrated Products uwzględniono ze względu na konkretny przypadek produkcyjny: zautomatyzowane pięcioosiowe komórki produkcyjne dla lotnictwa; cytowane strony opisują obróbkę pięcioosiową, wytwarzanie, procesy specjalne i montaż oraz zrobotyzowane pięcioosiowe komórki obróbcze w Montrealu i kontrolę jakości za pomocą współrzędnościowej maszyny pomiarowej.
Opublikowany profil Avior odnotowuje centrum technologii automatyzacji w Montrealu do precyzyjnej obróbki; certyfikat AS9100 jest opisany dla wielu zakładów.
Istotne ograniczenie dotyczące Avior Integrated Products: automatyzacja i zatwierdzenia procesów specjalnych różnią się w poszczególnych zakładach. Dopasowanie zależy więc od tego, jak obróbka pięcioosiowa, wytwarzanie, procesy specjalne i montaż zostaną przypisane do krzywej zamawianych ilości.
13. Hamill Manufacturing: najlepszy wybór do krytycznych komponentów z ugruntowaną infrastrukturą kontroli jakości
Siedziba główna: Trafford, Pensylwania, USA · Założona: 1952 · Typ: Producent precyzyjnych części na zlecenie
Oficjalna strona internetowa: https://www.hamillmfg.com/
Główne produkty: Obróbka CNC, EDM i spawanie
Możliwości: Klimatyzowany zakład z wyposażeniem do kontroli za pomocą współrzędnościowej maszyny pomiarowej i badań radiograficznych
Certyfikaty / wyróżniające realizacje: ISO 9001:2015 i AS9100D
Opublikowane informacje: Zgodnie z opublikowanym profilem Hamill Manufacturing wieloletnia współpraca przy programach napędu jądrowego okrętów wojennych
Hamill Manufacturing dobrze pasuje do krytycznych komponentów z ugruntowaną infrastrukturą kontroli jakości, ponieważ jego publiczny profil łączy obróbkę CNC, EDM i spawanie z klimatyzowanym zakładem wyposażonym do kontroli za pomocą współrzędnościowej maszyny pomiarowej i badań radiograficznych.
Od wielu lat realizuje zlecenia dla programów związanych z napędem jądrowym okrętów wojennych i deklaruje zgodność z ISO 9001:2015 oraz AS9100D.
Ograniczenie zakupowe dotyczące Hamill Manufacturing: programy dotyczące komponentów krytycznych przechodzą ścieżkę kwalifikacji zamiast natychmiastowej wyceny. Opublikowane dopasowanie zależy więc od odpowiedzi dotyczącej zdolności produkcyjnych dla rysunku przeznaczonego do krytycznych komponentów z ugruntowaną infrastrukturą kontroli jakości.
Jak wybrać producenta usług obróbki CNC wielkoseryjnej

Proszę skierować tę samą prośbę o dokumentację do każdego zakładu z krótkiej listy. Wybór firmy zajmującej się obróbką CNC staje się prosty, gdy mały zakład obróbczy, usługodawca cyfrowy i grupa z branży lotniczej odpowiadają na te same pytania, bez udawania, że działają w ten sam sposób.
- 1. Zdefiniuj jednostkę produkcyjną. Określ roczne zapotrzebowanie, pierwszą partię i późniejsze zamówienia cząstkowe. Wskaż, czy dostawca ma wykonać całą partię produkcyjną, czy dopuszczalne są partie miesięczne. Produkcję wielkoseryjną należy definiować przez roczne zapotrzebowanie i przewidywaną przepustowość produkcji przy planowanej częstotliwości zwalniania zamówień.
- 2. Zażądaj marszruty technologicznej Jaka jest sekwencja operacji? Ile jest przezbrojeń? Jak wygląda mocowanie przedmiotu obrabianego? Jakie oprzyrządowanie? Jaki jest czas cyklu? Usuwanie zadziorów? Mycie? Obróbka zewnętrzna? Powtarzane serie wymagają spójności między partiami, identyfikowalności materiału i kontroli jakości. Same listy maszyn tego nie zapewniają.
- 3. Porównaj dowody kontroli jakości Zdefiniuj wymiary krytyczne. Jak należy wykonywać pomiary? Jakie są oczekiwania dotyczące kontroli pierwszej sztuki? Jakie kontrole w toku procesu są wymagane? Co dzieje się podczas kontroli końcowej? W jakim formacie raportowane są wyniki? Powiąż wszelkie certyfikaty lub badania zdolności procesu z częścią i zakładem produkcyjnym.
- 4. Oddziel zdolności własne od zdolności sieciowych W przypadku platformy lub grupy kto faktycznie wykona część? Gdzie będzie realizowany proces? Kto kontroluje rewizje? Kto podejmuje decyzję w sprawie niezgodności?
- 5. Zablokuj materiał i identyfikowalność Określ gatunek, wymagania dotyczące wytopu lub partii, zamienniki, certyfikaty, obróbkę cieplną i powlekanie. Zapytaj, jak identyfikator partii towarzyszy częściom podczas obróbki zewnętrznej i pakowania.
- 6. Sprawdź dopasowanie gabarytów i marszruty Dopasuj gabaryty, strategię liczby osi, średnicę toczenia, rozmiar pręta, grupę materiałów i procesy specjalne do wybranej firmy. Możliwość obróbki pięcioosiowej może być niewystarczająca dla dużej konstrukcji albo małej części mikro.
- 7. Oblicz koszt dostawy Myśl jak dostawca. Porównaj koszty przezbrojenia i oprzyrządowania mocującego, narzędzi, zakupów materiału, kontroli jakości, pakowania i wysyłki, a także częstotliwość przejmowania własności zapasów i zwalniania zamówień. Pamiętaj, że większe zamówienie nie zawsze oznacza niższy koszt dostawy.
- 8. Zapisz decyzję o zwolnieniu zamówienia Zapisz zatwierdzoną rewizję rysunku technicznego, decyzję dotyczącą pierwszej sztuki, ścieżkę kontroli zmian, kryteria odbioru, częstotliwość dostaw i osobę kontaktową ds. eskalacji, zanim zostanie zwolnione powtarzalne zamówienie produkcyjne.
Najczęściej zadawane pytania
FAQ 1: Który dostawca obróbki CNC wielkoseryjnej jest najlepszy dla mojego projektu?
W przypadku części toczonych i obrabianych z pręta zacznij od Cox Manufacturing lub Laubscher; w zakresie wycen cyfrowych porównaj Protolabs i Weerg; dla dużych konstrukcji lotniczych przeanalizuj Figeac Aéro, Mecachrome lub Magellan Aerospace; w przypadku programu zaworów lub kołnierzy opartego na rysunkach pierwszym właściwym rozmówcą jest Zhenling. Właściwe dopasowanie nadal zależy od gabarytów, materiału, zakresu kontroli jakości i częstotliwości zwalniania zamówień.
FAQ 2: Ile części oznacza produkcję CNC wielkoseryjną?
Seria 50–10 000 sztuk może być produkcją wielkoseryjną dla specjalisty od komponentów mikro, podczas gdy duży program lotniczy może być oceniany na podstawie powtarzanych zwolnień zamówień, oprzyrządowania i dedykowanych zdolności. Umieść w zapytaniu ofertowym roczne zapotrzebowanie, pierwszą partię i każde zamówienie cząstkowe, ponieważ model produkcji jest równie ważny jak etykieta ilościowa.
FAQ 3: Jaka jest różnica między producentem CNC wielkoseryjnym a dostawcą?
Producent realizuje lub kontroluje marszrutę obróbki; dostawca może także koordynować procesy zewnętrzne, partnerów lub sieć. Porównaj, kto jest właścicielem marszruty maszynowej, decyzji dotyczącej kontroli jakości, kontroli rewizji i reakcji na niezgodności, a następnie traktuj profil dostawcy jako dowód zakresu, a nie jako potwierdzenie zdolności jednej fabryki do realizacji powtarzalnego zamówienia produkcyjnego.
FAQ 4: Ile kosztuje obróbka CNC wielkoseryjna?
Koszt obróbki CNC wielkoseryjnej wynika z wyceny, a nie z możliwej do obrony publicznej ceny jednostkowej. Materiał, geometria, tolerancja, przezbrojenie, oprzyrządowanie mocujące, narzędzia, kontrola jakości, obróbka zewnętrzna, fracht i częstotliwość zwalniania zamówień zmieniają całkowitą kwotę dostawy, dlatego prześlij ten sam rysunek techniczny i harmonogram ilościowy kilku dostawcom oraz porównaj ich założenia.
FAQ 5: Czy jedna firma może przenieść prototyp do produkcji powtarzalnej?
Tak, jeśli dostawca może przenieść zatwierdzony rysunek techniczny, marszrutę procesu, oprzyrządowanie mocujące, plan kontroli jakości i historię zmian do powtarzalnego zwolnienia zamówienia. Zapytaj, czy część produkcyjna będzie wykonywana według marszruty próbnej, czy ponownie zwalidowanej, oraz czy konieczne jest zatwierdzenie pierwszej sztuki z oprzyrządowania produkcyjnego.
FAQ 6: Jakie certyfikaty należy porównać?
Porównaj certyfikat i zakres dotyczące faktycznego zakładu produkcyjnego i procesu, takie jak ISO 9001, AS9100, ISO 13485 lub IATF 16949, jeśli mają zastosowanie. Logo grupy ani zakład w innej lokalizacji sieci nie zastępują zakresu certyfikatu dotyczącego wycenianej pracy.
Wyślij zapytanie ofertowe dotyczące obróbki CNC wielkoseryjnej do Zhenling Metal

Jeśli Państwa projekt obejmuje powtarzalną produkcję części przemysłowych wykonywanych na podstawie rysunków, takich jak zawory, kołnierze, zaślepki, rolki lub inne detale na zamówienie, należy przesłać razem rewizję rysunku technicznego, gatunek materiału, roczną ilość, harmonogram dostaw, wymagania dotyczące kontroli jakości, potrzeby w zakresie pakowania i zakres procesów zewnętrznych. Publiczna strona Zhenling dotycząca produkcji wielkoseryjnej opisuje ilość, marszrutę, kontrolę jakości, pakowanie i harmonogram dostaw jako dane wejściowe zamówienia, a także opisuje cztery warstwy weryfikacji przed produkcją i w jej trakcie.
Zapoznaj się z usługą obróbki CNC wielkoseryjnej Zhenling, zobacz przegląd usług obróbki CNC lub porównaj usługę toczenia CNC z biblioteką materiałów. W ramach informacji o obróbce pięcioosiowej zobacz przewodnik po obróbce CNC pięcioosiowej.
Materiały źródłowe
Informacje o firmach i uwagi dotyczące dopasowania produkcyjnego pochodzą z poniższych publicznych stron. Zwijany indeks źródeł ułatwia czytanie strony, nie sugerując, że którekolwiek źródło popiera to zestawienie.
Indeks źródeł
- zhenlingmetal.com
- coxmanufacturing.com — kontakt z nami
- coxmanufacturing.com — kontrola jakości
- coxmanufacturing.com
- laubscher.swiss — o nas
- laubscher.swiss — historia
- laubscher.swiss
- nninc.com — lokalizacje
- nninc.com — nn inc przenosi globalną siedzibę do Charlotte w Karolinie Północnej
- dokument złożony w SEC
- nninc.com — implanty do instrumentów ortopedycznych
- nninc.com
- alco.com — części obrabiane
- alco.com — alco upamiętnia lata doskonałości w produkcji
- alco.com — obróbka typu szwajcarskiego
- alco.com — lista wyposażenia
- alco.com — zasady
- alco.com
- protolabs.com — ISO
- protolabs.com — o nas
- protolabs.com — frezowanie CNC
- protolabs.com — sektor lotniczy
- protolabs.com
- rapiddirect.com — instrukcje dla modeli językowych
- rapiddirect.com — o nas
- rapiddirect.com — obróbka CNC
- figeac-aero.com — historia
- figeac-aero.com — obróbka metali
- figeac-aero.com — industrializacja
- figeac-aero.com — kontrola i jakość
- figeac-aero.com — figeac aero w Ameryce Północnej
- figeac-aero.com
- mecachrome.com — nota prawna
- mecachrome.com — grupa EN
- mecachrome.com — obróbka skrawaniem
- mecachrome.com — certyfikaty
- mecachrome.com
- magellan.aero — kontakt
- magellan.aero — magellan otwiera nowy zakład produkcyjny i montażowy w Indiach
- magellan.aero — informacje o firmie
- magellan.aero — komponenty
- magellan.aero — lokalizacja
- magellan.aero
- avior.ca — zatwierdzenia lotnicze
- avior.ca — kim jesteśmy
- avior.ca — zakłady i wyposażenie
- avior.ca
- harvan.com — zakład produkcyjny
- harvan.com — aktualności
- harvan.com
- hamillmfg.com — misja i wizja
- hamillmfg.com — historia
- hamillmfg.com
- weerg.com — o nas
- weerg.com — internetowa usługa obróbki CNC
- weerg.com — certyfikaty CNC
- weerg.com
- kern-microtechnik.com — kontakt z nami
- kern-microtechnik.com — o nas
- kern-microtechnik.com — EN
- ardelengineering.com — kontakt
- bbb.org — Ardel Engineering Manufacturing Inc
- ardelengineering.com — usługi kontroli jakości
- ardelengineering.com — lista wyposażenia
- ardelengineering.com — lotnictwo i przemysł lotniczy
- ardelengineering.com
- owensind.com — zakład w Milwaukee
- owensind.com — sektor lotniczy
- owensind.com
- precipart.com — kontakt
- precipart.com — niestandardowe komponenty mechaniczne
- precipart.com — jakość
- precipart.com — certyfikaty
- precipart.com — toczenie wzdłużne (typu szwajcarskiego)
- komunikat prasowy Nasdaq
- precipart.com
- wessdel.com — firma
- wessdel.com — procesy produkcyjne
- wessdel.com — obsługiwane branże
- wessdel.com
- spaleck.eu — obróbka CNC
- spaleck.eu — grupa Spaleck
- spaleck.eu — części frezowane
- spaleck.eu — certyfikaty
- spaleck.eu — części precyzyjne
- hppi.com — obróbka CNC wielkoseryjna
- avantiengineering.com — obróbka wielkoseryjna
- absmachining.com — obróbka, wytwarzanie i montaż w Teksasie
Zhenling wspiera nabywców przemysłowych w zamawianiu niestandardowych kołnierzy, korpusów zaworów, walców, giętych rur i profilowanych części obrabianych skrawaniem. Przed wyceną przebiegu procesu technologicznego nasi inżynierowie analizują rysunek techniczny, stan materiału, sumowanie tolerancji, liczbę sztuk i wymagania dotyczące kontroli.
- DANE CZĘŚCI
- Rysunek techniczny 2D/3D lub próbka
- ANALIZA PROCESU
- Obróbka skrawaniem · formowanie · spawanie · kontrola
- Sposób odpowiedzi
- Wyślij zapytanie przez formularz na stronie
Podane informacje wykorzystujemy do analizy zapytania i udzielenia odpowiedzi. Zobacz naszą Politykę prywatności.







